اردو زدن و کمپینگ

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

اردو زدن و کمپینگ

سفرهای دسته جمعی می تواند خاطرات خوشی را در زندگی ثبت کنند. البته بدون توجه به نکات ایمنی، گاهی به جای اینکه یک اردو و کمپینگ به خاطره خوب تبدیل شوند، حوادث ناگواری را رقم بزنند. در حالی که می توان با رعایت نکات ایمنی احتمال وقوع این حوادث را به حداقل رساند. کمترین مزیت توجه به نکات ایمنی، کاهش عواقب سوانح و حوادث در کمپینگ و اردو است. در زیر به برخی از مهمترین نکات و لوازم و تجهیزات کمپینگ می پردازیم.


تامین مواد غذایی و آشامیدنی

یکی از موارد مهمی که در زمان اردو زدن و کمپینگ باید به آن توجه ویژه شود، تامین غذا و آب آشامیدنی سالم برای مسافران و اعضای حاضر در سفر است. در صورتی که سفر به مکان های دور دست و خارج از شهر باشد، غذا می تواند به صورت کنسروی باشد. اما برای آب آشامیدنی نمی توان به آب چشمه ها و رودخانه اطمینان کرد. در این مورد به همراه داشتن بسته های آب آشامیدنی به تعداد مسافران و مدت زمان کمپینگ ضرورت دارد. ظروف تمیز و بهداشتی برای صرف غذا و نوشیدنی هم از دیگر لوازم ضروری برای سفرهای دسته جمعی است.

 

در نظر گرفتن وسایل نقلیه مناسب 

قبل از اینکه اردو برگزار شود، با توجه به تعداد اعضا شرکت کننده باید خودروها مشخص شوند. ماشین هایی که برای حمل مسافران در نظر گرفته می شوند، باید کارت معاینه فنی دریافت کرده باشند. هیچ گونه مشکل و عیب فنی نداشته باشند. ایمنی خودروها و انتخاب راننده های مسلط برای اردو و کمپینگ اهمیت زیادی دارد. بخش زیادی از سفر به جاده تعلق دارد. بنابراین باید سلامت جان مسافران تضمین شود و به آن سرسری نگاه نشود.

 

بدون توجه به نکات ایمنی، گاهی به جای اینکه یک اردو و کمپینگ به خاطره خوب تبدیل شوند، حوادث ناگواری را رقم بزنند.

فراهم کردن محل استقرار و اقامتگاه

قبل از اردو ابتدا مقصد مشخص و به شرکت کنندگان اعلام می شود. اما کافی نیست. باید محل اسکان و اقامت مسافران هم مشخص شود. ممکن است برای اقامت آنها ممکن است هتل، مسافرخانه و یا حتی چادر مسافرتی و ... در نظر گرفته شود. اگر اردو برای مقصد کوهنوردی و یا بیابانی باشد، به همراه داشتن کیسه خواب، چادر، لباس گرم و ... ضرورت دارد.  از اقامت در نزدیکی دره ها، مکان های صعب العبور، رودخانه های عمیق و خطرناک خودداری کنید. از همراه بردن کودکان و سالمندان و افراد ناتوان در سفرهای طولانی مدت و خطرناک خودداری کنید. سفرهای ورزشی به افراد متخصص و مربیان مجرب نیاز دارد.


به همراه داشتن کمک های اولیه 

در کمپینگ بیماری های ساده ای همچون سرماخوردگی، آنفلونزا، تب، دندان درد، سردرد و .... یک امر طبیعی است. بنابراین به همراه داشتن دارو و جعبه کمک های اولیه برای مواقعی که یکی از مسافران دچار بیماری شود، ضرورت دارد. همچنین مسافرانی که به بیماری های خاص مبتلا هستند، باید تمامی داروهای مورد نیاز را به همراه داشته باشند. لیدر کمپینگ باید این موارد را به شرکت کنندگان در اردو اعلام کند.


به همراه داشتن کپسول آتشنشانی

برخی از کپسول های آتشنشانی در سایز کوچک طراحی می شوند که فضای زیادی را اشغال نمی کنند. در زمان سفرهای دسته جمعی به نقاط دور دست باید حداقل یکی از این کپسول ها را به همراه داشته باشید.