نقاشی و کاغذ دیواری

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

نقاشی و کاغذ دیواری

کاغذ دیواری و نقاشی از جمله راحت ترین روش های زیباسازی نمای داخلی ساختمان است. گچ بری ساختمان به عنوان روش سنتی برای تزئین ساختمان محسوب می شود. حتی با وجود اینکه در گچ بری تکنیک های جدیدی استفاده می شود، اما گچ در مقابل رطوبت و آب مقاومت بالایی ندارند.
برای اینکه بتوان دیوارها و سقف خانه قابل شستشو کرد، از روش نقاشی و کاغذ دیواری استفاده می شود. رنگ آمیزی از نظر قیمت ارزان است و مزایای متعددی از جمله زیباسازی، پنهان کردن لکه های روی گچ و .... را به همراه دارد. برای نقاشی ساختمان از رنگ های متنوعی استفاده می شود. 


رنگ های پلاستیکی و نقاشی ساختمان

رنگ های پلاستیکی قدیمی ترین نوع رنگ موجود در بازار هستند. از نظر کیفیت، رضایت بخش هستند. به دلیل غلیظ بودن، به آن تینر اضافه می شود. در غیر این صورت رد آن بر روی دیوار باقی می ماند. رنگ های پلاستیکی قابل شستشو هستند. بوی بد در فضا ایجاد نمی کنند. به سرعت خشک می شوند و همین ویژگی سرعت کار نقاشی ساختمان را افزایش می دهد. البته آب را جذب می کنند و سریع چرک می شوند. این نوع رنگ برای سقف ساختمان پیشنهاد می شود.


رنگ های روغنی و نقاشی ساختمان

یکی دیگر از رنگ های موجود در بازار برای نقاشی ساختمان، رنگ روغنی است. از آن برای رنگ آمیزی در و پنجره های فلزی استفاده می شود. زیبایی و جلای خاصی دارد. این نوع رنگ به سه دسته براق، مات و نیمه مات تقسیم می شود. رنگ روغن نور را منعکس می کند و از این نظر باعث روشنایی محیط می شود. ماندگاری بالایی دارد و پوشش مناسبی برای گچ بری است.


رنگ مولتی کالر و نقاشی ساختمان

از جمله رنگ های دیگری که برای نقاشی ساختمان استفاده می شود، رنگ مولتی کالر است. این نوع رنگ مات است و نور را منعکس نمی کند. بلکه برای پوشش دادن ایرادات و لکه های روی دیوار استفاده می شود. مقاومت بالایی در برابر گرد و خاک ندارد. با این وجود از رنگ مولتی کالر برای نقاشی ساختمان های پر رفت و آمد استفاده می شود. از نظر قیمت نسبت به دیگر رنگ ها ارزان تر است.


رنگ بلکا و نقاشی ساختمان

بلکا به پوشش سلولزی گفته می شود که با پنبه ساخته می شود. این پوشش به جای رنگ کاری و کاغذ دیواری استفاده می شود. در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بالایی دارد. قابل شستشو است و به دلیل تنوع رنگ، زیبایی خاصی را به فضای داخلی ساختمان می بخشد. از دیگر ویژگی های بلکا می توان به قابلیت ترمیم آن اشاره کرد.

 

برای نقاشی ساختمان از انواع رنگ های پلاستیکی، روغنی، مولتی کالر، بلکا، پتینه و ... استفاده می شود.

 

رنگ پتینه و نقاشی 

یکی دیگر از رنگ های نقاشی ساختمان پتینه نام دارد که با ابزارهای خاصی صورت می گیرد. این رنگ به دلیل انعطاف پذیری و قابلیت بالا برای طراحی، قابل استفاده برای تمامی ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری است. رنگ های پتینه دیر از سایر رنگ ها چرک می شوند. همچنین دوام و مقاومت بالایی دارند.

 

کاغذ دیواری 

یک روش دیگر برای زیبایی دیوارهای خانه استفاده از کاغذ دیواری است. با کاغذ دیواری یک دیوار به طور کامل از قسمت کف تا سقف پوشانده می شود. برای هر دیوار می توان از طرح های مختلفی استفاده کرد. طرح های مختلف کاغذ دیواری به شما کمک می کند تا برای آشپزخانه، نشیمن، اتاق خواب کودک و یا پذیرایی از طرح های مختلفی استفاده کنید. رنگ های تیره و روشن هم از دیگر آپشن های کاغذ دیواری است. 


انواع طرح های کاغذ دیواری

کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد که شامل روکش های وینیل (آکرلیک و یا پلی وینیل کلراد اسپری)، کاغذ دیواری از نوع منسوج نبافته یا نان وون که از مخلوط الیاف فیبر سلولوزی بلند و الیاف نساجی در دستگاه کاغذ تولید می شوند. کاغذ دیواری هایی که با وینیل سخت و جامد تهیه می شوند و دارای روکش وینیلی جامد هستند. نوع دیگر کاغذ دیواری، کاغذهای وینیل فابریک بک هستند که بر روی سطوح دکوراتیوشان لمینیت می شود.
برخی از طرح های کاغذ دیواری خانه را بزرگتر نشان می دهد. طرح های روشن و گل های ریز برای زیبایی منزل کاربرد دارند. کاغذهای دیواری دارای چسب هستند و قسمت رویین هم از کاغذهای محکم و مقاومت تهیه می شود. طرح های گرافیکی که بر روی کاغذهای دیواری استفاده می شود، زیبا هستند و خانه را تزئین و زیبا می کند. به طور کلی 17 الگو برای طرح بندی کاغذ دیواری استفاده می شود که براساس ریاضیات است و در در تمامی کاغذدیواری های دنیا کاربرد دارد.


مزیت کاغذ دیواری

سهولت نصب، کاغذ دیواری را بر رنگ کاری و نقاشی ساختمان برتری داده است. همچنین اگر پس از مدتی از طرح کاغذ دیواری خسته شده باشید، می توانید با جدا کردن کاغذ از دیوار، طرح دیگری را جایگزین آن کنید. با جدا کردن کاغذ دیواری، هیچ آسیبی به دیوار نمی رسد. به شرط اینکه موقع جدا کردن با دقت و ظرافت این کار را انجام دهید.