وان و جکوزی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

وان و جکوزی

 

معمولا انتخاب وان حمام چیزی است که کمتر کسی به آن توجه می کند. اگر قصد طراحی مجدد منزلتان را دارید و به دنبال اضافه کردن یک وان حمام جدید به حمام خود هستید، نوع مناسب وان، گزینه های نصب،  و جنس مناسب وان خود را با توجه به حمام و بودجه خود انتخاب نمایید. یک وان مناسب می تواند حس شما را از خستگی کارهای روزانه به حس یک جکوزی آبگرم و یا یک چشمه آبگرم ببرد. از گزینه های معمولی وان ها فراتر بروید و یک گزینه خاص تر را برگزینید. در اینجا چند نوع وان حمام مشهور و جذاب را معرفی می کنیم.

اگر حمام شما به اندازه کافی برای یک وان مجزا بزرگ است پس از تماشای این عکس ها احتمالا یک وان مجزا را برمی گزینید. یک وان جداگانه تقریبا همیشه یک حس لوکس و شیک به حمام می دهد.  از آنجایی که طرح ها و مدل های متنوعی از آن وجود دارد مطمین شوید مدلی را بر می گزینید که با حمام شما ست و هماهنگ باشد. هنگامی که حمام شما دارای یک ویو وچشم اندازی خیره کننده است، سعی کنید وان خود را طوری تنظیم کنید تا هنگامی که در وان حمام می نشینید رو به دریای بیکران، جنگل، استخر، و یا باغچه باشید.

انتخاب وان مناسب

برخی از وان ها چند منظوره هستند (شستشوی خودتان، بچه ها، سگ ها – هر چه بخواهید)، و شما با توجه به نیازهای فراوان خود علی الخصوص در خانواده های پرجمعیت می توانید از آن بهره ببرید، در حالی که بقیه محدود هستند و مناسب برخی افراد بوده و برای خانواده های کم جمعیت و افراد تنها توصیه می شوند. هنگامی که به این فکر می کنید که کدام وان مناسب حمام شماست بهتر است به استفاده اولیه و معمول خود فکر کنید و آن را در اولویت قرار دهید سپس باقی اولویت هایتان را در نظر بگیرید. در نهایت باید تصمیم بگیرید که آیا یک وان مجزا، وان استاندارد، وان توکار، وان روکار، جکوزی، وان کم عمق یا پرعمق، و یا وانی سکودار می خواهید. نکته بعدی این است که سطح کف منزل و حمام شما چقدر مقاومت دارد و چه جنس و مواد وان مناسب حمام شما می باشد.

 

 

وان های استاندارد

این مدل وان مقرون به صرفه بوده، و به نوعی همه فن حریف است یعنی می تواند مناسب شما، کودکتان یا اکثر اعضای خانواده و حتی حیوان خانگی شما باشد. نوعی است که در اکثر آپارتمان ها موجود است و معمولا به شکل شاهنشینی نصب می شود یعنی سه طرف آن را دیوار فرا می گیرد و یک طرف آن خالی است. این مدل معمولا بخاطر نصب ویژه آن در کنج قرار می گیرد که سا دیوار آن را احاطه می کند و این گونه لوله های آب و فاضلاب آن نیز پنهان شده و توکار می شود. با یک دوش کوچک دوکاره شده، هم نقش دوش را ایفا می کند و هم وان؛ می توان آن را از هر وان فروشی و مرکز خریدی با قیمتی مناسب و کاملا در دسترس تهیه کرد.

جکوزی (وان چرخشی آب و هوا)

به عنوان روشی برای ماساژ درمانی درمانی در خانه خود می توانید به آن فکر کنید. گردش آب را از طریق جت های استراتژیک قرار داده شده در خود می سازد و به داخل وان می فرستد و یک وان چرخشی هوا نیز یک جریان آرام بخش و ثابت هوا را به آب می افزاید. این مدل وان برای ماساژ و بهبود بیماری های ارتوپدی توصیه می گردد. با لوله کشی مورد نیاز، وان های گردشی آب گران تر از وانهای جریان هوا است. از یک نمایشگاه بازدید کرده و یا با طراح خود مشورت نمایید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

وان های بزرگ عمیق

این نوع وان طوری طراحی شده که کل بدن می تواند در آن به راحتی جا شده و زیر آب برود، عمق آن کمی بیشتر از عمق وان های معمولی است. شما می توانید آن را به شکل مجزا و یا درون دیوار نصب کنید. این نوع وان مناسب کسانی است که مشکلی در ورود و خروج از آب ندارند و از آب واهمه ندارند، اگر فکر می کنید ممکن است پای شما لیز بخورد یا هر گونه هراس دیگری برای داخل وان رفتن دارید به شما توصیه می کنیم سراغ این نوع وان نروید.

 

وان های کوچک کم عمق

این نوع وان بسیار کم عمق است، معمولا برای کسانی که از ورود یا خروج به داخل وان واهمه دارند، یا افرادی که دچار مشکلات حرکتی بوده و داخل وان شدن برایشان سخت است و ترس از غرق شدن دارند توصیه می شوند، و نیز برای استفاده ی کودکان مناسب تر هستند. از مزیت های دیگر این وان کم مصرف بودن آن استف درحالیکه میزان آب کم تری را مصرف می کند همان کار دیگر وان ها را اریه می دهد و تمیز کردن آن نز به دلیل کوچک بودن آن راحت تر می باشد.

 

نصب وان و جکوزی

یک وان جدید می تواند فضای کاملا کاربردی وان شما را به نقطه کانونی خیره کننده ی حمامتان تبدیل کند. اگر از ابتدا با یک وان با نام تجاری جدید و ناشناس شروع می کنید، حداقل روش نصب صحیحی را انتخاب کنید که  فضای مورد نیاز برای محل جدید وان شما را کاربردی تر نشان دهد. محل نصب وان شما می تواند حتی نوع آن را تعیین نماید. یک محل نصب مناسب حتی می تواند حمام فعلی شما را بسیار شیک تر و لوکس تر از قبل نشان داده و راحتی شما را فراهم نماید. یک وان حمام می تواند به صورت مجزا از سایر اجزای حمام در حمام قرار گرفته و با روکش و طرح زیبای خود نگین حمام شود، یا می تواند بر روی سکویی در قسمتی از حمام برجسته شود، و یا حتی می تواند درون دیوار قرار گیرد یا دیواره های حایلی برای کاور کردن لوله ها در اطراف آن ساخته شود. هر یک از این ها نوع خاصی از نصب است که شما می توانید با استفاده از سلیقه و فضای کاربردی حمامتان انتخاب نمایید.

 

وان های شاهنشینی

این مدل به طور معمول به عنوان یک وان مجزا شناخته می شود، این نصب به وان مستطیلی مجاور سه دیوار گفته می شود. نیاز دارید وان مدل استاندارد خود را عوض کنید؟ توجه داشته باشید که محل تخلیه و راه فاضلاب هم به عنوان فاکتوری دیگر در کنار دسترسی شما حایز اهمیت است- اینگونه است که شما تعیین می کنید که نیاز به نصب و راه اندازی وان چپ دست یا راست دست دارید، که همه این ها با توجه به مطابقت با لوله کشی های موجود می باشد.

 

وان های سکویی

لوله های ساخته شده برای نصب و راه اندازی سکو به ساختار کف معمولا در محوطه خود سکو ساخته شده اند، اغلب در کنار دوش می باشد.  این روش به خوبی با جکوزی (وان های گردش اب و هوا) کار می کند، زیرا فضای زیر سکو می تواند پمپ، لوله کشی و سخت افزار را که با یک پنل قابل جابجایی در دسترس بوده و در عین حال پنهان می باشد در زیر خود جای دهد.

 

 

 

وان های تو کار

تفاوت بین یک وان سکودار و یک وان توکار عموما یک موضوع زیبایی شناسی است. لبه زیرزمینی با یک دیواره مسطح پوشیده شده است - این لبه معمولا سنگ یا کاشی است که با مواد اطراف آن هماهنگ شده است - و از پایین نیز آن را حمایت می کند، نه به عنوان  یک جسم جداگانه ای روی سکو. خوبی این نوع وان پنهان بودن لوله هاست و بیشتر فضایی مانند استخر را برای شما یادآور می شود، به راحتی قابل تمیز شدن است ولی نکته ی منفی در مورد این نوع وان فرسودگی است، اگر در طی زمان لوله ها دچار مشکل شود شما نیاز به یک بنایی کوچک برای تعمیر آن دارید اما اگر در انتخاب لوله ها و جنس وان دقت نمایید و بهترین کیفیت را انتخاب کنید هیچ وقت با این معضل روبه رو نخواهید شد.

 

وان جداگانه و مجزا

همانطور که از نام آن مشخص است، این وان بدون پشتوانه اضافی در کف حمام قرار می گیرد، تاثیر چشمی خیره کننده ای دارد و نقطه کانونی حمام می شود. (چه کسی یک وان شاهانه پایه پنجه ای را دوست ندارد؟) چنین نصبی باید نزدیک خطوط لوله کشی قرار گیرد، از طراح خود بخواهید اگر می تواند در فضای شما این نصب را اجرا نماید.این نوع وان به خاطر جداگانه بودنش حالت لوکس و شیکی به حام شما می دهد. دقت کنید انتخاب رنگ و جنس این نوع وان بیشتر از بقیه وان ها و در اصل زیبایی آن بیشتر از بقیه در دید است.

 

 

 

جنس وان حمام

اکریلیک: این مواد پلاستیکی، ظاهری شبیه به چدن دارند، اما وزن آن بسیار کمتر است. طبیعت آن برای فرم گیری و ساخت آسان، آن را گزینه بسیار مناسبی برای ساخت جکوری (آب و هوا) می کند. تعمیرات آن نیر بسیار ساده تر از آنهایی است که باید روی سطح پرسلن (چینی) ساخته شوند.

فایبر گلاس با محافظ شیشه ای:همچنین به عنوان فایبرگلاس مقاوم شده با پلاستیک  یا FRP  معرفی می شود، سطح شیشه ای آن  یک سطح براق و آسان برای تمیز کردن را ایجاد می کند. این به اندازه اکریلیک گران نیست، اما  دوام آن هم به اندازه آکریلیک نمی باشد و اگر چیزی به اندازه کافی سخت باشد، می تواند آن را خراب کند.

کامپوزیت: این مواد مهندسی شده و پیشنهادی برای پر کردن  دندان، گرما را به مقدار یک وان چدنی اما با وزنی کمتر از یک سوم وزن آن حفظ می کنند که باعث می شود که آن را به عنوان وانی مناسب برای حمام های طبقه دوم تبدیل کند.

سنگ مرمر تزیینی: در مقایسه با تخته های کوارتز (سنگ چینی)، این ماده جامد از سنگ مرمر خرد شده در رزین (صمغ) ساخته شده است و سپس با یک ژل شیشه ای روشن پوشیده می شود. خراش ها را می توان از این ماده پاک کرد و آن ها را مانند روز اول براق نمود، اما ترک های آن را نمی توان تعمیر کرد.

پرسلن (چینی) روی فولاد: ظاهری شبیه چدن داشته و گرما را همانند آن حفظ میکند اما با وزنی سبک تر. مانند همتای سنگینترش، چدن، ممکن است خرد شود و یا زنگ بزند.

چدن: یک وان ساخته شده از چدن یکی از بادوام ترین و ماندگارترین وسایل در خانه است. فقط هنگامی که وزن سنگین آن با وزن آب ترکیب می شود، تقویت ساختاری کف منزل شما احتمالا ضروری است.

.