تجهیزات الکترونیک

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

تجهیزات الکترونیک

تجهیزات الکترونیکی به تمامی وسایل و دستگاه هایی گفته می شود که با استفاده از انرژی الکتریکی عمل می کنند. با این تعریف، اغلب لوازم و وسایلی که در منزل استفاده می شوند، الکترونیکی هستند. اما جدیدترین وسایل الکترونیکی به صورت هوشمند عمل می کنند. به این صورت که با نصب سنسورهای متعدد، دستگاه قادر به تشخیص محیط اطراف خود خواهد بود. به عنوان مثال ماشین های لباسشویی که اخیرا وارد بازار شده اند، این قابلیت را دارند که تعداد لباس ها و میزان نیاز آنها به مواد شوینده و آب را تشخیص دهند. این قابلیت از اتلاف مواد شویند و آب تا حد زیادی جلوگیری می کند.
در دیگر لوازم الکتریکی شرایط و قابلیت ها به همین صورت است. تلاش سازندگان دستگاه های الکترونیکی تولید لوازمی است که بدون دخالت انسان، کارهای منزل را بر عهده بگیرند. اگر چه هنوز به حد نصاب نرسیده اند اما در حال توسعه هستند و می توان انتظار داشت در آینده ای نزدیک، وسایل الکترونیکی هوشمند با قابلیت های فوق تصور راهی بازار شوند. 
برخی از مهمترین وسایل هوشمندی را که در حال حاضر در بازار عرضه شده اند، می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 

 

تجهیزات الکترونیکی هوشمند اغلب در خانه ها استفاده می شوند

چند سالی است که ماشین های ظرفشویی هوشمند باعث شگفتی مصرف کنندگان شده است.

چراغ های الکترونیکی هوشمند

چراغ های معمولی که با کلید و با کنترل ساکنین خانه روشن و خاموش می شوند و تفاوت آنها در سایز، میزان مصرف انرژی و بازدهی است، با ورود چراغ های هوشمند به کنار زده شده اند. چراغ های هوشمند که با لامپ های  LED کار می کنند، به گوشی های همراه و تبلت هایی که دارای سیستم عامل IOS هستند، متصل می شوند. به طوری که ساکنین خانه می توانند از راه دور هم شدت و میزان نور را تنظیم کنند. حتی روش و خاموش کردن چراغ ها از فرسنگ ها دور از خانه براحتی انجام می شود. تغییر رنگ هم از دیگر قابلیت های چراغ های هوشمند است که با توجه به دکوراسیون منزل این کار انجام می شود.

 

 

قابلیت های جارو برقی هوشمند

جاروبرقی یکی از لوازم پرکاربرد برای تمیز کردن منزل است که در حال حاضر با امتیاز سنسورهای قابل تشخیص وارد بازار شده اند. این دستگاه ها قادرند تا محیط های کثیف را براحتی تشخیص دهند. وجود چندین سنسور مادون قرمز، دوربین های دیجیتالی و ژیروسکوپ در داخل جاروبرقی به کاربران کمک می کند تا در زمان انجام کارهای روزانه، با جاروبرقی هوشمند کار کنند. حتی این دستگاه ها به گونه ای طراحی می شوند که اگر در حین کار شارژشان تمام شود، می توانند پس از شارژ مجدد کار قبلی را ادامه دهند.

ماشین ظرف شویی هوشمند

چند سالی است که ماشین های ظرفشویی هوشمند باعث شگفتی مصرف کنندگان شده است. این دستگاه های پیشرفته قادرند با تشخیص تعداد ظروف و میزان چربی و مواد غذایی باقی مانده بر روی آنها، میزان آب مورد نیاز و مواد شوینده را وارد لگن کند. همچنین دستگاه به گوشی های همراه و تبلت هایی که دارای سیستم عامل IOS هستند، متصل می شود. 
ماشین ظرفشویی را تا 24 ساعت قبل از شروع به کار، می توان تنظیم کرد. حتی این کار می تواند از راه دور و در سر کار هم صورت بگیرد. زیرا تمامی اطلاعات ماشین ظرفشویی و محتویات درون آن از طریق گوشی همراه به کاربران نشان داده می شود. 

 


قابلیت های غذاپز هوشمند

از دیگر وسایل الکترونیکی این روزها که به صورت هوشمند طراحی شده است، می توان به دستگاه غذاپز اشاره کرد. این دستگاه تنها با هدف پخت و پز ساخته شده است و به صورت مستقل از دیگر وسایل عمل می کند. کاربر می تواند غذاپز هوشمند را به وای فای متصل کند. همچنین غذاپز هوشمند دارای نمایشگر لمسی است که بر روی آن اپلیکیشن نصب می شود. با اتصال دستگاه به گوشی همراه می توان آن را از راه دور هم تنظیم و کنترل کرد.

 

 

ماشین ظرف شویی هوشمند چند سالی است که ماشین های ظرفشویی هوشمند باعث شگفتی مصرف کنندگان شده است. این دستگاه های پیشرفته قادرند با تشخیص تعداد ظروف و میزان چربی و مواد غذایی باقی مانده بر روی آنها، میزان آب مورد نیاز و مواد شوینده را وارد لگن کند. همچنین دستگاه به گوشی های همراه و تبلت هایی که دارای سیستم عامل IOS هستند، متصل می شود.  ظرفشویی را تا 24 ساعت قبل از شروع به کار، می توان تنظیم کرد. حتی این کار می تواند از راه دور و در سر کار هم صورت بگیرد. زیرا تمامی اطلاعات ماشین ظرفشویی و محتویات درون آن از طریق گوشی همراه به کاربران نشان داده می شود.    قابلیت های غذاپز هوشمند از دیگر وسایل الکترونیکی این روزها که به صورت هوشمند طراحی شده است، می توان به دستگاه غذاپز اشاره کرد. این دستگاه تنها با هدف پخت و پز ساخته شده است و به صورت مستقل از دیگر وسایل عمل می کند. کاربر می تواند غذاپز هوشمند را به وای فای متصل کند. همچنین غذاپز هوشمند دارای نمایشگر لمسی است که بر روی آن اپلیکیشن نصب می شود. با اتصال دستگاه به گوشی همراه می توان آن را از راه دور هم تنظیم و کنترل کرد.