سطل زباله

(13)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
سطل زباله بزرگ طرح اسکیت
48000
ارسال رایگان
ست سطل و جادستمال سفید طرح بافت گل
62000
ارسال رایگان
ست سطل زباله چرمی Sweet Home سری 5291
89000
ارسال رایگان
سطل زباله بزرگ طرح حروف انگلیسی
53000
ارسال رایگان
ست جادستمال و سطل مربع گل دار
64000
ارسال رایگان
سطل زباله بزرگ طرح پاریس
53000
ارسال رایگان
ست چرمی سطل زباله و جادستمال کاغذی Rose سری 5292
89000
ارسال رایگان
سطل زباله پدالدار 3 لیتری سایلنت تمام استیل بهاز
127000
ارسال رایگان
سطل زباله پدالدار 3 لیتری سایلنت سفید بهاز
67000
ارسال رایگان
سرویس سطل و جا دستمالی گلدار
99000
ارسال رایگان
سطل زباله بزرگ طرح موج سوار
53000
ارسال رایگان
سطل زباله پدالدار 3 لیتری سایلنت استیل مشکی بهاز
110000
ارسال رایگان
سطل زباله مخروطی بهاز
43000
ارسال رایگان

سطل زباله

سطل زباله با متریال های مختلفی تهیه می شود. استحکام و مقاومت سطل زباله به متریالی که از آن تهیه می شود، بستگی دارد. برخی از سطل های زباله با پلاستیک تهیه می شوند. این نوع سطل ها سبک و قابل حمل هستند. براحتی می توان آنها را جابه جا کرد. حتی اگر مقدار زیادی زباله در آنها ریخته شده باشد، باز هم وزنشان سنگین نمی شود. البته سطل زباله پلاستیکی استحکام و دوام زیادی ندارند. 
برخی دیگر از سطل های زباله از جنس فلز هستند. البته فلزی که برای سطل زباله استفاده می شود، از نوع ضدزنگ است. زیرا اغلب زباله ها حاوی آب و مایعات هستند که باعث زنگ زدن سطل می شوند. آلیاژ آلومینیوم  یا استیل برای ساخت سطل های فلزی استفاده می شود.
این نوع سطل زباله اگر چه استحکام و دوام زیادی دارد، اما وزن آن سنگین است و حملش را کمی دشوار می کند. البته در برخی از سطل های زباله از فلزهای نازک استفاده می شود تا وزن آنها کاهش یابد. 
پلاستیک فشرده هم متریال دیگری برای تهیه سطل زباله است که نه تنها وزن سبکی دارد، بلکه از استحکام بالایی هم برخوردار است. 


اندازه و سایز سطل زباله چقدر باشد؟

سطل زباله در اندازه های مختلفی تولید می شود. اندازه سطل باید به گونه ای باشد که مجبور نباشید روزی چند بار آن را تخلیه کنید. اندازه سطل زباله باید به مقدار زباله هایی که در خانه تولید می شود، تهیه شود. برای خانه های پرجمعیت سطل های بزرگتر مناسب ترند. البته بزرگی سطل نباید به گونه ای باشد که چند روز یکبار پر شود. در این صورت زباله های قبلی در کف سطل زباله باقی می ماند و کپک می زنند.
باید سطل زباله را هر شب تخلیه کنید. آن را تمیز بشویید تا باقی مانده زباله ها برطرف شود. سپس یک نایلون تمیز و بزرگ در آن جایگذاری کنید.

 

ویژگی های سطل زباله مناسب

سطل زباله مناسب باید از استحکام و دوام بالایی برخوردار باشد. سالم بودن سطل اهمیت زیادی دارد. در صورتی که شکسته باشد، ممکن است آب حاصل از زباله ها از آن خارج شود و باعث انتشار بوی بد در خانه شود. البته دقت داشته باشید که زباله ها را زمانی در سطل زباله تخلیه کنید که آب آنها به طور کامل رفته باشد. اگر زباله (برای مثال باقی مانده غذا یا تفاله چای) همراه با آب درون سطل زباله ریخته شود، باعث سنگین شدن سطل می شود. همچنین بوی بد در خانه منتشر می شود. 
درب سطل زباله باید به طور کامل بسته شود و اجازه ورود بو به فضا را ندهد. باز کردن درب سطل زباله هم اهمیت زیادی دارد. برخی از آنها پدالی هستند و با فشار پا بر روی پدال، درب سطل زباله باز می شود و بعد از رها کردن آن، درب بسته می شود. این نوع سطل زباله برای مکان های عمومی، سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه مناسب هستند که به طور کامل درب سطل بسته می شود. از سوی دیگر نیاز نیست تا کاربر با دست درب زباله (که پر از میکروب و باکتری است) را باز کند.

سطل زباله با متریال های مختلفی تهیه می شود.

همچنین بعضی سطل های زباله دارای درب های متحرک و چرخشی هستند. که با تکان دادن درب، قسمتی از دریچه آن راهی برای قرار دادن زباله باز می کند. این نوع سطل های زباله اغلب در مکان های عمومی استفاده می شوند. جنس آنها از پلاستیک است و دارای درب سبک هستند و با فشار کم دست، حرکت می کنند. البته این نوع سطل برای زباله های خشک مانند کاغذ، پوست خوراکی، بطری و .... مناسب است. بهتر است زباله های خیس را داخل این نوع سطل ها قرار ندهید. سطل زباله های بزرگ که در اداره و یا سازمان ها استفاده می شوند، از جنس پلاستیک هستند. برای حمل این سطل ها برای آنها چرخ تعبیه می شود که می توان براحتی آنها را جابه جا کرد. 

 

سطل زباله هوشمند چه قابلیت هایی دارد؟

سطل های زباله هوشمند جدیدترین نوع سطل هایی هستند که در کشور فرانسه تولید می شوند. البته این محصول هنوز در ایران نیامده است. این سطل در مورد زباله های دورر ریختنی و مواد قابل استفاده به کاربر آموزش می دهد. این سطل زباله دارای اسکنر بارکد است و می تواند اقلام قابل بازیافت را شناسایی کند. در نتیجه کاربر از وجود مواد مصرفی آگاه و آنها را جدا می کند. به عنوان مثال بطری های پلاستیکی و یا مقوایی که قابل بازیافت هستند، توسط دستگاه شناسایی می شوند.