کمد

(10)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
کمد سه درب ریلی 240
3440000
ارسال رایگان
کمد سه درب ریلی 180
2830000
ارسال رایگان
کمد دو درب ریلی 130
2250000
ارسال رایگان
کمد دو درب 110
1650000
ارسال رایگان
کمد سه درب 125
1550000
ارسال رایگان
کمد دو درب 90
1070000
ارسال رایگان
کمد یک درب 50
750000
ارسال رایگان
کمد تاشو پانچ
210000
ارسال رایگان
کمد تاشو بوربری تیره
210000
ارسال رایگان
کمد تاشو پانچ
210000
ارسال رایگان

کمد

کمد برای نگهداری از لباس ها و ملحفه و حوله ها کاربرد دارد. کمدهای جا لباسی می توانند به صورت متحرک و یا دیواری باشند. کمدهای دیواری ساخت راحت تری دارند و بخش زیادی از خانه را اشغال می کنند. این کمدها در قسمتی از خانه نصب و به جزئی از ساختمان تبدیل می شوند. در کمدهای دیواری می توان وسایل بیشتری قرار داد. 
اغلب کمدهای لباسی که به صورت دیواری نصب می شوند، به گونه ای هستند که می توان قسمتی آن ها را برای رختخواب و وسایل بزرگ هم در نظر گرفت. بخشی از کمد دیواری برای قرار دادن لباس های استفاده می شود. 
از قسمت بالای کمد که دارای میله رخت آویز است، برای لباس های بلندی که چروک می شوند، از جمله کت و شلوار، مانتو، لباس های مجلسی و ... استفاده می شود. اگر چه درب کمد از نفوذ گرد و غبار به داخل آن جلوگیری می کند، اما می توان با روکش های نایلونی بر روی لباس ها در داخل کمد از آنها بیشتر مراقبت کرد تا کثیف و آلوده نشوند.
کمدهای متحرک کوچک تر هستند. البته دلیل اینکه در داخل دیوار جاگذاری نمی شوند، فضای زیادی را اشغال می کنند. بسته به سلیقه مشتریان این کمدها طراحی می شوند. کمدهای لباس به صورت دو دربی ساخته می شوند و در بعضی از آنها در قسمت پایین کمد، کشو تعبیه می شود. کشوها برای قرار دادن لباس هایی که چروک نمی شوند، از جمله لباس های نرم و پنبه ای، حوله و ملحفه مناسبند.


سایز کمد چقد باشد؟

سایز و ابعاد کمد متفاوت است و هیچ استاندارد و قاعده ای برای آن وجود ندارد. اگر در خانواده پرجمعیت زندگی می کنید و یا لباس های کاری شما زیاد است، بهتر است کمد را بزرگ انتخاب کنید. اگر چه فضای بیشتری را هم اشغال می کند، اما فضای کافی برای قرار دادن لباس را دارد و از این جهت مانع از بی نظمی در خانه می شود. کمد به صورت مکعب است و ابعاد آن شامل طول، عرض و ارتفاع است. ارتفاع کمد باید به شکل باشد که وقتی لباس بر روی چوب آن آویزان می شود، قسمتی از آن جمع نشود. زیرا باعث چروک شدن قسمت پایین لباس های می شود. عرض کمد هم اهمیت زیادی دارد. عرض کمد باید به اندازه ای باشد که یک رخت آویز لباس به راحتی در آن قرار بگیرد. طول کمد به تعداد لباس هایی که در آن قرار می گیرد، بستگی دارد. اگر تعداد لباس ها زیاد است، بهتر است کمد با طول بزرگتر خریداری کنید. 


کمد ریلی و کمد کشویی 

کمد کشویی یا همان دراور هم دارای شلف های مجزا برای نگهداری وسایل و لباس هاست. البته در کمد کشویی باید لباس هایی گذاشته شود که چروک نمی شوند. برای حرکت آسان کشوها هم از ریل استفاده می شود. کمد از چند بخش تشکیل می شود که شامل میله رخت آویز (میله رگال)، طبقه بندی با ارتفاع های متفاوت و کشوهای بازشونده است. کشوها برای قراردادن جوراب، کراوات، حوله، انگشتر و لباس زیر استفاده می شود.

کمد برای نگهداری از لباس ها و ملحفه و حوله ها کاربرد دارد.

 


کمد بچه

در نگاه اول همه تصور می کنند تنها تفاوت کمد بچه با کمد های معمولی در رنگ آنهاست. کمد بچه برای دختر ها با رنگ صورتی و یاسی و برای پسرها با رنگ آبی طراحی می شود. اما این تنها تفاوت شان نیست. بلکه برای کمد بچه از دکور و ویترین برای قرار دادن اسباب بازی و عروسک هم استفاده می شود. کمد بچه دارای طرح های فانتزی است و علاوه بر اینکه جایی برای قرار دادن لباس هاست، می تواندبه صورت ترکیبی با تختخواب، میز تحریر، میز کامپیوتر هم طراحی شود. کمد کودک از قسمت های مختلفی تشکیل می شود. در یک قسمت آن برای آویزان کردن لباس هاست که چوب رختی بر روی میله قرار می گیرد. با این کار می توان لباسس های بیشتری را درون کمد جابجا کرد. همچنین می توان برخی لباس هایی را که نمی خواهید کودک به آنها دسترسی داشته باشد بر روی رخت آویز و با ارتفاع زیاد قرار دهید. قسمت دیگری از کمد به صورت کشویی طراحی می شود و لباس ها و حوله های کودک به صورت تا زده درون کشوها جابجا می شوند. از قرار دادن لباس های مجلسی و لباس هایی که زود چروک می شود در داخل کشوها خودداری کنید و آنها را روی میله آویزان کنید.