دکوراسیون حیاط

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

دکوراسیون حیاط

برای زیباتر کردن حیاط می توان از وسایل زیادی استفاده کرد. به طور کلی تجهیزات و وسایلی که در زیباتر کردن حیاط موثر هستند، می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:


سایبان چه کاربردی در دکوراسیون حیاط دارد؟

سایه‎بان برای محافظت از وسایل در مقابل نور آفتاب استفاده می شود. نور خورشید دارای طیف های رنگی با فرکانس های متفاوتی است که اگر بیش از حد تابیده شوند، باعث از بین بردن وسایل می شود. اگر وسایل پلاستیکی در مقابل نور خورشید قرار بگیرند، پس از مدتی شفافیت و رنگ خود را از دست می دهند. برای مواد غذایی و خوراکی هم نور خورشید باعث خرابی می شود. به همین دلیل برای فروشگاه ها از چتر سایه‎بان استفاده می شود تا عمر اجسام و وسایل را بیشتر می کند.

خودروها هم از نور آفتاب و تاثیرات مخرب آن در امان نیستند. به همین دلیل برای پارکینگ ها از سایه‎بان استفاده می شود. سایه‎بانی که برای پارکینگ ها استفاده می شود، می تواند از ورود اشعه های مضر نور خورشید به داخل گاراژ جلوگیری کند. سایه‎بان پارکینگ ها با پارچه مرغوب و مقاوم در برابر نور خورشید ساخته می شود. نصب چتر سایه‎بان هم براحتی انجام می شود. این نوع چترها که به صورت آماده تولید می شوند و با داشتن محل نصب، می توان آنها را در هر جایی که خواست قرار داد. سایبانی که برای حیاط استفاده می شود، باید وزن سبک داشته باشد. زمان نصب باید به دقت در محل مورد نظر نصب شود. برای نصب آن از پیچ و مهره استفاده می شود. البته باید نصب به نحوی صورت بگیرد که با وزش باد شدید ورقه های سایبان از هم جدا نشوند.

 

برای زیباتر کردن حیاط می توان از وسایل زیادی استفاده کرد.

 

میز و صندلی برای دکوراسیون حیاط چه تاثیری دارد؟

برای حیاط های بزرگ می توان قسمتی را برای نشستن انتخاب کرد. در این صورت می توان با چیدن میز و صندلی های زیبا، فضای نشستن را مهیا کرد. اما میز و صندلی هایی که برای فضای باز استفاده می شوند، نباید با آنچه که در خانه استفاده می شود، یکسان باشند. در حیاط باید از میز و صندلی های فلزی استفاده کرد. بهتر است فلز آنها ضدزنگ باشد. در غیر این صورت بهتر است از رنگ های مقاوم برای پوشش فلز میز و صندلی های حیاط استفاده کنید. برای نرم شدن قسمت نشیمنگاه صندلی ها از بالشتک های نازک و متحرک استفاده کنید. تا در زمان بارش برف و باران بتوانید آن را به منزل ببرید. برای استحکام بهتر میز و صندلی ها می توان آن را درون زمین جا داد. در این صورت حرکت دادن آن سخت می شود. اگر باد شدید هم بوزد، میز و صندلی ها در امان خواهند بود.


چراغ و نقش آن در دکوراسیون حیاط

چراغ برای تامین روشنایی حیاط کاربرد دارد. اما نباید از نقش دکوری و زیبایی آنها غافل شد. از چراغ های رنگی غافل نشوید. زیرا در زمان شب با تولید نورهای رنگارنگ، فضای حیاط را زیباتر می کنند. برای حیاط از انواع چراغ ها می توان استفاده کرد. همانطور که محیط داخلی منزل به تزئین نیاز دارد. حیاط را هم می توان با انواع چراغ ها زیباتر کرد. از جمله برخی از انواع چراغ های کاربردی برای حیاط می توان به چراغ های چمنی یا خورشیدی، چراغ های آویز و چراغ های دیواری اشاره کرد. چراغی که برای حیاط استفاده می شود باید دارای حباب باشد. لامپ درون حباب قرار می گیرد. از سیم کشی چراغ ها غافل نشوید. تنها بر روی زیبایی متمرکز نشوید. دقت داشته باشید که سیم های چراغ ها روکش دار باشند. در صورتی که بدون روکش باشند، با برخورد برف و باران به قسمت سیم بدون روکش، آتش سوزی رخ می دهد.


گل و گیاه برای دکوری حیاط

یکی دیگر از راه های زیباسازی حیاط، کاشت گل و گیاه است که به عنوان راحت ترین روش شناخته شده است. گل و گیاهان زیبا علاوه بر ایجاد زیبایی، هوای خانه را هم تمیز می کنند. برای جدا کردن باغچه از محل رفت و آمد، از ختچه های کوچک، شمشاد  و بوته های گل استفاده کنید. البته گل و گیاه به مراقبت زیادی نیاز دارد. باید به طور مداوم خاک باغچه را عوض کنید. به گل و گیاهان کود دهید. آبیاری به موقع موجب رشد و سرسبزی باغچه می شود. وسایل کوچک باغبانی را در منزل داشته باشید. باغچه زینت بخش حیاط است.


آلاچیق برای دکوراسیون حیاط

آلاچیق یکی از تکنیک های زیباسازی حیاط و فضاهای باز است. البته به دلیل جاگیر بودن آلاچیق باید آن را در حیاط های بزرگ بسازید. میز و صندلی ها را درون آلاچیق قرار دهید. حتی می توانید برای آلاچیق خودتان طرح ارائه دهید. از چوب و شاخ و برگ درخت استفاده کنید. برای سقف آلاچیق هم ورق های pvc مناسب هستند که باید به صورت شیب دار بر روی ستون ها قرار بگیرد. در روزهای بارانی و برفی در زیر آلاچیق بنشینید و با اعضای خانواده چای و قهوه میل کنید.


آبنما و حوضچه برای زیبایی حیاط

کاربرد اصلی آبنما ایجاد زیبایی است. با این وجود زمان حرکت آب، صدای دلنشینی همچون حرکت آب در چشمه ایجاد می شود که فضای داخلی و محیط اطراف آبنماها را دلنشین تر می کند. اگر به رستوران های سنتی و کافه ها دقت کنید، از آبنما و حوضچه استفاده می کنند تا فضای داخلی را طبیعی تر نشان دهند. برای حیاط می توانید حوضچه و آبنما در مقیاس کوچک بسازید. برای این کار لازم نیست تا هزینه زیادی را صرف کنید. با مصالح گچ و سیمان هم می توان حوضچه و آبنمای زیبا ساخت.