جعبه آچار

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

جعبه آچار

جعبه آچار چه کاربردی دارد

قبل از این که به معرفی جعبه آچار و کاربردهای آن بپردازیم؛ بهتر است نگاه کلی به آچار داشته باشیم تا بتوانیک بهتر با عملکرد جعبه آچار آشنا شویم. آچار به وسیله ای گفته می شود که برای باز وبسته کردن پیچ به کار می رود. تقریبا می توان گفت اچار یکی از اهرم های قدیمی است که قدمت آن به قرن 15 میلادی بر می گردد. آچار از جنس های مختلفی تولید می شود که بهترین آن ها وانادیو و کروم هستند. آچار ها در دو نوع کلی رینگ و تخت  در سایزهای مختلف تولید می شوند. آچار تخت، آچار رینگ، آچار کوتاه، آچار بکس، آچار ترکیبی، آچار فرانسه، آچار سرعتی، آچار شلاقی و آچار چکش خور از مدل های دیگر آچار هستند. از آچار می‌توان در جاهای بسیار مختلفی استفاده کرد در تاسیسات و تعمیرات خودرو آچار جزء وسایل کاربردی محسوب می شود. 

 

جعبه آچار چیست

به جرات می توان گفت در بین ابزار آلات آچار پرکاربردترین آن ها شناخته می شود که در هر جعبه ابزاری وجود دارد. از طرفی آچار یکی از ابزارهایی نیز است که بسیار راحت گم می شود؛ بنابراین برای نگهداری و جمع آوری انواع آچار جعبه آچار را طراحی کردند. جعبه آچار به کیف یا جعبه ای گفته می شود که داخل آن مکان های مختلفی برای قرارگیری آچار طراحی شده تا آچار داخل آن ها قرار گرفته و به آسانی و بدون استفاده از نیروی دست خارج نشود. وجود جعبه آچار باعث می شود تا افراد به راحتی ابزارهای خود را داخل خانه یا ماشین بگذارند و در زمان مناسب از آن استفاده کنند. همچنین جعبه آچار ها قابلیت های دیگری دارند؛ چرا که معمولا طوری طراحی می شوند که هر یک از انواع آچار در جایی مخصوصی قرار بگیرد که این کار باعث می شود تا افراد راحت تر بتوانند آن ها را از هم تشخیص داده و استفاده کنند. از طرفی معمولا در جعبه آچارهای مکان هایی برای قرارگیری ابزارهای دیگری مانند پیچ گوشتی، انبردست، دم باریک و سیم چین نیز وجود دارد که در این زمان بسیار به کارگیری از آن ها برای افراد راحت است.

 

قیمت جعبه آچار

جعبه آچارها باتوجه به قابلیت‌هایی که دارند درقیمت های مختلفی طبقه بندی می شود. به عنوان مقال جعبه آچار 21 ابزار از جعبه آچار10 ابزار قیمت بالاتری دارد؛ چرا که ابزارهای بیشتری در داخل آن قرار می گیرد. از طرفی مدل های جعبه آچار نیز اهمیت دارد بعضی از جعبه آچارها کیف مانند هستند و در زمان برخورد با رطوبت خیس می شوند که در این زمان ممکن است ابزارهای داخل آن زنگ زده یا به مرور زمان پوسیده شوند؛ در حالی که بعضی دیگر از جعبه آچارها فلزی هستند و مسلما از مقاومت و استحکام بالایی نیز برخوردارند. این جعبه فلزها معمولا به شکل مستطیل اند و قیمت بیشتری نسبت به کیف جعبه آچار دارند.

 

نحوه خرید جعبه آچار

برای خرید جعبه آچارها در مدل های مختلف و گوناگون می توانید به فروشگاه های ابزار آلات و یا فروشگاه های تخصصی جعبه آچار مراجعه کنید. از طرفی برای خرید جعبه آچار باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. ابتدا این که تعداد آچار و ابزار آلاتی که دارند چند تا است و چه جنسی از جعبه ابزار مد نظرتون برای خرید هست و می خواهید جعبه ابزار را در کجا قرار دهید. هر چقدر  تعداد ابزار آلاتتان بیشتر باشد جعبه ابزار بزرگتری باید بخرید و هرچه امکانات جعبه آچار بیشتر باشد قیمت آن بالاتر است. از طرفی بعضی از جعبه آچارها چند طبقه هستند یک قسمت آن برای قرار داد آچار است و معمولا قسمت‌های دیگر برای ابزارهای دیگری طراحی می شود. به این ترتیب برای خرید جعبه آچار باید به نکات گفته شده توجه کنید. از طرفی امروزه فروشگاه های آنلاین زیادی وجود دارد که جعبه ابزارهای محتلفی از برندهای متفاوت را عرضه می کنند. برای خرید این جعبه آلات بهتر است توضیحات محصول آن ها را مطالعه کنید و سپس خرید کنید و آن ها را در محل دریافت نمایید. یکی دیگر از مزایای خرید آنلاین این است که بعضی از این جعبه ابزار آلات دارای گارانتی و ضمانت هستند و چنان چه به مسئله یا مشکلی برخوردید می توانید از خدمات پس از فروش شرکت های سازنده آن ها استفاده کنید.

 

نکاتی درباره نگهداری جعبه آچار

جعبه آچار مانند هر وسیله دیگری نیاز به مراقبت دارد و باید نکاتی را رعایت کنید تا طول عمر جعبه آچار را افزایش دهید. جعبه آچار را در دسترس کودکان و افراد غیر حرفه ای قرار ندهید. بسیاری از ابزارهایی که در جعبه آچار قرار می گیرند تیز هستند و ممکن است کودکان به وسیله آن ها به صورت و یا اعضای دیگر بدن خود آسیب بزنند بنابراین جعبه آچار را در محلی قرار دهید که کودکان نتوانند به آن ها دست پیدا کنند، انباری و صندوق ماشین جاهای خوبی برای گذاشتن جعبه ابزارها هستند. از طرفی جعبه آچار را نیز در محیطی مرطوب قرار ندهید؛ چرا که اگر کیف باشد آب به داخل آن نفوذ کرده و به مرور زمان در کیفیت آن ها تاثیر می گذارد. همچنین یکی دیگر از نکاتی که باید برای نگهداری جعبه آچار رعایت کنید امنیت آن هاست. متاسفانه جعبه آچار یکی از ابزارهایی است که اجزای داخل آن از ارزش زیادی برخوردار است؛ بنابراین جعبه آچار را باید در جایی قرار دهید که امنیت بالایی داشته باشد. اگر عادت دارید جعبه ابزار خود را در داخل ماشین قرار می دهید هنگام رفتن به خانه آن را به منزل خود ببرید تا از امنیت آن آسوده خاطر باشید. از طرفی در هنگام کار کردن با جعبه ابزار وسایل را در سرجای خود قرار بدهید تا آن‌ها از جای خود خارج نشوند.