تجهیزات اداری

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

تجهیزات اداری

تجهیزات اداری چه اهمیتی دارند

تجهیزات اداری یکی از ملزوماتی است که برای دفاتر ادارای اهمیت زیادی دارند. تجهیزات ادارای علاوه بر لازم و ضروری بودنشان باعث زیبایی و جذابیت نیز می شوند. هردفتر کاری با توجه به موقعیت کاریشان به تجهیزات و وسایل مختلفی نیاز دارند اما به طور کلی تمامی آن ها ابزارهای مشترکی می خواهند که عبارتند از؛

 

زونکن و کلاسور

زونکن و کلاسور به دفاتری گفته می شود که از گیره تشکیل شده اند که برای گذاشتن کاور کاغذ و نگه داری و طبقه بندی اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد. زونکن معمولا از جنس مقوا، چوب و یا پلاستیک تولید می شود و عموما جنس محکمی دارند.  زونکن یکی از ابزارهایی است که هر دفتر کاری باید برای مرتب کردن اطلاعات و اسنادشان از آن ها استفاده کنند. 

انواع مدل زونکن

زونکن انواع مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به زونکن متالیز، پومر، زونکن کلاسیک و پاپکو اشاره کرد.

 

نکاتی که باید در زمینه خرید زونکن به آن ها توجه کرد

جنس زونکن

زونکن مقوایی

جنس زونکن مقوایی معمولا چند لایه بوده و داخل آن با استر پوشیده می شود این نوع از زونکن عموما مجکم و استقامت متوسطی دارد و از جمله زونکن های محبوب محسوب می شوند.

 

زونکن پلاستیکی

زونکن پلاستیکی از پلی پروپین تشکیل شده است که باعث می شود سبک، با دوام و در برابر فشار و حرارت نیز مقاوم هستند. این نوع زونکن در دفاتر اداری کوچک محبوبیت زیادی دارند؛ چرا که حجم کمی داشته و جای کوچکی اشغال می کنند.

 

سایز زونکن

سایز زونکن یکی دیگر از پارامترهایی است که باید در انتخاب زونکن و تجهیزات اداری به آن توجه کرد. زونکن در سایزهای مختلفی طبقه بندی می شود که از جمله آن ها می توان به A5، A4، A3 و B5 اشاره کرد.

 

کاغذ

کاغذ یکی دیگر از مواری است که باید در هر دفاتر اداری وجود داشته باشد. کاغذ برای نوشتن اسناد، مطالب مورد نیاز و ارتباطات استفاده می شود. وجود کاغذ در هر دفتر کاری ضروری است. پرینت گرفتن مدارک برای کسب و کارها یکی دیگر از کارهایی است که به وجود کاغذ نیاز دارد.

 

منگنه یا دوخت کاغذ

در تجهیزات اداری منگنه یا دوخت کاغذ از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که از کاغذ برای نوشتن اسناد و مدارک مورد نیاز استفاده فراوانی می کنند. بنابراین به منگنه برای اتصال کاغذهای به یک دیگر نیاز است. منگنه اداری با منگنه کوب که در صنایع چوبی استفاده می شود تفاوت زیادی دارد؛ منگنه های اداری از ضخامت کم و ظرافت بیشتری برخوردار است و همچنین این منگنه ها از قدرت کمتری نسب به منگنه کوب های نجاری برخوردارند.

 

نوشت ابزار

خودکار، مداد، خودنویس و روانویس از جمله نوشت ابزارهایی هستند که دفترکار به آن ها نیز دارد. با استفاده از جاخودکاری و نوشت ابزار می توان نکات و اسناد مربوط به دفتر کار را نوشت و همین طور از نوشت ابزار در دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر کار نیز اهمیت بالایی دارد.

 

نحوه خرید تجهیزات اداری

برای خرید تجهیزات اداری روش های زیادی وجود دارد؛ خرید از بازارهای حضوری یکی از روش های متداول برای خرید تجهیزات اداری به شمار می رود. برای خرید از بازارهای حضوری به انرژی و زمان زیادی نیاز دارد؛ چرا که فروشگاه های بی شماری وجود دارند که ملزومات و تجهیزات اداری  را عرضه می کنند. برای خرید از این ملزومات باید کل بازارهای موجود برای تجهیزات اداری را بگردید تا بتوانید تجهیزات اداری با کیفیت تهیه کنید.

 

خرید تجهیزات اداری از فروشگاه های آنلاین

یکی دیگر از راهکارها برای خرید تجهیزات اداری، خرید از فروشگاه های آنلاین است؛ چرا که فروشگاه هایی وجود دارند که انواع تجهیزات و ملزومات اداری را جمع آوری می کنند و در یک بخش به طور کامل و مجزا به کاربران ارائه می دهند. خرید از فروشگاه های آنلاین نسبت به خرید از فروشگاه های حضوری مزایا و فواید زیادی دارد. زمانی که شما از فروشگاه های آنلاین خرید می کنید در انرژی و زمان صرفه جویی می کنید. از طرفی یکی دیگر از مزایای خرید از فروشگاه های آنلاین این است که دیگر نیازی ندارید که تجیهزات اداری خود را تا محل مورد نظر خود حمل و نقل کنید؛ چرا که یکی دیگر از خدماتی که فروشگاه های آنلاین انجام می دهند این است که محصولات را به درب محل ارسال می کنند. 

قیمت تجیهزات اداری

تجهیزات اداری از قیمت و ارزش متنوعی برخوردارند. هر کدام از اجزای تجهیزات اداری با توجه به کیفیت و مواد به کار رفته شده در آن ها قیمت متفاوتی دارد. تجهیزات اداری از انواع مختلفی برخوردارند؛ بنابراین نمی توان برای آن ها قیمتی مشخص و یکسانی در نظر گرفت. از طرفی برای خرید تجهیزات اداری بهتر است ابتدا جنس و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس با توجه به آن ها در فروشگاه های حضوری یا اینترنتی مختلف جست و جو کنید تا بتوانید بهترین جنس با قیمتی مناسب را پیدا کنید. در فروشگاه های اینترنتی این کار راحت تر است چرا که شما می توانید با سرچ در اینترنت آن ها را پیدا کنید و سپس با یکدیگر مقایسه کنید. از طرفی اگر به تجهیزات اداری به چشم وسایلی که در دکوراسیون دفتر اداری مهم هستند نگاه می کنید بهتر از قبل از خرید از افرادی که در زمینه طراحی دکوراسیون تخصص دارند کمک بگیرید و با تهیه لیستی به خرید وسایل مورد نیاز خود بپردازید. گرفتن راهنمایی و مشاوره در زمینه خرید تجهیزات اداری باعث می شود تا شما در زمان، هزینه و انرژی خود صرفه جویی کرده و همین طور از بهترین وسایل استفاده کنید. از طرفی قیمت تجهیزات اداری ممکن است با توجه به رنگ آن ها نیز متفاوت باشند؛ چرا که بعضی از وسایل تک رنگ و یا به اصطلاح سفارشی ممکن است از قیمت بیشتری نسبت به وسایل عادی برخوردار باشند.