ابزارآلات

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

ابزارآلات

ابزارهای ساخت و ساز در منازل و کارگاه ها استفاده می شود

ساخت و ساز بدون وسایل و ابزارهای خاص ممکن نیست. ابزار وسیله ای ثابت است که در تمامی مدت ساخت و ساز باقی می ماند و مصرف نمی شود. با توجه به اینکه ابزار مورد نیاز برای ساختمان سازی متنوع هستند و در این نوشتار جای بحث در مورد آنها نیست و تنها می توان به ذکر نام آنها مطابق با دسته بندی اکتفا کرد. به طور کلی ابزارهای ساخت و ساز را می توان به انواع وسایل نظافتی، الکترونیکی، برش دهنده، نظافتی، ساینده، کشاورزی و باغبانی، دستی و ماشینی و ... تقسیم بندی کرد. 


ابزارهای نظافتی شامل چه وسایلی است؟

از جمله وسایل و ابزارهای نظافتی که در تمامی ساختمان ها اعم از تجاری، اداری و مسکونی کاربرد دارد، می توان به وسایلی همچون سطل شستشوی سیار، پرزگیر، اسفنج، جاروبرقی ، مسواک، جارو، گردگیر دستی، خشک‌کن لاستیکی، جارو نپتون، فرش‌کوب، توپ رختشویی، فرچه، کف‌شوی بخار، هاتاکی، تاواشی، پیپ پاک‌کن، یخ‌پرداز، تفنگ نظافت فلزکاری، شوینده پرفشار، ساب‌پاش و .... اشاره کرد. 

 

ابزارهای برش‌دهنده و ساینده شامل چه وسایلی است؟

از جمله وسایل ساینده و برش دهنده می توان به سیم‌چین، تیغ، قیچی آهن‌بر، دربازکن بطری، کاشی‌بر، کاشی‌تراش، اسکنه، خزینه، تیغ الماس، الماس‌تراش، سرمته، Endmill، سنگ سنباده، سوهان، انواع اره، کارد، ابزار فرزکاری، ناخن‌گیر، لوله‌بر، سوهان چوب، تیغ اصلاح، برقو، سنباده، Froe، الماس شیشه‌بری، نیشتر، چوب‌ساب، چاقوی جیبی، چاقوی سوئیسی، چاقوی ضامن‌دار، تیغ موکت بری، برش‌کاری با جت آبی، فرچه سیمی، بازساز پیچ‌های هرز، قلاویز و حدیده، قیچی سیم‌بر و ... را نام برد.

 

ابزار و سایل کشاورزی و باغبانی

وسایل باغبانی و کشاورزی به مجموعه ای از ابزارها گفته می شود که در باغچه های کوچک منازل، پارک ها و شهربازی ها، بلوارهای درون شهر، کشاورزی های وسیع و .... کاربرد دارند. از جمله وسایل کشاورزی و باغبانی می توان تیشه، تبر، چاقوی باغبانی، اره باغبانی، اره زنجیری، ماشین علف‌چین، مته زمینی، لبه‌خم‌کن، چنگک، شلنگ آب‌پاش، بیلچه، حصار بر، بیل، آب‌پاش، ماشین چمن‌زن، خاشاک‌روب، برگ‌روب، هرس‌کننده، کلنگ، گاوآهن، قیچی باغبانی، شن‌کش، غلتک کشاورزی، داس، داس دسته‌بلند، پتک و غیره را نام برد که البته برخی از این ابزارها به صورت دستی و برخی دیگر برقی عمل می کنند.

 

ابزارهای دستی شامل چه وسایلی است؟

از جمله ابزارها و وسایل دستی می توان به کاردک، رابط بی‌ان‌سی، مته شترگلویی، درفش، میل‌شکن، لیسه، میخ‌کش، تلمبه بتونه‌زنی، گیره، انبردست، دیلم، تلمبه گریس‌کاری، چکش، فرغون، تخته ملات، آچار آلن، جک، آچار چرخ، انبر قفلی، آچار بکس، پتک چوبی، آچار شلاقی، آچار فرانسه، غلتک، قلم‌مو، آچار لوله‌بارکن، منگنه، کاردک بتونه، آچر دوسر، سندان، نعلبکی، پازو، سک، آچار جغجغه‌ای، درفش خراش‌دهنده  ، پیچ‌گوشتی، چکش سنگین، چکش میخ‌کش، منگنه‌کوب، درفش کوک‌زن، ارابه دستی، آچار ترک، کمچه و .... اشاره کرد. این وسایل  اغلب در کارگاه های تولیدی استفاده می شوند و در برخی از آنها برای منزل خریداری می شوند.


وسایل ماشینی برای ساخت و ساز

از جمله وسایل مکانیکی و ماشینی که برای ساخت و ساز و کارگاه های صنعتی استفاده می شوند می توان به دستگاه برش، دستگاه سنگ زنی، دستگاه خراطی، دستگاه تراشکاری، فرزکاری، انواع دریل و .... اشاره کرد. دستگاه های مکانیکی در دو شکل دستی و برقی در بازار موجود است. 

 

ساخت و ساز بدون وسایل و ابزارهای خاص ممکن نیست.

وسایل و ابزارهای اندازه‌گیری

ساخت و ساز (اعم از ساختمان سازی و صنایع و کارگاه های تولیدیی) به مجموعه ای از وسایل و ابزارها نیاز دارند که از آنها برای اندازه گیری در زمان کار استفاده می کنند. از جمله این وسایل می توان به سطح‌سنج لیزری، لیزر اندازه‌گیری، ریزسنج، مداد، شاقول، نقاله، خط‌کش، ترازو، خط‌کش تی، تراز حباب‌دار، گونیای فولادی، ستاره، متر خیاطی، خط‌کش معماری، پرگار بازودار، کولیس، ریسمان رنگی، قطب‌نما، خط‌کش مهندسی، قید، تراز لیزری و .... اشاره کرد. 


ابزارهای الکترونیکی ساخت و ساز

از دیگر وسایلی که در زمان ساخت و ساز کاربرد دارد می توان به تجهیزات الکترونیکی اشاره کرد. از جمله وسایل برقی می توان اره نواری، سنباده تانکی، اره مجمعه، اره بتون، سنگ‌شکن، مشعل هوابرش، دریل ، تفنگ چسب حرارتی، سنگ سنباده، سشوار صنعتی، آچار فشاری ، اره مویی برقی، تفنگ میخ‌کوب، اره عمودبر، هویه، کف‌رند، دستگاه جوشکاری و .... را نام برد. این وسایل اغلب کوچک هستند که در جعبه ابزار نگهداری می شوند.