کمد اداری

(1)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
جلومبلی یوگا T3 فیلپا
1080000
ارسال رایگان

کمد اداری

کمد یکی از پرکاربردترین وسیله برای محیط های اداری و سازمان هاست که از آن برای نگهداری پرونده ها، مدارک و کاغذهای اضافه استفاده می شود. کمدهای اداری به چندین شکل تهیه می شوند که می توان آنها را به صورت زیر دسته بندی کرد:


کمد اداری کشویی

کمد کشویی یا همان فایل برای نگهداری انواع مدارک، زونکن و پرونده مناسب است. کشوها به طور مجزا هستند و هر کشو برای نگهداری مدارک با موضوع مشخص است. حتی کارمندان می توانند بر روی درب کشوها نام وسایلی را که در آن ها قرار می گیرند، بنویسند. با این کار جابه جا کردن وسایل در کمد اداری نظم بیشتری می گیرد. ضمن اینکه اگر کارمندان به پرونده ها نیاز پیدا کنند، می توانند براحتی آنها را پیدا کنند. ابعاد و سایز کشوهای کمد اداری با آنچه که در منازل استفاده می شود، متفاوت است. در خانه ها وسایل کوچک درون کشوها جابه جا می شود و به همین دلیل کشوها را کوچک تر طراحی می کنند. اما کشوهای کمد اداری ارتفاع و پهنای بیشتری دارند تا بتوان وسایل بیشتری را در آنها قرار داد.
کشوهای کمد اداری دارای قفل و کلید هستند. بسیاری از وسایلی که درون کمدها نگهداری می شوند، اهمیت زیادی دارند و به همین دلیل برای آنها قفل و کلید تعبیه می شود. بنابراین می توان گفت کمدهای کشویی علاوه بر این که باعث نظم دهی و سر و سامان بخشیدن به محیط کاری می شود، محلی برای محافظت از مدارک و پرونده های مهم هم به شمار می رود.


کمد اداری قفسه ای

نوع دیگری از کمدهای اداری به صورت قفسه ای هستند. این قفسه ها درب ندارند و به راحتی می توان وسایل را در آن ها قرار داد و یا برداشت. گذاشتن و برداشتن وسایل از داخل کمدهای قفسه دار راحت تر است. به همین دلیل این نوع کمدها برای محیط های استفاده می شود که تعداد زیادی مدارک بر روی میز تلنبار می شود.

کمد اداری کشویی یا همان فایل برای نگهداری انواع مدارک، زونکن و پرونده مناسب است.

البته به دلیل اینکه قفسه ها درب ندارند و در دسترس همگان قرار دارند، این مدارک اهمیت چندانی نداشته و بیشتر جنبه کاربردی دارند که به طور مداوم باید در دسترس کارمندان قرار بگیرند.یکی دیگر از کاربردهای کمد اداری قفسه ای زیباسازی اتاق های اداری است. در تمامی شلف های کمد اداری پرونده و کاغذ گذاشته نمی شود و بخشی از آن برای قرار دادن گلدان، قاب عکس، آینه و یا مجسمه است که محیط اداری را زیباتر می کند. 

 

کمد اداری دو درب

کمدهای دو درب با ارتفاع بلند تهیه می شوند و برای قرار دادن وسایل بزرگ و یا پرونده ها کاربرد دارند. برای این کمدها از قفل و کلید هم استفاده می شود تا از وسایل محافظت کنند. گرد و غبار به برخی از وسایل هم آسیب می رساند. برای مثال برای محیط اداری وسایلی همچون اسکنر، چاپگرهای کوچک، پرینتر و .... کاربرد زیادی دارند. اما گاهی فضای اداری برای نگهداشتن این وسایل کافی نیست. از سوی دیگر ممکن است به این وسایل نیاز زیادی در طی روز نباشد. بنابراین لازم است تا در جای امن و بدور از گرد و غبار قرار بگیرند. 


کمد اداری چرخ دار

برخی از کمدهای اداری به دلیل استفاده از چوب های مقاوم، وزن زیادی دارند. اما مدام باید جابه جا شوند. در این صورت مدیران شرکت ها باید زمان سفارش کمد، برای آنها چرخ هم در نظر بگیرند. کمدهای اداری چرخ دار را می توان به راحتی جابه جا کرد. 


کمدهای اداری پلاستیکی

اگر وسایلی که در محیط اداری اضافه هستند و در عین حال باعث شلوغی در محیط شده اند، می توان آنها را به طور موقت درون کمدهای اداری پلاستیکی قرار داد. این کمدها به صورت کشویی طراحی می شوند. کشوها بزرگ هستند. اما استقامت آنها به اندازه کشوهای چوبی و فلزی نیست. بنابراین نباید وسایل سنگین درون آنها گذاشته شود. کاربرد کمدهای پلاستیکی نظم دهی به محیط اداری است.


کمدهای اداری فلزی

این نوع کمدها دارای استقامت بالایی است. برای ساخت آنها از آلیاژهای ضدزنگ استفاده می شوند. رنگ و طرح متنوعی دارند که مطابق با محیط اداری می توان یکی را انتخاب کرد. از جمله قابلیت های کمد اداری فلزی می توان به امکان قفل کردن کشوها و یا درب آن اشاره کرد. بنابراین می توان از آنها به عنوان محافظی برای نگهداری از اسناد و مدارک مهم نام برد. کمدهای اداری وزن سنگین ندارند و برای ساخت آنها از ورق های نازک فلزی استفاده می شود.


کمد اداری چوبی

برای ساخت کمد چوبی اداری از چوب های مختلفی استفاده می شود. در سال های اخیر MDF به عنوان پرکاربردترین متریال ساخت کمد اداری مورد استفاده قرار می گیرد. این چوب استحکام بالایی دارد. اما وزن سنگین، استفاده و جابجایی آن را دشوار می کند. کمدهای چوبی می توانند به صورت کشویی و یا درب دار طراحی شوند. قفل و کلید هم برای این نوع کمدهای اداری استفاده می شود تا بتوان مدارک و اسناد مهم و محرمانه را در آن نگهداری کرد. در کمدهای چوبی از درب های شیشه ای استفاده می شود. این شیشه ها مقاومت بالایی در مقابل ضربه و خط و خش دارد. کمدهایی که درب های شیشه ای دارند، برای نگهداری کتاب مناسب هستند.