مبلمان حیوانات

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

مبلمان حیوانات

حیوانات برای استراحت و خواب به مبل و تختخواب نیاز دارند.

زمانی که در منزل حیوانات خانگی نگهداری می کنید، باید در فکر تامین محل خواب و استراحت آنها هم باشید.حیوانات هم به محل مخصوص برای استراحت نیاز دارند. حیوانات خانگی دارای پنجه های تیز هستند و پرز و پشم بدن آنها به گونه ای است که اگر بر روی رختخواب یا مبلمان های منزل بمانند، پس از مدتی باعث خراب شدن وسایل خانه می شوند. بنابراین از نگهداری آنها ناامید می شوید و شاید تصمیم بگیرید حیوان خانگی را به شخص دیگری بسپارید.
اما اگر مبلمان حیوانات را فراموش نکنید و برای نگهداری از حیوانات خانگی به وسایل مورد نیاز آنها توجه زیادی داشته باشید، هم راحتی آنها را فراهم کرده اید و هم از صدمه به سایر وسایل جلوگیری می کنید. حیوانات هم مانند انسان ها قابلیت یادگیری و آموزش های ابتدایی را دارند و می توان به آنها یاد داد که چطور در خانه رفتار کنند. از آسیب زدن به وسایل خودداری کنند. در موقع استراحت به کجا بروند و از کشیدن پنجه و ناخن بر روی وسایل منزل جلوگیری کنند.


برای حیوانات خانگی چه نوع مبلمانی نیاز است؟

اول نکته که برای نگهداری از حیوانات خانگی باید مد نظر داشته باشید، محل خواب آنهاست. حیوانات هم به استراحت نیاز دارند. اما محل خواب آنها باید مجزا و مطابق با بدن حیوان طراحی شده باشد. حیوانات هم مانند انسان ها به محل نرم، انعطاف پذیر و لطیف نیاز دارند. یک نکته مهم در مورد محل خواب حیوانات، دائمی بودن آن است. زیرا حیوانات هم به محل خواب عادت می کنند و تعویض آن باعث مختل شدن خواب حیوان می شود.

بنابراین در نظر گرفتن محل خواب حیوانات خانگی اهمیت دارد. اما برای طراحی و ساخت محل خواب حیوانات خانگی ابتدا باید به جثه و اندازه بدن او دقت شود. حیوانات کوچکی مثل گربه، خرگوش، همستر و ... با جاهای کوچکتری نیاز دارند و حتی می توان محل خواب آنها را بر روی دیوار نصب کرد.
اما برای حیواناتی همچون سگ ها باید جای بزرگتری را در نظر داشته باشید. همچنین نباید جای خواب حیوانات سنگین وزن را در بالای دیوار یا بر روی وسایل دیگر قرار دهید. به نحوه حرکت حیوان هم توجه داشته باشید. گربه ها می توانند براحتی از ارتفاع بالا بروند. اما حیوانی همچون لاک پشت این توانایی را ندارد. به همین دلیل محل نصب تختخواب حیوان هم اهمیت دارد.

 

 

محل استراحت و محل خواب حیوانات خانگی را از هم جدا کنید

محل خواب و استراحت باید از هم جدا باشد. حیوانات در طی روز ساعات زیادی را در سکوت و استراحت سر می کنند. برای مثال سگ ها دوست دارند ساعتی را در یک گوشه بدون حرکت باشند. بنابراین باید محل استراحت روزانه آنها را هم در نظر داشته باشید. این محیط همان مبلمان حیوانات خانگی است. باید به حیوان هم آموزش دهید که این مکان برای زمان روز، و رختخواب برای زمان شب او استفاده می شود.


برای تهیه مبلمان حیوانات خانگی به چه نکاتی باید توجه شود؟

مبلمان های حیوانات خانگی باید از پارچه های مقاوم و مستحکم باشد. زیرا پنجه های حیوانات تیز است و در صورتی که مبلمان از پارچه ضعیف باشد، آسیب می بیند. البته باید ناخن های حیوانات همیشه کوتاه و تمیز باشد تا پارچه مبلمان و رختخواب حیوان پاره نشود. برای پر کردن مبلمان حیوانات باید از مواد پرکننده بیشتری استفاده شود. زیرا حیوانات برخلاف انسان، بر روی مبلمان مدام در حال حرکت هستند. اگر مواد پرکننده کم باشد، پس از مدت کوتاهی مبلمان و تختخواب آنها از بین می رود. همچنین چوب و فلزی که برای ساخت مبلمان حیوانات استفاده می شود، باید از جنس مرغوب باشد. رنگ مبلمان هم می تواند به دلخواه باشد. اما توصیه می شود رنگ های روشن را انتخاب کنید تا در صورت کثیف شدن، متوجه این موضوع شده و برای تمیز کردن آن اقدام کنید.