صندوق پست

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

صندوق پست

صندوق پستی در پشت درب منازل نصب می شود که جهت دریافت قبول آب، برق، گاز و .... است. اما گاهی ممکن است مرسولات دیگری همچون نامه هایی از سازمان های مختلف هم در آن انداخته شود. با وجود صندوق پستی بر روی درب منزل، ماموران سازمان ها هنگام تحویل قبوض و مرسولات مجبور نیستند تا مدت زیادی را در پشت درب منتظر بمانند. به محض مشاهده صندوق پستی نامه و قبض را در آن می اندازند.
از صندوق پستی می توان برای مجتمع هاي مسكوني و آپارتماني، خانه های ویلایی، فروشگاه ها، ساختمان هاي صنعتي و بازرگاني، دانشگاه ها و سازمان هاي دولتي و شركت ها استفاده کرد.


مزایای نصب صندوق پستی در پشت درب

یکی از مزایای نصب صندوق پستی حفظ امنیت است. با توجه به اینکه زندگی در شهرهای بزرگ به هوشمندی بیشتری نیاز دارد و در این میان ممکن است برخی با بهانه مامور سازمان های خاص، زنگ خانه را به صدا درآورند. در این بین صاحبخانه مجبور به باز کردن درب منزل می شود. در حالی که ممکن است خطر سرقت و یا صدمات دیگری را به دنبال داشته باشد. اما با وجود صندوق پستی هیچ بهانه ای برای باز کردن درب منزل باقی نخواهد ماند.
گاهی هم ممکن است صاحب خانه به سفر رفته باشد. اگر بر روی درب منزل صندوق پستی نشده باشد، در این صورت مامور سازمان که باید قبض را به تک تک خانه ها تحویل دهند، مجبور می شود قبض را از لابه لای درب راهی حیاط کند که ممکن است باد آن را ببرد و یا در آب خیس شود. اما با وجود صندوق پستی، قبض تا مدت ها در آن بدون هیچ آسیبی سالم می ماند و صاحب خانه پس از سفر با چک کردن صندوق می تواند مرسلات و نامه های دریافتی را مشاهده کند.

 

ویژگی های صندوق پستی مناسب

ویژگی های صندوق پستی مناسب شامل متریال مناسب، اندازه و سایز استاندارد، داشتن سقف شيبدار باران گير، لبه شكاف نامه جهت ممانعت از نفوذ آب و .... است. در زیر به طور مختصر این موارد را بررسی می کنیم:

    

صندوق پستی برای نگهداری نامه و قبض پشت درب نصب می شود.

متریال و جنس صندوق پستی

با توجه به اهمیت صندوق پستی، باید به جنس و متریال آن هم توجه شود. این صندوق از جنس فلز است. اما ضخامت فلز اهمیت زیادی دارد. همچنین صندوق پستی فلزی آن باید ضدزنگ باشد. در صورتی که از آلیاژهای معمولی تهیه شده باشد، می توان با رنگ کاری و استفاده از رنگ اپوكسي پودري، از زنگ زدن صندوق پستی جلوگیری کرد. 


 ابعاد و سایز صندوق پستی

یک صندوق پستی باید به اندازه ای باشد که حتی نامه های بزرگ هم براحتی در آن جا شوند. در غیر این صورت قبوض و نامه ها مچاله می شوند و اگر صندوق پستی برای مدت طولانی باز نشود، ممکن است بر اثر مچاله شدن قبوض قابل خواندن نباشند. ابعاد صندوق پستی شامل ارتفاع، عرض و عمق است. البته بزرگ بودن بیش از حد هم چندان جالب نیست. یک صندوق پستی متوسط و مناسب با ابعاد ارتفاع 34 * عرض  23 *  عمق 8  سانتيمتر ساخته می شود. شكاف صندوق برای وارد کردن نامه به اندازه عرض برگه  A4 طراحی می شود.


شکل و ظاهر صندوق پستی

صندوق پستی که در پشت درب ورودی ساختمان نصب می شود، در خانه های ویلایی در معرض برف و باران قرار می گیرد. بنابراین باید به گونه ای طراحی شود که لبه های آن مانع از نفوذ آب در داخل صندوق پستی شود. سقف شيبدار هم از ورود برف و باران به داخل صندوق پستی جلوگیری می کند.
زمانی که تعداد زیادی نامه و قبض در صندوق پستی قرار می گیرد، باید درب آن به گونه ای باشد که از مانع از ریزش آنها شود. برای همین درب بازشو صندوق پستی 90 درجه به سمت پايين باز می شود که برداشتن نامه ها آسان تر باشد.

صندوق پستی که در پشت درب ورودی ساختمان نصب می شود، در خانه های ویلایی در معرض برف و باران قرار می گیرد.