لوازم دفتر کار

(4)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
سطل زباله مخروطی بهاز
43000
ارسال رایگان
سطل زباله پدالدار 3 لیتری سایلنت سفید بهاز
67000
ارسال رایگان
سطل زباله پدالدار 3 لیتری سایلنت تمام استیل بهاز
127000
ارسال رایگان
سطل زباله پدالدار 3 لیتری سایلنت استیل مشکی بهاز
110000
ارسال رایگان

لوازم دفتر کار

در دفتر کار و محیط های اداری از لوازم متعددی استفاده می شود که وجود همه آنها ضرورت دارد. این وسایل از نظر سایز و اندازه به دو دسته تقسیم می شوند. ابتدا وسایل کوچکی که کاربرد متعددی دارند و بر روی میز هر یک از کارکنان شرکت ها و اداره ها گذاشته می شود. این وسایل به صورت اختصاص هستند و فضای زیادی را هم اشغال نمی کنند. از جمله وسایل کوچک برای اداره و شرکت می توان به خودکار، لاک غلط گیر، گیره کاغذ، سوزن منگنه، سوراخ‌کن، کلاسور (نوشت‌افزار)، منگنه، قلم (نوشت‌افزار) و کاغذ اشاره کرد.
وسایل دیگری که وجود آنها برای دفاتر و سازمان ها ضرورت دارد، بزرگ هستند. این وسایل به تعداد اندک خریداری می شوند. وجود آنها باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های می شود. برخی از وسایل برای هر یک از کارمندان تهیه می شود. از جمله می توان به رایانه، تلفن، میز، صندلی و .... اشاره کرد. اما برخی اختصاصی نیستند و تهیه تنها یکی از آنها کافیست. به عنوان مثال دستگاه چاپگر، دورنگار، دستگاه فتوکپی و .... به تعداد معدودی خریداری می شود. 


معرفی برخی لوازم دفتر

برخی از لوازم دفتر ضرورت بیشتری دارند که از جمله می توان موارد زیر را نام برد:


کاربرد کاغذ در دفاتر و سازمان ها

کاغذ مهمترین وسیله برای دفاتر و اداره هاست. در طی ساعات اداری بخش مهمی از دستورات، فرامین، قوانین و ... بر روی کاغذها ثبت می شود. البته سایز و اندازه کاغذهایی که برای دفاتر استفاده می شود، یکسان نیست و باهم تفاوت دارد. کاربرد کاغذها براساس جنس و اندازه هم فرق می کند. برای مثال کاغذ A4 برای نوشتن نامه، درخواست و یا مطالب آموزشی کاربرد دارد. از کاغذهای کاغذ A5 و A3 هم به ندرت استفاده می شود. 
برای یادداشت برداری کارکنان به منظور یادآوری کاغذهای پشت چسب دار در اندازه های کوچک در اختیار آنها قرار می گیرد تا بتوانند امور روزانه و مسئولیت هایی را که باید بر عهده بگیرند، یادداشت برداری کنند. از دیگر کاغذهای مورد نیاز برای محیط های اداری می توان به کاغذ یادداشت و کلاسور و کاغذ مقوا و کاغذ رنگی اشاره کرد.

کاغذ مهمترین وسیله برای دفاتر و اداره هاست.

 

نوشت افزار

نوشت افزار به تمامی وسایلی گفته می شود که برای نوشتن کاربرد دارند. درست است که در حال حاضر بسیاری از امور اداری از طریق سیستم رایانه ای و بصورت آنلاین صورت می گیرد. اما بخش نوشتن هنوز هم پابرجاست و بر روی میز هر یک از کارکنان باید نوشت افزارهای مختلفی قرار بگیرد. حتی زمانی که ارباب رجوع وارد اداره می شود برای نوشتن درخواست و یا پرکردن فرم به خودکار نیاز دارد که در این صورت باید در اختیار او قرار بگیرد. 
از جمله نوشتن افزارهای مورد نیاز در دفاتر و اداره ها می توان به خودکار و روان نویس مداد و اتود پاکن و تراش، غلط گیر ماژیک و علامت زن مداد رنگی، کاربن و استامپ انواع مهر و یا خودکار تبلیغاتی اشاره کرد. 


ملزومات روی میز کارکنان

بر روی میز کارکنان باید وسایلی کوچک و ضروری قرار بگیرد که در طی روز ممکن است از هر یک چندین بار استفاده شود. از جمله این وسایل می توان به منگنه اشاره کرد. این وسیله برای متصل کردن برگه ها و مرتب کردن آنها کاربرد دارد. پانج، ماشین حساب، قیچی، خط کش، کاتر،  CD و DVD از دیگر وسایلی هستند که برای روی میز کارکنان استفاده می شود. هر یک از کارمندان باید این وسایل را به طور اختصاصی در اختیار داشته باشند.


ملزومات بایگانی

برای بایگانی و نگهداری از اسناد، مدارک و پرونده ها به وسایلی از جمله کیف و فولدر، دفتر، طلق و شیرازه، کاور، انواع کلاسور، زونکن، باکس نگهداری و دیوایدر نیاز است. این وسایل برای نگهداری اسناد است تا از این طریق به دفتر و محیط کار نظم داده شود و در مواقع نیاز بتوان به راحتی آنها را پیدا کرد. این وسایل هم به طور اختصاصی باید در اختیار هر یک از کارکنان اداره قرار بگیرد تا نظم در اداره برقرار شود. 


دستگاه و تجهیزات مورد نیاز در اداره ها

از جمله وسایل و دستگاه هایی که در اداره ها استفاده می شوند، می توان به دستگاه زیراکس، پرینتر، دستگاه فتوکپی، اسکنر و ... اشاره کرد. این وسایل بزرگ و جاگیر هستند. در اغلب شرکت های بزرگ یک مکان مجزا برای قرار دادن این دستگاه ها در نظر گرفته می شود که همه کارکنان برای انجام امور به آنجا مراجعه می کنند. وجود این دستگاه ها برای دفاتر و اداره ها ضروری است.