قفسه‌ نگهداری

(34)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
شلف کنج زمینی 4 طبقه
80000
ارسال رایگان
کتابخانه تمام چوب طرح رومینا
1735000
ارسال رایگان
قفسه حصیری مدل 4 سبد
305000
ارسال رایگان
کشو حصیری مدل 4 سبد
369000
ارسال رایگان
مدل کتابخانه خانگی مدرن رکسان
858000
ارسال رایگان
شلف رو کابینتی سه طبقه
40000
ارسال رایگان
شلف دکوری 4 طبقه مستطیلی
100000
ارسال رایگان
قفسه دیواری مدل کندوان کشویی
187000
ارسال رایگان
مدل کتابخانه خانگی کوچک رکسان
475000
ارسال رایگان
کتابخانه تمام چوب کمد دار طرح روژان
1896000
ارسال رایگان
کتابخانه تمام چوب مدل رانا
1069000
ارسال رایگان
قفسه کتاب 5 طبقه POET 48 رنگ بلوطی
363000
ارسال رایگان
زیر اتویی کمد دار یک کشویی
382000
ارسال رایگان
قفسه کتاب مدل کندوان درب دار
143000
ارسال رایگان
شلف طرح درخت
21000
ارسال رایگان
شلف دو طبقه رو کابینتی
36000
ارسال رایگان
شلف دیواری لوزی بزرگ
19000
ارسال رایگان
قفسه کتاب دیواری مدل کندوان بدون درب
88000
ارسال رایگان
مدل کتابخانه چوبی روناک
1898000
ارسال رایگان
مدل کتابخانه خانگی کمجا رکسان
726000
ارسال رایگان
قفسه کتاب چوبی مدل رونیکا
921000
ارسال رایگان
کتابخانه تمام چوب طرح روژان
1763000
ارسال رایگان
کتابخانه تمام چوب طرح رادان
1124000
ارسال رایگان
کتابخانه چوبی POET 70 رنگ گردویی
393000
ارسال رایگان
کتابخانه خانگی POET 70 رنگ قهوه ای تیره
393000
ارسال رایگان
کتابخانه ام دی اف POET 48رنگ گردویی
363000
ارسال رایگان
قفسه کتاب چوبی POET 70 رنگ بلوطی
393000
ارسال رایگان
قفسه سی دی دیواری WALL CD گردویی
198000
ارسال رایگان
جاکتابی ام دی اف POET 48رنگ ونگه
363000
ارسال رایگان
دیوار چوبی تاشو سری0011
472000
ارسال رایگان
پاراوان چوبی طرح دار سری0010
382000
ارسال رایگان
شلف گوشه دیوار دو طبقه
46000
ارسال رایگان
قفسه حصیری پلاستیکی 4 طبقه رنگی
330000
ارسال رایگان
میز اتو چوبی کمد دار دو کشویی
410000
ارسال رایگان

قفسه‌ نگهداری

قفسه نگهداری چه کاربردی دارد

به هر سازه‌ ای که از فلز، چوب و پلاستیک که سطوح قابل دسترسی و بارگذاری دارد قفسه می‌گویند. قفسه از گذشته نقش بسیار پر رنگی در نظم بخشی یا ساماندهی برای چیدمان وسایل داشته است؛ طوری که امروزه در زندگی شخصی یا خانه و محل کار یا ادارات مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال در گذشته از گنجه یا طلاقچه برای نگهداری استفاده می کردند. گنجه یا طاقچه همان حالت اولیه قفسه های نگهداری امروزه است.

 

قفسه نگهداری در دنیای امروز

امروزه با تکنولوژی های پیشرفته و حجم بالای مدارک و اسناد در سازمان ها و حجم بالای کتاب در کتابخانه ها یا بعضی از منازل، نیاز به وسیله ای برای جمع آوری آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. قفسه نگهداری در سیستم های مدیریت انبار یا انبار داری مورد استفاده غراوانی قرار می گیرد. همچنین قفسه نگهداری تنها جزئی از ملزومات بایگانی محسوب نمی شود بلکه انواع مختلفی دارد که عبارتند از: 

قفسه کتابخانه

قفسه کتابخانه یکی از زیر مجموعه های قفسه نگهداری محسوب می شود. کتابخانه همانطور که از نامش پیداست؛ برای جمع آوری و نگهداری کتب در امکان مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. کتابخانه ها انواع مختلف در اندازه های متفاوتی دارند که عموما اندازه های بزرگ آن در کتابخانه ها و یا موسسات خصوصی و دولتی مرتبط با کتاب و کتابخوانی مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی کتابخانه هایی تزئینی نیز وجود دارد که در منازل و ادارات کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. کتابخانه ها نیز از جنس های مختلفی مانند چوب و فلز ساخته می شود. بیشتر کتابخانه های چوبی امروزه در منازل و ادارات استفاده می شوند؛ چرا که چوب قابلیت زنگ زدن ندارد و طول عمر بالایی دارد. همچنین کتابخانه چوبی در دکوراسیون نیز نقش پر رنگی دارد و از آن جایی که چوب در دکوراسیون بسیار استفاده می شود؛ کتابخانه چوبی نیز از محبوبیت بیشتری برخوردار است. از طرفی کتابخانه فلزی بیشتر برای ملزومات بایگانی در ادارات و ارگان ها مورد استفاده قرار می گیرد. کتابخانه های فلزی عموما از استحکام و اندازه بالایی برخوردارند و همین طور شکل خاصی ندارند و ساده هستند. کتابخانه های فلزی ممکن است در برابر رطوبت از خودشان واکنش نشان دهند به همین دلیل معمولا در محل هایی که با رطوبت در تماس نیستند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

قفسه آشپزخانه

نوع دیگری از قفسه وجود دارد که برای نگهداری وسایل آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. قفسه های آشپزخانه از جنس چوب،  ام دی اف و حصیر تولید می شوند و عموما اندازه های کوچکی دارند و در کنار یخچال یا قسمتی از کابینت برای گذاشتن وسایلی مانند قاشق، پارچه و موارد این چنینی به کار می روند. قفسه های پلاستیکی نیز نوع دیگری از قفسه آشپزخانه هستند که نسبت به دیگر قفسه ها کیفیت بالایی ندارند و مدتی پس از استفاده دیگر قابل استفاده نیستند؛ اما با این حال کاربردهای زیادی در آشپزخانه دارند؛ چون که قفسه های پلاستیکی معمولا طرح های بسیار زیبا در رنگ ها متنوعی دارند. 

 

نحوه خرید قفسه نگهداری

قفسه نگهداری را از روش های مختلفی می توان تهیه کرد. رفتن به بازارهای حضوری و انتخاب قفسه نگهداری، کتابخانه و قفسه های آشپزخانه و خرید از فروشگاه های اینترنتی یکی دیگر از روش ها برای خرید قفسه نگهداری است. خرید قفسه نگهداری به صورت حضوری و آنلاین دارای مزایا و معایبی است. در خرید قفسه نگهداری از روش حضوری می توانید محصولات را با چشم ببینید و در زمینه خرید و قیمت با فروشنده به توافق برسید. از طرفی در روش خرید فروشگاهی با مشکلاتی اعم از کمبود زمان، انرژی و ترافیک های خیابانی برای حمل و نقل مواجه نخواهید بود و همین طور می توانید با سرچ کیفیت محصولات را با یک دیگر مقایسه کنید. همچنین خرید محصولات به صورت اینترنتی مزایای دیگر نیز دارد. فروشگاه های اینترنتی معمولا دارای بخشی به نام نظرات کاربران هستند و زمانی که شما محصولی را به صورت آنلاین خرید می کنید می توانید با مراجعه به بخش نطرات کاربرانی که قبل از شما این محصولات را خریداری کرده اند با دید بازتری محصولات خود را بخرید. همین طور در خرید آنلاین دیگر با مشکلاتی اعم از زمان سفارش و بد قولی های فروشنده ها مواجه نیستید. شما محصول خود را سفارش داده و در زمان مشخص شده و در مکان مناسب تحویل می گیرد. به همین دلیل امروزه خرید از فروشگاه های اینترنتی از محبوبت بالایی برخوردار است؛ طوری که بسیاری از افراد نه تنها درمورد خرید قفسه های نگهداری بلکه کوچک ترین ملزومات خود را نیز به صورت آنلاین خرید می کنند. 

 

نکاتی که باعث افزایش طول عمر قفسه نگهداری می‌شود

قفسه‌ های نگهداری مانند هر وسیله دیگری به رعایت نکاتی برای نگهداری نیاز دارد. در زمان نصب قفسه های نگهداری سعی کنید تمام رعایت نکات امینی را رعایت کنید و سپس در مکان مناسب ان ها را نصب کنید. از طرفی در زمان شستشو و نظافت قفسه های نگهداری از مواد شیمیایی قوی استفاده نکنید و همین طور سعی کنید قفسه های نگهداری را در زیر تابش نور مستقیم افتاب قرار ندهید. یکی از مشکلاتی قفسه های نگهداری این است که بر اثر وزن زیاد وسایلی که داخل آن ها قرار می دهند ممکن است با کج شدگی اگر در جنس فلز هستند و اگر چوبی هستند با شکستگی مواجه شوند. بنابراین سعی کنید وسایل با حجم بالا را روی قفسه های نگهداری قرار ندهید و همین طور قفسه های نگهداری مانند کتابخانه یا قفسه پلاستیکی را در نزدیک آتش و گرما قرار ندهید. همچنین سعی کنید قفسه های نگهداری در اتاق خواب و یا اتاق انباری قرار دهید چرا که ممکن است در بعضی از زمان ها مانند زلزله وسایل آن ها دچار ریزش شوند.