قفسه اداری

(3)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
کازیه پلاستیکی سه طبقه قائم
39000
ارسال رایگان
کازیه پلاستیکی دو طبقه قائم
29000
ارسال رایگان
کازیه دوطبقه نگین مدل 3000
48000
ارسال رایگان

قفسه اداری

قفسه یکی از پرکاربردترین وسیله برای محیط های اداری و سازمان هاست که از آن برای نگهداری پرونده ها، مدارک و کاغذهای اضافهو یا وسایل و اشیا تزئینی استفاده می شود. این نوع کمد برای نگهداری انواع مدارک، زونکن و پرونده مناسب است. هر قفسه به طور مجزا از هم هستند. حتی کارمندان می توانند بر روی هر قفسه نام وسایلی را که در آن ها قرار می گیرند، بنویسند. با این کار جابه جا کردن وسایل در قفسه اداری نظم بیشتری می گیرد. ضمن اینکه اگر کارمندان به پرونده ها نیاز پیدا کنند، می توانند براحتی آنها را پیدا کنند.
 ابعاد و سایز هر قفسه متفاوت است. البته می توان یک کمد با قفسه های هم سایز هم سفارش داد. قفسه اداری باید ارتفاع و پهنای زیادی داشته باشد تا بتوان وسایل بیشتری را در آن قرار داد.
قفسه های اداری بدون قفل و کلید هستند. بسیاری از وسایلی که درون قفسه ها نگهداری می شوند، محرمانه نیستند. از سوی دیگر به دلیل روز باز بودن قفسه ها، گرد و غبار روی وسایل را می پوشاند که هر روز به گردگیری و دستمال کشی نیاز دارد. بنابراین بهتر است وسایلی که کاربرد بیشتری دارند درون قفسه ها قرار بگیرند. 
از آنجا که قفسه ها درب ندارند، به راحتی می توان وسایل را در آن ها قرار داد و یا برداشت. گذاشتن و برداشتن وسایل از داخل قفسه ای راحت تر است. به همین دلیل این نوع قفسه ها برای محیط هایی استفاده می شود که تعداد زیادی مدارک بر روی میز تلنبار می شود. البته به دلیل اینکه قفسه ها درب ندارند و در دسترس همگان قرار دارند، این مدارک اهمیت چندانی نداشته و بیشتر جنبه کاربردی دارند که به طور مداوم باید در دسترس کارمندان قرار بگیرند.

یکی دیگر از کاربردهای قفسه اداری قفسه ای زیباسازی اتاق های اداری است. در تمامی شلف های قفسه اداری پرونده و کاغذ گذاشته نمی شود و بخشی از آن برای قرار دادن گلدان، قاب عکس، آینه و یا مجسمه است که محیط اداری را زیباتر می کند. 


قفسه اداری چرخ دار

برخی از قفسه های اداری به دلیل استفاده از چوب های مقاوم، وزن زیادی دارند. اما مدام باید جابه جا شوند. در این صورت مدیران شرکت ها باید زمان سفارش قفسه، برای آنها چرخ هم در نظر بگیرند. قفسه های اداری چرخ دار را می توان به راحتی جابه جا کرد. 

 

 ابعاد و سایز هر قفسه متفاوت است.

 

قفسه اداری دو درب

قفسه های دو درب با ارتفاع بلند تهیه می شوند و برای قرار دادن وسایل بزرگ و یا پرونده ها کاربرد دارند. برای مثال برای محیط اداری وسایلی همچون اسکنر، چاپگرهای کوچک، پرینتر و .... کاربرد زیادی دارند. اما گاهی فضای اداری برای نگهداشتن این وسایل کافی نیست. از سوی دیگر ممکن است به این وسایل نیاز زیادی در طی روز نباشد. با این کار به اتاق های کارمندان نظم بیشتری داده می شود. البته به دلیل اینکه قفسه ها درب ندارند و در دسترس همگان قرار دارند، این مدارک اهمیت چندانی نداشته و بیشتر جنبه کاربردی دارند که به طور مداوم باید در دسترس کارمندان قرار بگیرند.یکی دیگر از کاربردهای کمد اداری قفسه ای زیباسازی اتاق های اداری است. در تمامی شلف های کمد اداری پرونده و کاغذ گذاشته نمی شود و بخشی از آن برای قرار دادن گلدان، قاب عکس، آینه و یا مجسمه است که محیط اداری را زیباتر می کند. 


قفسه های اداری پلاستیکی

 

اگر وسایلی که در محیط اداری اضافه هستند و در عین حال باعث شلوغی در محیط شده اند، می توان آنها را به طور موقت درون قفسه های اداری پلاستیکی قرار داد. این قفسه ها با پلاستیک های فشرده و مقاوم تهیه می شوند و دارای شلف های بزرگ هستند البته استقامت آنها به اندازه کشوهای چوبی و فلزی نیست. بنابراین نباید وسایل سنگین درون آنها گذاشته شود. کاربرد قفسه های پلاستیکی نظم دهی به محیط اداری است.


قفسه های اداری فلزی

این نوع قفسه ها دارای استقامت بالایی هستند. برای ساخت آنها از آلیاژهای ضدزنگ استفاده می شوند. رنگ و طرح متنوعی دارند که مطابق با محیط اداری می توان یکی را انتخاب کرد. از جمله قابلیت های قفسه اداری فلزی می توان به نگهداری از اسناد و مدارک و وسایل اشاره کرد. قفسه های اداری وزن سنگین ندارند و برای ساخت آنها از ورق های نازک فلزی استفاده می شود.


قفسه اداری چوبی

برای ساخت قفسه چوبی اداری از چوب های مختلفی استفاده می شود. در سال های اخیر MDF به عنوان پرکاربردترین متریال ساخت قفسه اداری مورد استفاده قرار می گیرد. این چوب استحکام بالایی دارد. اما وزن سنگین، استفاده و جابجایی آن را دشوار می کند. قفسه های چوبی می توانند بصورت درب دار طراحی شوند. قفل و کلید هم برای این نوع قفسه های اداری استفاده می شود تا بتوان مدارک و اسناد مهم و محرمانه را در آن نگهداری کرد. در قفسه های چوبی از درب های شیشه ای استفاده می شود. این شیشه ها مقاومت بالایی در مقابل ضربه و خط و خش دارد. قفسه هایی که درب های شیشه ای دارند، برای نگهداری کتاب مناسب هستند.