جعبه

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

جعبه

جعبه برای نگهداری از مواد غذایی، مواد بهداشتی و دارویی تهیه می شود. جنس جعبه ها از مقواست. بر این اساس می توان جعبه کادوها را براساس جنس مقوا به چندین نوع تقسیم بندی کرد. هر یک از این مقوا ویژگی های خاص خود را دارند.


مقوا پشت طوسی برای تهیه جعبه کادو

مقوای پشت طوسی (Grey Back Box) با وزن های ۲۳۰ ، ۲۵۰ ، ۲۸۰ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ ، ۴۰۰ و ۵۰۰ گرمی تولید می شود. این نوع مقوا دو طرفه است. یک سمت آن طوسی و سمت دیگر آن سفید است. از مقوای پشت طوسی برای چاپ جعبه و بسته بندی استفاده می شود. 
ورقه های دو لایه برای تهیه ورقه مقوای پشت طوسی کاربرد دارد. این دو لایه با استفاده از صفحه های مخصوص مرطوب به همدیگر چسبانده می شود. مقواهای پشت طوری به دو صورت نرم و سخت در بازار موجود هستند که عموما از نوع سخت آن برای تهیه جعبه کادو استفاده می شود. شفافیت این نوع مقواها بالاست و به همین دلیل جعبه کادویی که با استفاده از این نوع مقوا تهیه می شود، زیبایی بیشتری دارد.
به دلیل قابلیت چاپ بالا، می توان طرح های متنوعی را بر روی ورقه های پشت طوسی چاپ کرد. این مقوا در پالت و در لایه فیلم های پلاستیکی بسته بندی می شود که بصورت رول و شیت است. البته به دلیل اینکه بسته بندی مقواهای پشت طوسی از نوع بازیافتی است، نباید از آن برای دارو و غذا استفاده کرد. 


جعبه با مقوای پشت سفید

یکی دیگر از مقواهایی که برای تهیه جعبه از آن استفاده می شود، پشت سفید (White Back Box) است. این نوع مقوا در وزن های ۲۳۰ ، ۲۵۰ ، ۲۸۰ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ ، ۴۰۰ و ۵۰۰ گرمی تولید می شود. داخل مقوا با رنگ سفید روکش شده است. به همین دلیل جعبه هایی که با این مقوا تهیه می شوند، نمای داخلی قابل رویت دارند. از مقوای پشت سفید برای تهیه جعبه برای مواد غذایی و دارویی استفاده می شود.البته نوع پشت کرم یا زرد هم در بازار موجود است که پارامترهای بهداشتی در آنها رعایت می شود و نسبت به نوع پشت طوسی کاربرد بیشتری دارند. در صنایع بهداشتی ـ دارویی و مواد غذایی از مقوای پشت سفید، زرد یا کرم استفاده می شود. از جمله می توان به صنایع جعبه کفش، دستمال کاغذی، جعبه شیرینی، جعبه کبریت، جعبه خمیر دندان و ... اشاره کرد. از ویژگی های مقوای پشت سفید می توان به نرمی و سختی زیاد، شفافیت بالایت، قابلیت چاپ، زیبایی و بسته بندی پلاستیکی اشاره کرد. 

جعبه های مقوایی برای نگهداری از مواد بهداشت، دارویی و مواد غذایی استفاده می شوند.

جعبه مقوایی با مقواهای اینوربرد 

مقواهای اینوربرد (Ivory Board Box) هم برای ساخت جعبه استفاده می شود. جعبه هایی که با استفاده از مقوای اینوربرد ساخته می شوند، برای بسته بندی های بهداشتی کاربرد دارند. این نوع مقواها به صورت دو طرفه با لایه پالپ سفید یا نخودی با درصد پالپ بیشتر هستند. هر چه این لایه ضخیم تر باشد درجه مرغوبیت مقوا و جعبه هم بالاتر می رود. مقواهای اینوربرد در وزن های ۲۵۰ ، ۲۷۵ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ و ۴۰۰ گرمی تولید می شوند. بافت داخلی این نوع مقواها سفید رنگ است که سطوح سفید رنگ در دو سمت مقوا است. این ویژگی باعث بهداشتی بودن مقواهای اینوربرد می شود. به همین دلیل جعبه هایی که با استفاده از این نوع مقواها ساخته می شوند در مواد غذایی خاص، محصولا آرایشی ـ  بهداشتی ، محصولات دارویی و اقلامی مناسبند. از جمله ویژگی های جعبه های اینوربرد می توان به بهداشتی بودن، دانسیته بالا و استحکام زیاد اشاره کرد. 


 جعبه  مقوایی با مقواهای گلاسه

 مقوای گلاسه ( Two Face Glossy Box ) در وزن های ۲۰۰ ، ۲۵۰ و ۳۰۰ گرمی تولید می شود. بافت این نوع مقوا در تمامی سطح یکسان است. به دلیل بهداشتی بودن برای نگهداری از مواد غذایی، بهداشتی و دارویی کاربرد دارند. مقواهای گلاسه دارای ساختار نرم، تراکم جرمی پایین و بافت ضعیف هستند. جعبه هایی که با این نوع مقوا ساخته می شود نسبت سایر جعبه های مقوان ارزان تر است و مقاومکت کمتری دارد. درون این نوع جعبه ها مواد دارویی و غذایی سبک گذاشته می شود.