قاب عکس

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

قاب عکس

عکس و قاب برای دکوری کاربرد دارد

عکس و قاب برای زیبایی منزل استفاده می شود. اگر قصد دارید به خانه سر و سامان بدهید، باید عکس و قاب را در اولویت قرار دهید. زیبایی دیوار اهمیت زیادی دارد و با قاب عکس زیبا می شود. البته قاب می تواند یک نقاشی یا عکس باشد. حتی از قاب عکس می توان برای تزئین میز، پاتختی و کنسول هم استفاده کرد.
قاب عکس ها از چند متریال مختلف تهیه می شوند که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند:


قاب عکس هایی که از جنس چوب هستند

چوب یک ابزار مناسب برای ساخت وسایل تزئینی محسوب می شود. به دلیل اینکه می توان در چوب نقش و نگارهای زیبایی ایجاد کرد. منبت کاری یکی از هنرهای ایرانیان است که به صورت کنده کاری بر روی چوب انجام می شود. به طوری که نقش هایی از گل و بوته بر روی چوب باقی می ماند. یا اینکه نقوش روی چوب برجسته می شوند که بسیار زیبا و هنری است و باعث زیباتر شدن منازل می شود.
چوب استحکام و دوام زیادی دارد. قاب عکس هایی که از جنس چوب هستند، اگر به طور دقیق رنگکاری شوند، قابلیت شستشو دارند. چوب وزن نسبتا سبکی دارد و نسبت به فلز مناسب تر است. قیمت این نوع قاب عکس ها مناسب است و در سایز های مختلف به فروش می رسد. از قاب عکس های چوبی می توان در سایزهای بزرگ به صورت دیواری و در سایزهای کوچک و بر روی میز استفاده کرد.

 

قاب عکس های پلی استری 

پلی استر یک ماده مصنوعی است که همان پلاستیک فشرده است. این ماده تا حد زیادی مقاوم است و به دلیل وزن سبکی که دارد برای ساخت انواع وسایل تزئینی از جمله تندیس و مجسمه، گلدان و قاب عکس استفاده می شود. قاب عکس های پلی استر سبک هستند و اگر به طور محکم بر روی دیوار نصب شوند، هیچ اتفاقی برای آنها نمی افتد.

 قاب عکس پلی استر قابلیت شستشو دارد. به دلیل اینکه ماده پلی استر نرم است، در زمان تبدیل به قاب عکس اشکال و طرح های زیبایی بر روی آن ایجاد می شود. به همین دلیل می توان گفت قاب عکس پلی استر هم مانند نوع چوبی دارای نقش و نگارهای برجسته است. 
همچنین بر روی آن نقاشی و رنگ کاری های زیبایی انجام می شود که می توان مطابق با سلیقه خود خریداری کرد. قاب عکس های پلی استر در سایزهای متفاوت و به صورت دیواری و رومیزی تهیه می شوند. البته استحکام این ماده زیاد نیست و اگر سقوط کند، شکسته می شود. بنابراین در زمان نصب قاب عکس پلی استر به دیوار باید دقت زیادی داشته باشد.


قاب عکس های پی وی سی

پی وی سی یک ماده صنعتی بسیار مقاوم و سبک است که از آن در ساخت و سازها استفاده می شود. اما در قاب عکس هم می توان از پی وی سی استفاده کرد. قاب عکس هایی که از پی وی سی تهیه می شوند، قابلیت شستشو دارند. همچنین می توان با یک پارچه تمیز و نمناک براحتی ذرات گرد و غبار را از روی این قاب عکس ها برطرف کرد.
قاب عکس های پی وی سی ساده و بدون نقش هستند. البته با رنگ های متنوعی در بازار موجود هستند و طبق سلیقه های مختلف اند.

 

قاب عکس های فلزی چه خصوصیاتی دارند؟

از جمله خصوصیات قاب عکس های فلزی باید به استحکام بالای آنها اشاره کرد. این نوع قاب عکس ها نسبت به تمامی متریال ها استحکام و مقاومت بیشتری دارند. اغلب از فلزهای ضدزنگی مثل استیل، مس یا برنج برای ساخت قاب عکس استفاده می شود.
قاب عکس های استیل سفید، براق و صیقلی هستند. براحتی پاک می شوند. ممکن است سازنده هم با سایر آلیاژهای نقوش برجسته ای بر روی آن نصب کند تا زیباتر شود. قاب عکس های فلزی قابلیت شستشو دارند. البته به شرط اینکه از فلز ضدزنگ باشند و یا لعاب کاری شده باشند تا آلیاژ آن پوسیده نشود.
وزن قاب عکس های فلزی سنگین است و به همین دلیل در زمان جابجایی باید مراقب باشد. همچنین نصب این قاب عکس ها باید با دقت انجام شود. زیرا اگر سقوط کنند ممکن است باعث ایجاد حادثه شوند. قاب عکس های فلزی در دو سایز دیواری و رومیزی تولید می شوند و زیبایی خیره کننده ای دارند.