کفپوش فضای باز

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

کفپوش فضای باز

برای زیبایی و فضای سبز کفپوش ها به عنوان وسایلی مناسب، ارزان قیمت و با قابلیت نصب آسان هستند. انواع مختلفی از کفپوش ها در بازار موجود است. مصالح ساختمانی به عنوان متداولترین کفپوش برای زیباسازی حیاط و فضای سبز هستند. یکی از انواع مصالح به عنوان مصالح سست مخلوطی از خرده سنگ و شن است که با سیمان و مواد چسبنده تهیه می شود. مصالح سست ارزان ترین کفپوش برای زیباسازی مناطق بیرونی است.
یکی دیگر از انواع مصالح به عنوان مصالح سخت شناخته شده است. مصالح سخت شامل آجر، کاشی، سنگ فرش، تخته چوب و بتن است. این نوع مصالح قیمت بالاتری دارد و به دلیل استقامت بالا در برابر فشار زیاد، برای نواحی پر رفت و آمد استفاده می شود.
در کفپوش مناطق بیرونی، جذابیت بصری اهمیت زیادی دارد. در کنار آن استقامت و دوام هم به عنوان فاکتور دیگری شناخته شده است. در زیر انواع کفپوش برای مناطق بیرونی، حیاط و فضای سبز را بررسی می کنیم.


سنگ برای کفپوش حیاط و فضای سبز

یکی از بهترین کفپوش ها برای حیاط و فضای سبز، سنگ است. سنگ به دلیل شکل پذیری، استقامت بالا و پایدار در برابر سرما و گرما از محبوبیت زیادی برخوردار است. برای کفپوش حیاط هایی که از نظر ظاهری به طبیعت شباهت دارند، از قطعه های بی نظم سنگ استفاده می کنند. اشکال هندسی سنگ هم موجود است که برای تراس غذاخوری استفاده می شود. 

سنگ ها با رنگ های مختلفی عرضه می شوند. سطوح آن هموار است و به دلیل اینکه لغزندگی در سنگ به حداقل می رسد، برای فصل زمستان مناسب است. همچنین در مکان هایی که محل رفت و آمد وسایل سنگین و دستگاه های بزرگ است، می توان از کفپوش سنگ استفاده کرد. البته کفپوش سنگی زمانی استحکام خواهد داشت که با دقت نصب شود. مقداری از ضخامت سنگ ها باید درون زمین قرار بگیرد. مصالحی که برای نصب سنگ استفاده می شود، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. سنگ ها اغلب به رنگ قهوه ای، سفید و خاکستری هستند که جلوه بصری خاصی را در محیط بیرونی ایجاد می کنند.

یکی از بهترین کفپوش ها برای حیاط و فضای سبز، سنگ است.

 

کفپوش های آجری برای حیاط و فضای سبز

یکی دیگر از راه های زیباسازی مناطق بیرونی، استفاده از کفپوش های آجری است. البته آجرهای کفپوش، نسبت به آجرهایی که برای دیوار به کار برده می شوند، ضخامت کمتری دارند. آجر از دوام و استقامت بالایی برخوردار است. رنگ های مختلف این کفپوش شامل زرد، قرمز، سیاه، قهوه ای و خاکستری است. در برخی از فضاها برای زیباتر شدن از انواع رنگ های آجر استفاده می شود. یا با استفاده از آجرهای رنگی اشکال زیبایی ایجاد می کنند. آجرهایی که برای کفپوش استفاده می شوند، با اشکال هندسی مستطیلی، بافت سبدی، طرح شعاعی، منحنی های ملایم و .... وجود دارد. چینش متنوع آجرها، آنها را به کفپوشی بی نظیر برای مناطق بیرونی تبدیل کرده است. برای استقامت بیشتر آجر از بتن استفاده می شود. بتن در زیر و لابه لای آجرها قرار می گیرد تا از فروکش کردن آجر و نامنظم شدن کفپوش جلوگیری شود. کفپوش های آجری برای مناطق مرطوب که مدام با رشد خزه مواجه می شود، مناسب است. همچنین در مسیرهای پررفت و آمد می توان از این نوع کفپوش استفاده کرد.


کفپوش کاشی برای حیاط و فضای سبز

یکی دیگر از کفپوش های مستحکم برای مناطق بیرونی، کاشی است. کاشی یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی در معماری ایرانی به شمار می رود. به دلیل استقامت بالای کاشی در برابر آب، این نوع کفپوش برای مکان های که با آب سر و کار دارند، مناسب است. البته بهتر است بدانید کفپوش کاشی برای مناطق سردسیر که در فصل زمستان با یخبندان مواجه می شوند، مناسب نیست. کاشی تحمل وزن بالا را ندارد. در فصل زمستان لغزنده و خطرناک است. از این نوع کفپوش می توان برای محیط های محدود از جمله زیباسازی کف استخر استفاده کرد.


کفپوش بتنی برای حیاط و فضای سبز

یکی دیگر از روش های کف سازی برای حیاط و فضای سبز، استفاده از بتن است. بتن نسبت به تمامی مصالح از استقامت بیشتری برخوردار است. بتن دوام بالایی دارد. برای تهیه بتن از سنگ ریزه، ماسه و سیمان به مقدار زیاد استفاده می شود. این ترکیب نفوذناپذیر است.  معمولا از بتن برای ساخت پل، ستون در ساختمان های چند طبقه، بزرگراه، روگذر و .... استفاده می شود. البته کفپوش های بتنی از زیبایی زیادی برخوردار نیستند. تنها به دلیل استقامت بالا از آن استفاده می شود. این کفپوش به دلیل اینکه در مقابل سرما دوام زیادی دارد، برای مناطق سردسیر مناسب است.


استفاده از قلوه سنگ و شن درشت

یکی دیگر از راه های زیباسازی حیاط، استفاده از قلوه سنگ و شن است که سنگ ها درشت دارند. اما این نوع کفپوش اغلب به صورت موقت استفاده می شود. موقع راه رفتن سر و صدای زیادی ایجاد می کند. ریخت قلوه سنگ براحتی انجام می شود. حتی می توان با استفاده از سنگ های رنگی، اشکال زیبایی را در کف حیاط و مناطق بیرونی ایجاد کرد.حرکت اتومبیل و یا سایر وسایل بر روی قلوه سنگ و شن مشکل است. با این وجود نسبت به سایز کفپوش ها ارزان قیمت تر است. از این نوع کفپوش می توان برای ایجاد مرز بین باغچه و حیاط استفاده کرد.