کمپینگ و لوازم جانبی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

کمپینگ و لوازم جانبی

کمپینگ به معنای تفریح و تمامی فعالیت هایی است که برای سرگرمی صورت می گیرد. کمپینگ اغلب به صورت گروهی برگزار می شود. این فعالیت تفریحی اولین بار در دهه 1880 میلادی توسط توماس هیرام هولدینگ در انگلستان برگزار شد. در آن زمان مردم از تفریحات گروهی در کنار رودخانه و قایق رانی استقبال زیادی می کردند.
این اشتیاق همگانی باعث شد تا تفریحات به صورت گروهی صورت بگیرد. اما برای برگزاری کمپینگ، به تجهیزات رفاهی متعددی نیاز است. این تجهیزات شامل چادر مسافرتی، وسایل برای روشن کردن آتش، ابزارهای ایمنی، دارو، غذا، آب  آشامیدنی سالم و .... است.
البته با توجه به اینکه کمپینگ با روش های مختلفی صورت می گیرد، تجهیزاتی که برای آنها لازم است، شبیه به هم نیست و با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال در کمپینگ قایقرانی به وسایلی از جمله قلاب ماهی گیری، لباس قایق رانی، جعبه کمک های اولیه و ... نیاز است. در کمپینگ کوهنوردی به وسایل دیگری همچون کوله پشتی، آب آشامیدنی، غذا کنسرو شده، کیسه خواب، لباس گرم، جعبه کمک های اولیه و .... نیاز است.
به طور کلی کمپینگ به اشکال مختلف از جمله کوهنوری، دوچرخه سواری، ماهیگیری، قایق رانی، پیاده روی، بازدید از مکان های طبیعی و تاریخی، سفرهای زیارتی و .... صورت می گیرد. به طور کلی کمپینگ در فضای باز برگزار می شود. در زیر انواع کمپینگ همراه با لوازم جانبی مورد نیاز را بررسی می کنیم.

 


کمپینگ های ماجراجویانه و لوازم جانبی مورد نیاز

کمپینگ ماجراجویانه اغلب به صورت پیاده روی یا همراه با وسایل نقلیه صورت می گیرد. این نوع کمپینگ با هدف دستیابی به اطلاعات خاصی برگزار می شود. کمپینگ موقت و به صورت چند روزه است. برای محل خواب شرکت کنندگان از کیسه خواب، چادر مسافرتی، اجاق گاز مسافرتی، غذا، آب آشامیدنی و غذا نیاز است. برای آن مدت زمان مشخص می شود. ممکن است در این مدت کمپینگ به نتیجه برسد. اگر شرکت کنندگان به اطلاعات مورد نظر دست پیدا نکنند، می توانند به کمپینگ پایان دهند.

کمپینگ به معنای تفریح و تمامی فعالیت هایی است که برای سرگرمی صورت می گیرد.

 

کمپینگ در مناطق خشک

گاهی ممکن است کمپینگ برای مناطق خشک و بیابانی باشد. در این مناطق هیچ منبع آبی وجود ندارد. برای انجام پروژه های تحقیقاتی در بیابان ها، به همراه داشتن آب آشامیدنی کافی لازم است. وسایل دیگری که برای این نوع سفرها باید به همراه داشته باشید شامل پتو، چادر مسافرتی، کفش مناسب برای راه رفتن در بیابان، غذاهای کنسروی، وسایل ایمنی، دارو و .... است. حتی در برخی از موارد وسایل نقلیه برای کمپینگ در مناطق خشک کاربردی ندارد. به این معنا که عموما در بیابان ها جاده ای نیست که بتوان با خودرو سفر را ادامه داد. بنابراین داشتن حیوانات باربر همچون شتر، اسب و ... لازم است. داشتن آمادگی بدنی برای عبور از صخره، بیابان و مقابله با طوفان شن هم از دیگر مواردی که قبل از حضور در کمپینگ بیابانی باید به آن دقت شود.


کمپینگ قایقرانی در رودخانه یا دریا

یکی دیگر از کمپینگ در رودخانه یا دریا انجام می شود. در این نوع کمپینگ، قایق به عنوان اصلی ترین وسیله سفر است. اما آشنایی با اصول قایق رانی و شنا هم اهمیت زیادی دارد. ممکن است در کمپینگ از قایق پارویی و یا کایاک استفاده شود. لوازم ماهیگیری، وسایل امداد و نجات در آب، به همراه داشتن دارو، مواد غذایی و جعبه کمک های اولیه برای کمپینگ قایقرانی اهمیت زیادی دارد.


کمپینگ موتور سیکلت و یا دوچرخه سواری

یکی دیگر از کمپینگ هایی که با استقبال زیادی هم مواجه می شود، کمپینگ دوچرخه سواری یا موتور سیکلت است. معمولا این نوع کمپینگ ها در یک روز یا نهایتا دو روز انجام می شود. به همراه داشتن چادر مسافرتی، آب آشامیدنی، وسایل پانسمان، دارو، غذا و جعبه کمک های اولیه در کمپینگ موتور سیکلت و دوچرخه سواری لازم است. همچنین شرکت کنندگان باید کلاه و لباس گرم به همراه داشته باشند.


کمپینگ کوهنوردی 

برای صعود به قله ها، کمپینگ کوهنوردی برگزار می شود. این کمپینگ هم مانند دیگر سفرها به لیدر نیاز دارد. اما لیدر کمپینگ کوهنوردی باید مجرب و حرفه ای باشد. شرکت کنندگان در این کمپینگ باید تمامی تجهیزات و لوازم ضروری را به همراه داشته باشند. از بردن وسایل اضافه و سنگین خودداری کنند. از جمله وسایل لازم برای کمپینگ کوهنوردی می توان به کیف، کیسه خواب، لباس گرم، پتو، کفش مناسب، غذا و آب آشامیدنی، دارو و جعبه کمک های اولیه، طناب و .... اشاره کرد.