چتر سایه بان

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چتر سایه بان

سایهبان برای محافظت از وسایل در مقابل نور آفتاب استفاده می شود. نور خورشید دارای طیف های رنگی با فرکانس های متفاوتی است که اگر بیش از حد تابیده شوند، باعث از بین بردن وسایل می شود. اگر وسایل پلاستیکی در مقابل نور خورشید قرار بگیرند، پس از مدتی شفافیت و رنگ خود را از دست می دهند. برای مواد غذایی و خوراکی هم نور خورشید باعث خرابی می شود. به همین دلیل برای فروشگاه ها از چتر سایهبان استفاده می شود تا عمر اجسام و وسایل را بیشتر می کند.

خودروها هم از نور آفتاب و تاثیرات مخرب آن در امان نیستند. به همین دلیل برای پارکینگ ها از سایهبان استفاده می شود. سایهبانی که برای پارکینگ ها استفاده می شود، می تواند از ورود اشعه های مضر نور خورشید به داخل پارکینگ جلوگیری کند.

سایهبان پارکینگ ها با پارچه مرغوب و مقاوم در برابر نور خورشید ساخته می شود. نصب چتر سایهبان هم براحتی انجام می شود. این نوع چترها که به صورت آماده تولید می شوند و با داشتن محل نصب، می توان آنها را در هر جایی که خواست قرار داد.

 

سایه‏بان از جنس های مقاوم در مقابل نور خورشید درست می شود.


چتر سایبان برای خودرو

سایه‎بان خودرو هم برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بر روی خودروها استفاده می شود. از چتر سایه‎بان برای خودرو در شهرهای بزرگ به صورت گسترده استفاده می شود. زمانی که شهرداری با کمبود پارکینگ مواجه می شود، برای نگهداری و محافظت از خودرو از سایه های بزرگ استفاده می کند. 
البته ساخت سایه‎بان برای خودرو صورت کوچک و شخصی هم تهیه می شود. هزینه ساخت سایه‎بان خودرو نسبت به ساخت پارکینگ کمتر است. حتی می توان پس از استفاده آن را جمع کرد و در داخل صندوق ماشین قرار داد. این سایه‎بان ها قدرت فوق العاده ای در حفظ رنگ خودرو دارند و از پوسیدگی و خرابی قسمت های جلو بندی و آینه های خودرو که از جنس پلاستیک هستند، جلوگیری می کنند.


چتر سایبان از جنس PVC

برای تهیه چتر سایه‎بان از جنس پی وی سی هم استفاده می شود که برای مراقبت از وسایل و تجهیزات بزرگ کاربرد دارد. برای مثال در تانکرها و مخازن بزرگ آب که از جنس PVC تهیه می شوند، با استفاده از چتر سایه‎بان می توان عمر آنها را طولانی تر کرد. بدون سایه‎بان، پس از مدتی که تانکرهای آب در معرض نور خورشید قرار می گیرند، پوسیده و ضعیف می شوند. به طوری که حتی پس از ضربات کوچک، بدنه تانکر از هم پاشیده می شود.
اما با وجود سایه‎بان، از تابش مستقیم نور بر روی تانکر و مخازن و تجهیزات آن جلوگیری می شود. همچنین به دلیل اینکه PVC به عنوان یکی از متریال بسیار مقاوم در برابر نور خورشید شناخته شده است، از سایه‎بان هایی که با این جنس تهیه می شود، برای مراقبت از دستگاه های بی شماری استفاده می شود. حتی برای مراقبت از خودرو و یا ایجاد آفتابگر در حیاط و فضای باز، می توان از سایه‎بان PVC استفاده کرد.
این نوع سایه‎بان ها را می توان براحتی جمع کرد. سایه‎بان به صورت لایه های پلاستیکی با وزن سبک است که براحتی نصب می شوند. برای استحکام و ماندگاری بیشتر سایه‎بان PVC، لایه ها را با چسب و یا پیچ و مهره بهم متصل می کنند. در این صورت باد و ریزش های جوی سنگین هیچ آسیبی به چتر سایه‎بان پی وی سی وارد نمی کند.