جا چتری

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

جا چتری

در فصل هایی که بارش ها زیاد می شود، به همراه داشتن چتر ضرورت دارد. اگر تمامی اعضای خانواده بخواهند زمان بیرون رفتن چتر به همراه داشته باشند، باید محلی برای آنها در نظر گرفته شود. در این صورت چترها محل مجزایی خواهند داشت و خانه بی‏ نظم و شلوغ نمی شود. 
جا چتری باید به صورت لوله ای باشد. البته طرح و جنس های متنوعی دارد که براساس سلیقه می توان یکی را خریداری کرد. چترها از نظر اندازه یکسان نیستند. چترهای بچگانه با نوع بزرگسال متفاوت است. بنابراین جا چتری باید به گونه ای باشد که تمامی چترها را به طور کامل در خود نگهدارد. ارتفاع آن باید به گونه ای باشد که قسمت زیادی از چتر را بپوشاند و تنها دسته چتر باقی بماند. از جا چتری می توان برای نگهداری عصا هم استفاده کرد. 
جا چتری معمولا در راهرو قرار می گیرد تا زمان بیرون رفتن بردن چتر را فراموش نکنید. اما زمانی که بارش ها قطع می شود و هوا صاف و آفتابی است، می توان چترها و جا چتری را برداشت. هر چند برخی عادت دارند در فصل تابستان در مقابل نور شدید آفتاب از چتر استفاده کنند. البته این نوع چترها رنگ روشن هستند که نور ساتع می کنند. 


برای ساخت جا چتری از چه متریالی استفاده می کنند؟

جا چتری با مواد مختلفی ساخته می شود که شامل:


جا چتری پلاستیکی

راحت ترین متریال برای ساخت جا چتری پلاستیک است. پلاستیک ها سبک ها و مقاوم هستند. همچنین می توان آن را به هر شکلی که بخواهیم در بازار پیدا کنیم. رنگ پلاستیک هم متنوع است. البته جا چتری پلاستیکی یک مشکل دارد؛ به دلیل سبکی بیش از حد آن، چترها در آن تعادل ندارند و جا چتری مدام سقوط می کند. بخصوص اگر تعداد چتر و عصا کم باشد این مشکل بیشتر می شود. 
در جا چتری های پلاستیکی باید تعداد چترها بیشتر باشد تا بتوان بین آنها تعادل ایجاد کرد. البته یکی از امتیازات جا چتری پلاستیکی ضدآب بودن است. زمانی که در یک بارانی از بیرون به خانه می آیید، چتر خیس می شود و از آن آب میچکد. جا چتری پلاستیکی ضدآب است. 

جا چتری باید به صورت لوله ای باشد.

 

جا چتری چوبی

نوع دیگری از جا چتری از چوب تهیه می شود. البته مقاومت چوب بالاست و به دلیل اینکه سبک نیست، تعادل خود را حفظ می کند. اما مشکل این نوع جا چتری، نداشتن مقاومت در برابر آب است. اگر چتر همراه با آب درون جا چتری گذاشته شود، این آب به داخل چوب نفوذ می کند و پوسیدگی چوب را به دنبال دارد. بنابراین جا چتری چوبی محلی برای نگهداشتن چترهای خشک و بدون آب است. اگر در منزل از این نوع جا چتری استفاده می کنید، بهتر است قبل از اینکه چتر را درون آن بگذارید، ابتدا چتر را در محلی دیگری به صورت برعکس قرار دهید تا آب آن به طور کامل برود و سپس درون جا چتری بگذارید. 


جا چتری فلزی

فلز متریال مناسبی برای تهیه جا چتری است. البته به شرط اینکه فلز ضدآب باشد. وزن جا چتری فلزی سنگین است و تعادل خود را براحتی حفظ می کند. استحکام این نوع جا چتری بیشتری از موارد قبلی است. با ضربه شکسته نمی شود. البته ممکن است برای تهیه سبد جا چتری از ترکیب فلز و پلاستیک استفاده شود که زیبایی بیشتری هم دارد. 


جا چتری سلیقه ای

برخی از افراد که به جا چتری های بازار علاقه ندارند، می توانند با وسایلی که در منزل دارند، یک جا چتری زیبا تهیه کنند. برای مثال یک گلدان شیشه ای که ارتفاع آن به اندازه دسته چتر باشد، می تواند برای جا چتری استفاده شود. البته باید شیشه گلدان از جنس محکم و سنگین باشد که با گذاشتن چند چتر، تعادل خود را حفظ کند.