بوفه و ویترین

(6)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
ویترین مدل آلفا نقشینه
4000000
ارسال رایگان
ویترین دوکشو آژند مدل ویکتوریا
1300000
ارسال رایگان
ویترین دوکشو آژند مدل هارمونی
1300000
ارسال رایگان
ویترین دوکشو آژند مدل تاپ
1000000
ارسال رایگان
ویترین کتابخانه ماندیس کمجاچوب
968000
ارسال رایگان
ویترین فلورا کمجاچوب
4430000
ارسال رایگان

بوفه و ویترین

ویترین یا بوفه وسیله ای برای زیبایی منزل است. البته وجود آن در خانه های کوچک ضرورتی ندارد. اما می توان بوفه هایی کوچک را برای خانه های نقلی تهیه کرد. بوفه به صورت چند طبقه طراحی می شود که در هر طبقه آن وسایل و ظروف دکوری قرار می گیرد. اگر چه بسیاری بر وسایل داخل بوفه تمرکز بیشتری دارند، اما چارچوب ویترین هم از اهمیت زیادی برخوردار است. در نگاه اول این ویترین است که به چشم می آید. سپس بیننده به سایر وسایل چیده شده در آن دقت می کند. ویترین های ساده برای نشیمن مناسب هستند. اما برای اتاق های پذیرایی بهتر است از ویترین های تزئینی استفاده کنید.


ویترین مناسب برای منازل کوچک چه ویژگی هایی دارد؟

برای منازل کوچک باید ویترین های ظریف خریداری کنید. برخی از ویترین ها به صورت باز طراحی می شوند. ویترین های باز فضای کمتری را اشغال می کنند و کوچکتر از ویترین های بسته هستند. اما وسایل در دسترس کودکان قرار می گیرند. بنابراین اگر در خانه کودک بازیگوش دارید، بهتر است ویترین بسته را انتخاب کنید. ویترین نباید بیش از حد بلند و مرتفع باشد. جابجایی و حمل ویترین های بلند مشکل ساز است. 

 

ویترین های چوبی یا ویترین های فلزی

برای ساخت ویترین از متریال شیشه، آینه، چوب و یا فلز استفاده می شود. اما شاید برای شما هم سوال باشد که ویترین های چوبی مناسب تر هستند یا ویترین هایی که با استفاده از فلز ساخته می شوند؟ ویترین های فلزی استحکام بیشتری دارند. در زمان جابجایی نگرانی کمتری برای حمل آنها وجود دارد. اما وزن این نوع ویترین ها بیشتر است. از جمله فلزهایی که برای ساخت ویترین استفاده می شود می توان به آلیاژ برنج و مس اشاره کرد که به دلیل زرق و برقی که دارند، خانه را زیباتر می کنند. ویترین های چوبی با توجه به نوع چوب، استقامت متفاوتی دارند. چوب های منبت کاری و دارای نقش و نگار برای ویترین های چوبی استفاده می شود. این نوع ویترین ها وزن سبک تری دارند و براحتی می توان آنها را جابجا کرد. Mdf هم متریال دیگری برای ساخت ویترین است. البته ویترین های MDF ساده و بدون نقش و نگار هستند.

 

بهترین ویترین ها وزن سبک و مقاومت بالایی دارند.

استحکام ویترین چگونه مشخص می شود؟

برای ساخت ویترین از چوب، فلز، آینه و شیشه استفاده می شود. درب های جلو و بغل ویترین از شیشه است. در پشت ویترین هم از آینه استفاده می شود. وجود شیشه و آینه از استحکام ویترین می کاهد. اما در بازار آینه و شیشه های مقاوم هم وجود دارد. شیشه و آینه های مقاوم امکان جابجایی ویترین را بدون صدمه و آسیب فراهم می کنند. طبقات ویترین هم از شیشه ساخته می شود. این شیشه ها باید تحمل وزن اشیا تزئینی و ظروف را داشته باشند. با این وجود نباید وسایل بیش از حد سنگین را بر روی طبقات شیشه ای قرار دهید.


ویترین مناسب برای پذیرایی چه ویژگی هایی دارد؟ 

برای پذیرایی می توان ویترین به سبک کلاسیک انتخاب کرد. این نوع ویترین با چوب های برش خورده و تزئینات کار شده ساخته می شود. ظاهر ویترین های کلاسیک شکوه و وقار خاصی دارد که برای پذیرایی توصیه می شود. برای منازلی که سایر وسایل تجملی هستند، می توان ویترین کلاسیک تهیه کرد. این نوع ویترین برای خانه های فانتزی با طرح های ساده مناسب نیست. بدنه ویترین های کلاسیک به طور کامل تزئین شده است. وسایل و ظروفی که در داخل این نوع ویترین گذاشته می شود، باید با طرح بدنه ویترین هماهنگ باشد. البته توصیه می شود رنگ ظروف و اشیاء تزئینی با بدنه ویترین متضاد باشد تا بیشتر دیده شوند. اگر در منزل وسایل قدیمی و باارزش دارید، بهتر است ویترین هایی که بدنه ساده دارند، انتخاب کنید.