گریل و وسایل جانبی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

گریل و وسایل جانبی

گریل برای طبخ غذا بدون نیاز به روغن انجام می شود.

گریل به معنای استفاده از حرارت مستقیم برای پخت غذاست. این روش طبخ به سرخ کردن شباهت زیادی دارد. از روش گریل کردن برای پخت گوشت استفاده می شود. حرارت به طور مستقیم وارد گوشت می شود.  البته برای طبخ بهتر، باید گوشت به صورت لایه های نازک باشد. تا حرارت به قسمت های داخلی گوشت نفوذ کند. اگر گوشت ضخیم باشد، حرارت به داخل آن وارد نمی شود. در نتیجه پوسته گوشت به طور کامل برشته می شود و داخل آن خام می ماند.
بسیاری از متخصصان تغذیه این روش پخت را برای افرادی که به چربی خون مبتلا هستند، توصیه می کنند. زیرا در گریل کردن چربی گوشت از بین می رود و در نتیجه ضرر کمتری را به همراه دارد. در این روش از ماهی تابه گریل استفاده می شود. گریل یک ماهی تابه که با حرارت الکتریکی عمل می کند. قطعه های گوشت بر روی آن قرار می گیرد و موتور ماهی تابه با هدایت حرارت مستقیم، سینی را داغ می کند. این حرارت وارد قطعات گوشت می شود.


ماهی تابه گریل مناسب چه خصوصیاتی دارد؟

یک ماهی تابه گریل مناسب باید از سایز مناسب برخوردار باشد. البته باید گریل با توجه به تعداد اعضای خانواده خریداری شود. گریل در سایز و اندازه های مختلفی در بازار موجود است. جنس کفه گریل اهمیت زیادی دارد که باید نچسب باشد. نباید گوشت و مواد غذایی به کف ماهی تابه گریل  بچسبد. اگر کفه از جنس نامرغوب باشد، پس از مدتی پوسته و لایه محافظ آن جدا می شود. یا زمان برداشتن گوشت از روی ماهی تابه، کنده می شود.
یک ماهی تابه گریل دارای دکمه تنظیم حرارت است. در این صورت می توانید متناسب با مقدار غذا و یا ضخامت گوشت، حرارت آن را کم یا زیاد کنید. این قابلیت از خام ماندن یا سوخته شدن گوشت و مواد غذایی جلوگیری می کند. دکمه خاموش کن اتومات هم به شما کمک می کند در صورت مشغله کاری زیاد، زمان پخته شدن غذا، ماهی تابه به طور اتوماتیک خاموش شود. از ماهی تابه گریل می توان به جای ماهی تابه هم استفاده کرد. در این صورت برای طبخ غذا به روغن نیاز ندارید. با قرار دادن مواد غذایی بر روی ماهی تابه به راحتی پخته می شوند. در نتیجه از تبعات مخرب مصرف روغن هم در امان می مانید. 

نکاتی در استفاده از ماهی تابه گریل

زمانی که از ماهی تابه گریل استفاده می کنید، برای برعکس کردن مواد غذایی بر روی آن از وسایل فلزی و نوک تیز استفاده نکنید. این وسایل به کفه و محافظ نچسب آن آسیب می رساند. پس از هر بار استفاده کفه ماهی تابه گریل را بخوبی تمیز کنید. زیرا پس از سرد شدن، مواد غذایی به کفه می چسبند که پاک کردن آنها سخت تر می شود. همچنین قبل از استفاده هم باید روی آن دستمال بکشید. زمانی که ماهی تابه گرم است، آن را تمیز کنید.
از ماهی تابه گریل می توان به جای اجاق گاز، مایکروفر، مایکرویو و تستر هم استفاده کرد. در ساختمان های آپارتمانی که استفاده از زغال سخت و روشن کردن آتش خطرناک است، ماهی تابه گریل یکی از بهترین گزینه ها برای آماده کردن جوجه کباب است. در این روش، مواد غذایی به خوبی پخته می شود و مواد مغزی آن از بین نمی رود.
نکته دیگری که زمان استفاده از ماهی تابه گریل باید مد نظر داشته باشید، نحوه طبخ است. نباید غذا بیش از حد بر روی حرارت قرار بگیرد. سیاه شدن غذا باعث از بین رفتن مواد غذایی و کاراملیزه شدن غذا می شود. بهتر است درجه ماهی تابه را کم کنید تا غذا به آرامی پخته شود. درجه زیاد باعث سوخته شدن پوسته غذا و خام ماندن داخل آن می شود.
قبل از اینکه مواد غذایی را بر روی ماهی تابه گریل قرار دهید، بهتر است کف ماهی تابه را با روغن سرخ کردنی چرب کنید. این کار از چسبیدن مواد غذایی به کفه ماهی تابه گریل جلوگیری می کند. از سوی دیگر حرارت به طور مستقیم وارد غذا نمی شود. در نتیجه غذا به آرامی پخته می شود چرا که حرارت مستقیم به بافت و مواد مغزی غذا آسیب می رساند.