تجهیزات باغبانی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

تجهیزات باغبانی

باغبانی برای هرس کردن، قلمه کردن، کاشت گیاهان جدید، سر و سامان دادن به درختچه ها، آبیاری و .... صورت می گیرد. اما باغبانی بدون ابزار و تجهیزات امکان پذیر نیست. بویژه در باغ های بزرگ و وسیع به تجهیزات پیشرفته نیاز است. در زیر برخی از این وسایل را بررسی می کنیم.

دستگاه علف زن چه کاربردی در باغبانی دارد؟

یکی از تجهیزات لازم برای باغبانی، دستگاه علف زن است. این دستگاه دارای سیستم محافظ حرارتی است که در صورت استفاده بیش از حد، از آسیب موتور جلوگیری می کند. دستگاه دارای دسته حلقه ای است که کاربر می تواند آن را براحتی در دست بگیرد.
از دیگر ویژگی های دستگاه علف زن، محافظت از شفت منعطف فولادی است که بوسیله سیستم روغنکاری خودکار عمل می کند. موتور دستگاه علف زن با سیم پیچی مسی کار می کند که طول عمر دستگاه را افزایش می دهد. از این دستگاه می توان برای منازل و باغ های کوچک هم استفاده کرد. وزن سبک و طراحی ساده آن، کار را برای باغبان های مبتدی آسان می کند.

 

دستگاه و تجهیزات باغبانی با دو سایز بزرگ برای کشت های وسیع و سایز کوچک برای منازل تولید می شوند.

/حیاط/چمن‌زناره زنجیری چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی دیگر از تجهیزات باغبانی، اره زنجیری است که با استفاده از پلاستیک ساخته می شود. این ویژگی باعث سبک شدن وزن اره زنجیره شده است. دستگاه اره زنجیره با کاربراتور والبرو کار می کند. برای برشکاری بهتر در آن از زنجیر اورگون استفاده می کنند. اره زنجیره می تواند برقی یا بنزینی باشد. از آن برای قطع کردن درختان فرسوده، هرس کردن شاخه های اضافه و یا قطع کردن شاخه های کج درختان استفاده می شود. البته در زمان کار، دستگاه ممکن است سر و صدا ایجاد کند. میزان این سر و صدا برحسب برند و نوع دستگاه متفاوت است.


تیلر کولتیواتور چیست و چه کاربردی در باغبانی دارد؟

یکی دیگر از تجهیزات لازم در باغبانی، کولتیواتور یا تیلر است. این دستگاه نوعی تراکتور دو چرخ است که از آن برای انجام فعالیت های کشاورزی و باغی مانند شخم زدن استفاده می کنند. دستگاه تیلر کولتیواتورها به دو صورت دو دیزلی و بنزینی کار می کند. از دستگاه می توان برای مصارف خانگی و باغ های با وسعت کم هم استفاده کرد. در داخل دستگاه تیلر از تیغه های متعددی استفاده می شود که کار شخم زدن را بر عهده دارند. به مجموع این تیغه ها روتیواتور گفته می شود. این تیغه ها با استفاده از گاردان به شفت PTO تیلر مصتل می شود. زمانی که چرخ های تیلر حرکت می کنند، این تیغه ها هم همزمان ب سمت عقب دستگاه می چرخند. 


دستگاه شمشاد زن برقي برای باغبانی چه کاربردی دارد؟

دستگاه شمشاد زن یکی دیگر از وسایل مورد نیاز برای فرم دهی به شمشادهاست. از شمشادها برای تزئین پارک، بلوار و پیاده روها استفاده می شود. حتی در منازل برای تفکیک بین باغچه و حیاط شمشاد کاشته می شود. این بوته ها علاوه بر ایجاد مرز، زیبایی خاصی هم دارند. اما برای کوتاه کردن و شکل دهی به شمشادها از دستگاه های مخصوص استفاده می شود. دستگاه شمشاد زن سبک است و براحتی در دست جا می شود. از آن برای کار در مقایس های کوچک تا متوسط استفاده می شود. دستگاه دارای ریل با دندانه های تیز است. این دندانه ها در دو سمت تیغه قرار دارند. زمانی که دستگاه حرکت می کند، شاخ و برگ شمشادها در دو سمت کوتاه می شود. به دلیل وزن سبک دستگاه، کار با آن مانع از خستگی می شود. برای آن موتورهای قوی استفاده می شود که در صورت طولانی شدن کار، به موتور آسیب وارد نشود. این دستگاه به صورت برقی و شارژی عمل می کند. از آن می توان برای منازل و یا محیط های عمومی استفاده کرد. 


دستگاه علفتراش چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه علفتراش هم از دیگر تجهیزات باغبانی است که از آن به جای چاقو، داس، قیچی و .... استفاده می کنند. سایز و اندازه دستگاه دستگاه علف زن یکسان نیست و با توجه به محیط می توان انتخاب کرد. نمونه های کوچک این دستگاه برای منازل مناسب است. برای دانشگاه، بیمارستان، سازمان های بزرگ و پارک ها نوع بزرگ این دستگاه هم در بازار موجود است. قاعدتا برای فضاهای گسترده تر دستگاه های بزرگ چمن‎زنی پرکاربردتر هستند. 
در دستگاه علف زن یک تیغه گردان قرار دارد که این تیغه چمن و علف ها را برش می دهد. البته هر روز دستگاه در حال پیشرفت بیشتر است. نوع هوشمند دستگاه های هوشمند قادر به برش چمن بدون دخالت دست هستند. در این نوع دستگاه های علف زنی، پس از اینکه چمن های اضافه درون مخزن فرستاده می شوند، بر روی آنها تغییرات دیگری صورت می گیرد. این چمن های اضافه درون مخزن چمن‎زن، به پودر تبدیل و اتوماتیک وارد زمین می شوند تا برای چمن ها کود شوند.