چمن مصنوعی

(3)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
چمن مصنوعی سافت 30میلی
139000
ارسال رایگان
چمن مصنوعی کانیه 15 میلی
103000
ارسال رایگان
چمن مصنوعی ویکتوریا 25 میلی
140000
ارسال رایگان

چمن مصنوعی

در بسیاری از سالن‌های ورزشی و ورزشگاه‌ها برای انجام ورزش‌هایی مانند فوتبال از چمن استفاده می‌کنند. چمن گیاهی است سبز رنگ که برای رشد به آب و انرژی زیادی نیاز دارد. از طرفی از آن جایی که نصب چمن طبیعی با مسائل و مشکلات زیادی رو به رو است و همین‌طور کاری سخت زمان بر است و به نیروی کار بالایی نیاز دارد. به همین دلیل در بسیاری از سالن‌های ورزشی و ورزشگاه‌ها از چمن مصنوعی استفاده می‌کنند.

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی نوعی کفپوش فضای باز است به شکل چمن طبیعی که قابلیت نصب آسان دارد و به راحتی وبه جای چمن طبیعی در سالن‌های ورزشی نصب می‌شود.

 

جنس چمن مصنوعی

چمن مصنوعی معمولا از پلی‌استر تولید می‌شود و به شکل چمن طبیعی در می‌آید. از طرفی در گذشته چمن‌های مصنوعی از لباس و خرده پارچه تولید می‌شدند؛ در حالی که امروزه با پیشرفت تکنولوژی از دیگر مواد تولید می‌شود. کیفیت چمن مصنوعی به جنسی که از آن تولید شده است بستگی دارد و هر چه جنس آن مرغوب تر باشد کیفیت و طول عمر چمن مصنوعی بالاتر است.

 

محل نصب چمن مصنوعی

بسیاری از افراد به اشتباه بر این باورند که چمن مصنوعی تنها در ورزشگاه‌ها کاربرد دارد؛ اما از چمن مصنوعی در روف گاردن، ترانس خانه‌ها و به عنوان پادری ورودی نیز بسیار استفاده می‌کنند. در واقع چمن مصنوعی در دکوراسیون و طراحی داخلی و بیرونی ساختمان‌های مسکونی و اداری کاربردهای چشمگیری دارد. همین طور در فرودگاه‌ها، زیباسازی فضای شهری، پارک‌ها و مدارس نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

طول عمر چمن مصنوعی

عمر چمن مصنوعی با توجه به مواد استفاده شده در آن متفاوت است اما معمولا چمن مصنوعی تولید شده با مواد مصنوعی متوسط بین ده سال عمر می‌کند. البته طول عمر چمن به نحوه استفاده از آن، رعایت اصول استاندارد هنگام نصب چمن و موارد این چنینی بستگی دارد.

 

هزینه چمن مصنوعی

قیمت چمن مصنوعی مانند هر وسیله دیگر به جنس آن و طول عمر آن بستگی دارد هر چقدر کیفیت چمن مصنوعی بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر هست و هر چه شرکت سازنده آن معتبر تر باشد نیز مبلغ بالاتری باید برای خرید آن پرداخت شود.

 

فواید چمن مصنوعی

مهمترین مزایای چمن مصنوعی عدم نیاز به نگهداری و آبیاری برخلاف چمن طبیعی است. چمن مصنوعی پس از نصب با مواد مختلف دیگر نیازی به کوتاه کردن، آبیاری کردن ندارد. درواقع بسیار کمتر از چمن طبیعی به انرژی و زمان نیازمند است. شما می‌توانید چمن مصنوعی را در سالن ورزشی و یا هر جای دیگر نصب کنید و سال‌ها بدون انجام خدماتی مانند کوتاه کردن، رسیدن نور افتاب و ... از آن استفاده کنید. از طرفی از دیگر مزایای چمن مصنوعی می‌توان به صرفه جویی اقتصادی اشاره کرد؛ چرا که چمن طبیعی را باید سالانه یکبار جایگزین کرد؛ درحالی که چمن مصنوعی تنها باید بار نصب به مدت حداکثر ده سال قابل استفاده است.

 

نکاتی درباره نگهداری از چمن مصنوعی

چمن مصنوعی هر چند دارای مزایا و فوایدی است اما به نگهداری نیز نیاز دارد برای نگهداری و افزایش طول عمر چمن مصنوعی ابتدا باید از ورود خام و گرد خاک به لابه لای چمن مصنوعی جلوگیری کنید. چرا که ورود گرد و خاک به داخل چمن مصنوعی باعث می شود که چمن مصنوعی به مرور زمان دچار فرسودگی می شود و دیگر قابل استفاده نیست.

 

جارو کردن چمن مصنوعی

برای از بین بردن آلودگی در چمن مصنوعی از برس یا شانه ای استفاده کنید. چمن مصنوعی را با شانه و برس و  با استفاده از پودرهای مخصوص خنثی کننده جارو کنید تا آلودگی‌ها از روی آن برداشته شده و شکل ظاهری چمن مصنوعی حفظ شود.

 

بازرسی چمن مصنوعی

اگر چه چمن مصنوعی پس از نصب به انرژی زیادی برای نگهداری نیاز ندارد؛ اما بهتر است هر چند مدت یکبار توسط بازرسی از نظر وجود شکاف و بهم ریختگی داخلی چمن مصنوعی بازرسی شود تا در صورت وجود هر گونه مشکل و یا مسئله تعمیر و ترمیم شود. چرا که تعمیر چمن مصنوعی از هزینه بسیار پایین تری نسبت به خرید آن برخورد است و با انجام تعمیرات به هنگام می‌توانید طول عمر چمن مصنوعی را افزایش دهید.

 

نکاتی درباره نصب چمن مصنوعی

چمن مصنوعی باید در زمینه عاری از هرگونه گیاه و علف هرز نصب شود. پس قبل از نصب چمن مصنوعی زمین مورد نظر را از نظر خشکی بررسی کنید. از طرفی برای نصب چمن مصنوعی در فضاهایی مانند پارک باید از ماسه و شن استفاده شود تا چمن مصنوعی به حالت پایدارتری روی زمین قرار بگیرد.

 

قرارگیری الیاف در جهت یکسان

مهمترین نکته ای که در زمینه نصب چمن مصنوعی باید رعایت شود نحوه قرارگیری الیاف آن است. الیاف چمن مصنوعی باید در جهت یکسان قرار بگیرد چرا که در صورت درست قرار نگرفتن آن گره هایی در چمن ایجاد می شود که راه رفتن و یا بازی کردن بازیکنان را با مشکل مواجه می‌کند. از طرفی چمن های مصنوعی معمولا به صورت رولی فروخته می شوند و با توجه به نوع زمین می‌توان الیاف آن را با استفاده از شانه و یا یک برس نرم و یا جاروی برقی در جهت دلخواه اما به صورت یکسان قرار داد. 

 

بررسی نمونه‌های مختلف چمن مصنوعی از تولید کننده‌های متفاوت

نمونه های مختلف چمن مصنوعی را در فروشگاه ها و یا شرکت های مختلف مورد بررسی قرار دهید. خدمات تعمیرات و سرویس چمن مصنوعی را در نظر بگیرید؛ مسلما شما نمی‌توانید تمامی مراحل نصب چمن مصنوعی را به تنهایی انجام دهید؛ به همین دلیل بهتر است برای نصب چمن مصنوعی از شرکت هایی خرید کنید که خدمات پس از فروش و بازرسی چمن مصنوعی را انجام می‌دهند.

 

قیمت‌ها را مقایسه کنید

هر شرکتی با توجه به نوع موادی که در ساخت چمن مصنوعی به کار برده است قیمت متفاوتی روی محصولات خود قرار می دهد. بهتر است قبل از خرید چمن مصنوعی چند شرکت را مورد بررسی قرار دهید و از محلی خرید کنید که هم کیفیت مناسبی داشته باشد هم خدمات پس از فروش داشته باشد و هم قیمت و هزینه قابل قبولی داشته باشد تا دوام و کارایی چمن مصنوعی را بیشتر کند.