چراغ

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چراغ

نورپردازی نه تنها برای روشنایی محیط استفاده می شود، بلکه روشی برای تزئین هم محسوب می شود. به راهرو یک هتل نگاه کنید که تنها با گل و تندیس تزئین شده باشد. زمان شب اگر وارد ورودی هتل شوید، این اشکال نه تنها زیبا نیستند، بلکه وحشتناک هم به نظر می رسند. پس با روشنایی و نورپردازی این وسایل تزئینی هم بهتر دیده می شوند. همچنین نورپردازی می تواند محیط های ساده و بی تزئینات را بهتر نشان دهد.
برای نورپردازی از وسایل مختلفی استفاده می شود که در زیر به هر یک می پردازیم.

 

لوستر و نقش آن در نورپردازی

لوسترها وسایل تزئینی هستند که از دیرباز استفاده می شدند. از لوسترها برای هتل ها، رستوران ها، تالارهای پذیرایی و مکان های رسمی استفاده می شود. لوستر نماد و سمبل زندگی اشرافی است و اگر در محیطی از وسایل تزئینی و گرانقیمت استفاده شده باشد، وجود لوستر هم ضرورت دارد.
لوسترها هم متنوع هستند و از متریال های مختلفی ساخته می شوند. برخی از لوسترها با کریستال های گرانقیمت، برخی با قطعه های آینه کاری و برخی تنها با آلیاژهای فلزی تهیه می شوند. در هر صورت چراغ های زیادی در لوستر جا می گیرد که نور زیادی را ایجاد می کند. برای همین لوسترها باید در فضاهای بزرگ همانند پذیرایی و نشیمن استفاده شوند.

 

آباژورها و نورپردازی

یکی دیگر از وسایلی که برای نورپردازی منازل استفاده می شود، آباژور است. آباژورها به تنها برای تامین نور محیط کافی نیستند. بلکه تکمیل کننده تامین نور هستند. زیرا نور زیادی از آباژور به محیط ساتع نمی شود. بلکه بیشتر برای زیبایی محیط استفاده می شوند. نوری که از آباژور ساتع می شود، تنها اطراف خودش را روشن می کند و به عنوان وسایل مناسبی برای اتاق خواب استفادهه می شوند. البته می توان از آباژورها برای اتاق نشیمن هم استفاده کرد.
آباژور روی رومیز قرار می گیرد و دارای پایه کوتاه و کلاهک است. هر چه کلاهک بزرگتر باشد، نور فرصت بیشتری برای حضور در فضا پیدا می کند. کلاهک های چسبان و کوچک جلوی ورود نور به محیط اطراف را می گیرند. البته برخی آباژورهای تعداد لامپ دارند که روشنایی بیشتری ایجاد می کنند. از آباژور می توان برای زیبایی بین کاناپه های سه نفره استفاده کرد.

لوسترها وسایل تزئینی هستند که نور زیادی تولید می کنند و برای فضاهای بزرگ مناسبند.

 

چراغ های پایه بلند  و نورپردازی منزل

یکی دیگر از وسایل نورپردازی در محیط استفاده از چراغ های پایه بلند هستند. این چراغ ها می توانند فضای محدودی را روشن و زیبا کنند. چراغ ها بر روی یک پایه بلند و بر روی زمین قرار می گیرند. حالت ایستاده چراغ فرصت بیشتری را برای نورپردازی به آن می دهد. برای مثال از چراغ پایه بلند می توان برای قسمت غذاخوری استفاده کرد. به طوری که کلاهک آن دقیقا بر روی میز غذاخوری قرار بگیرد. در این صورت سایر چراغ های منزل را خاموش و فقط چراغ پایه بلند را روشن کرد. این فضا رومانتیک و زیباست که برای صرف شام عاشقانه ایده جالبی به نظر می رسد.

 

چراغ مطالعه و نورپردازی

اگر بسیاری از کارهای خود را به شب محول می کنید، بهتر است از چراغ مطالعه استفاده کنید. این چراغ برای امور کاری، درسی و مطالعه بر روی میز کار مناسب است و نور متناسب و به اندازه نیاز ایجاد می کند. ضمن اینکه در مصرف برق صرفه جویی می شود و برای ساکنین خانه هم مزاحمتی ایجاد نمی شود. البته میزان نور چراغ مطالعه باشد فیلتر شده باشد که به چشم آسیب وارد نکند. رنگ نور هم باید سفید یا زرد باشد.

 

چراغ دیواری و نورپردازی خانه

یکی دیگر از وسایلی که برای نورپردازی خانه استفاده می شود، چراغ های دیواری است که بصورت توکار نصب می شوند. چراغ های دیواری یا دیوارکوب ها نور ملایمی را ایجاد می کنند و برای فضای نشیمن، اتاق خواب و پذیرایی مناسب هستند. به چراغ دیواری، لوستر دیواری هم گفته می شود. البته چراغ دیواری با وجود سایر وسایل روشنایی باید استفاده شود و به تنهایی توانایی تامین نور محیط را ندارند. 

 

آویزها و نورپردازی منزل

از آویزها برای تزئین خانه ها استفاده می شود که از سقف آویزان می شوند و در اغلب مکان های لوکس همچون فروشگاه ها، هتل ها، رستوران ها و تالارهای پذیرایی استفاده می شود. این وسایل بیشتر به دلیل ظاهر و زیبایی که در محیط ایجاد می کنند، کاربرد دارند. برای آویزها از لامپ های التهابی استفاده می شود.