قفسه

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

قفسه

قفسه برای وسایل اضافه منزل مناسب است. چرا که از ریخت و پاش وسایل جلوگیری می کند و جایی هم برای گذاشتن وسایل تزئینی است که خانه را زیباتر می کند. اما زمانی که بخواهیم لباس، کیف یا کفش ها را در محلی مناسب نگهداری کنیم، به قفسه نیاز داریم. قفسه می تواند محلی برای اشیا تزئینی در ورودی منزل هم باشد. از آنجا که قفسه ها درب ندارند، به راحتی می توان وسایل را در آن ها قرار داد و یا برداشت. گذاشتن و برداشتن وسایل از داخل قفسه راحت تر است. 
البته به دلیل اینکه قفسه ها درب ندارند، بهتر است وسایل ارزشمند از جمله طلا و جواهرات را بر روی قفسه و شلف ها قرار ندهید. اغلب قفسه هایی که برای منزل استفاده می شوند، از جنس چوب هستند. زیرا چوب مقاومت بالایی دارد. از سوی دیگر به دلیل جنس قابل انعطاف چوب می توان آن را به هر شکلی درآورد. چوب را می توان با طرح های مختلفی رنگ کرد که باب طبع مشتریان و سلیقه های مختلف باشد. 

 

کاربرد در راهروی خانه

مجسمه های سفالی کوچک، شمعدان، قاب عکس، گلدان و ... را می توان در داخل قفسه ها قرار داد. برخی از قفسه ها درون دیوار نصب می شوند. این نوع قفسه ها برای خانه های کوچک که فضای کمتری دارند، مناسب است. استحکام این نوع قفسه ها بیشتر است. می توان برای شلف های پایین درب گذاشت تا محلی برای نگهداری از کفش ها باشد.
قفسه راهرو و ورودی خانه به دیوار چسبانده می شود. بنابراین عرض آن باید به گونه ای باشد که رفت و آمد در این قسمت از خانه را سخت نکند. طول قفسه هم به اندازه دیوار راهرو یا ورودی خانه طراحی می شود. ارتفاع قفسه می تواند از کف تا سقف باشد. اما برای اینکه قفسه های این نوع کمد کاربردی باشند، بهتر است تا جایی که دست می رسد، ارتفاع آن در نظر گرفته شود. ارتفاع بیش از حد قفسه از زیبایی و کاربردی بودن آن می کاهد.


کیفیت قفسه برای راهرو 

متریالی که برای ساخت قفسه استفاده می شود، اولین نکته در تعیین کیفیت آن است. اما کافی نیست و نحوه متصل کردن قطعات چوب بهم اهمیت زیادی دارد. اگر با چسب قفسه ساخته شده است، باید چسب به اندازه کافی بین قطعات چوب زده شود. پیچ و یا میخ هم روش دیگری برای ساخت قفسه هستند که باید با دقت در قطعات چوبی فرو رود. استحکام قفسه اهمیت زیادی دارد. گاهی ممکن است وسایل سنگین درون قفسه ها گذاشته شود. اگر قفسه استحکام بالایی نداشته باشد، از هم فرو می پاشد.

 

طرح و رنگ قفسه برای راهرو  

قفسه باید متناسب با دکوراسیون منزل تهیه شود. اگر دیوار خانه با کاغذدیواری یا دیوارپوش تزئین شده است، باید از قفسه های سفید و یا رنگ روشن استفاده شود. برای دیوارهای سفید رنگ، بهتر است قفسه سفید انتخاب نکنید. قفسه تیره مناسب تر است. شکل قفسه برای راهرو و ورودی منزل می تواند دایره، مربع و یا مستطیل شکل باشد. در برخی از قفسه ها برای زیبایی بیشتر از دیگر اشکال هندسی هم الگو گرفته می شود.


کاربرد قفسه در منزل

از قفسه می توان برای وسایل ضروری و کاربردی همچون کیف و کفش و لباس استفاده کرد که در این مورد کارکرد آن شبیه به کمد می شود. این نوع قفسه ها بزرگ هستند تا فضای کافی برای قرار دادن وسایل وجود داشته باشد. اما قفسه های تزئینی کوچک هستند و تعداد شلف های آنها کمتر است. استحکام قفسه هایی که برای وسایل ضروری استفاده می شود، اهمیت بیشتری دارد. اما در قفسه های تزئینی زیبایی بیشتر مد نظر است. البته به این شرط که وسایل تزئینی سبک بر روی آن گذاشته شود.

قفسه برای وسایل اضافه منزل مناسب است.