لوازم خانگی

(4)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
جاروبرقی مونوتک مدل mvc-4812
1668000
ارسال رایگان
جاروبرقی مونوتک مدل mvc-4516
1495000
ارسال رایگان
جاروبرقی ایستاده مونوتک مدل msv-1600
1070000
ارسال رایگان
جاروبرقی ایستاده مونوتک مدل msv-1251
1185000
ارسال رایگان

لوازم خانگی

لوازم خانگی هایی که امروز استفاده می شوند، اغلب هوشمند هستند.

لوازم خانگی همه وسایل الکترونیکی، منسوجات، وسایل چوبی، پلاستیکی، فلزی و ... را در بر می گیرد. لوازم خانگی هایی که امروز استفاده می شوند، اغلب هوشمند، اتوماتیک و با قابلیت های متعددی هستند که کار را با آنها آسان تر از گذشته شده است. لوازم خانگی های الکترونیکی به صورت هوشمند طراحی شده اند. در زیر به کارایی و قابلیت های متعدد لوازم خانگی ها می پردازیم:


آپشن های لوازم خانگی الکترونیکی

از جمله لوازم الکترونیکی می توان به ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، یخچال، مایکرویو، تلویزیون و .... اشاره کرد. قابلیت های این لوازم با نسل های اولیه آنها تفاوت زیادی دارد. برای مثال ماشین لباسشویی نسل اول شستشوی لباس ها را با دخالت کاربر بر عهده می گرفت. 
این ماشین ها قادر به تشخیص میزان کثیف، تعداد لباس ها، میزان جذب آب در آنها و .... نبودند. بنابراین لباس ها به طور کامل تمیز نمی شدند. اما ماشین لباسشویی های نسل جدید با داشتن سنسورهایی که همه این موارد را تشخیص می دهند، لباس ها را تمیز می کنند و از مصرف بیش از حد آب هم جلوگیری می کنند.

 

آپشن های منسوجات در خانه ها

منسوجاتی که در منزل استفاده می شوند شامل فرش، موکت، گلیم، ملحفه، پتو، تشک، بالشت، پرده، حوله، دستمال آشپزخانه و .... است. منسوجاتی که امروز در بازار هستند، از تنوع طرح و رنگ بیشتری برخوردارند. برای مثال در گذشته فرش ها تنها با طرح سنتی بافته می شدند. اما اکنون فرش های فانتزی و فرش های ایرانی با طرح های جدید هم وارد بازار شده است. 
در مورد سایر منسوجات این مثال صادق است. پتوهایی نرم و لطیفی که اکنون در بازار موجود است، نسبت به نوع قدیمی تری که با آکریلیک و پشم تهیه می شدند، تفاوت زیادی دارند. از کیفیت پرده، ملحفه، حوله، دستمال و .... هم نمی توان گذشت. با افزایش استقامت تار و پودهای منسوجات، طول عمر آنها افزایش یافته است. جاروبرقی های امروزی قدرت بیشتری نسبت به نسل های گذشته دارند و با توان مکش بیشتر تمامی آشغال های ریز و گرد و غبار را جمع می کنند. همچنین جاروبرقی هایی که به سنسور مجهز هستند، می توانند مکان هایی را که آشغال بیشتری در آنها جمع شده است، تشخیص دهند و قدرت خود را اتوماتیک بیشتر کنند.

 

 

ظروف آشپزخانه

ظروف آشپزخانه با انواع متریال شیشه، پلاستیک، استیل، مسی، آرکوپال، تفلون، چدن، چینی و .... موجود است. هر یک از این متریال ها برای تهیه ظروف خاصی کاربرد دارد. ظروف اشرافی و گران قیمت اغلب از جنس چینی و کریستال هستند. برای پخت و پز از ظروف فلزی مقاوم استفاده می شود. تنوع در جنس و متریال ظروف پخت و پز دست خانم ها را برای انتخاب باز گذاشته است. حتی در برخی از خانه ها ظروف با چندین متریال تهیه می شود که گاهی کاربردهای آنها با هم متفاوت است.
ظروف شیشه ای شامل بشقاب، سینی، لیوان، پارچ و .... است که وجود آن ها در آشپزخانه ضرورت دارد. همچنین از وسایل پلاستیکی استفاده زیادی می شود. به عنوان مثال می توان به سطل زباله، ظروف درب دار پلاستیکی برای نگهداری از میوه و سبزی، آبکش و انواع سبد و .... اشاره کرد.


وسایل چوبی در منزل

از دیگر لوازم خانگی در منزل باید به وسایل چوبی اشاره کرد. این وسایل شامل سرویس خواب، مبلمان، میز و صندلی، میز LED، جاکفشی، کمد، دراور، کابینت و ..... است. از انواع چوب برای تهیه لوازم خانگی استفاده می شود. اما نئوپان و MDF به عنوان پرکاربردترین متریال برای ساخت وسایل منزل شناخته شده است که علاوه بر مقاومت بالایی که دارد، زیبایی هم از دیگر امتیازات آن است. 
در گذشته برای ساخت وسایل چوبی تنها از چوب خام استفاده می شد. اما این چوب ها از نظر هزینه گرانتر تمام می شد. آسیب به محیط زیست هم از دیگر مضرات استفاده از چوب خام بود. اما با وجود mdf و نئوپان از تخریب محیط زیست هم جلوگیری می شود.