مبلمان حمام

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

مبلمان حمام

مبلمان حمام برای نشستن و استراحت در حمام های بزرگ کاربرد دارد.

حمام هر چقدر بزرگتر باشد، فضای بیشتری هم برای قرار دادن برخی وسایل ضروری فراهم می شود. در قسمتی از حمام مبلمان های مخصوص استفاده می شود. البته مبلمان حمام با مبلمان هایی که در سایر فضاها استفاده می شود، تفاوت زیادی دارد. این نوع مبلمان ها ضدآب هستند و در شرایط مرطوب و نمناک حمام براحتی دوام می آورند. 
مبلمان ها برای حمام هایی مناسب هستند که در آن فضای دوش گرفتن، آب تنی و وان آب به صورت مجزا در نظر گرفته شده است. برای قرار دادن مبلمان در مکان مناسب به حداقل 92 سانتیمتر فضای بدون مانع نیاز است. این مبلمان ها در مقابل سینک و در کنار لگن قرار می گیرد. البته مبلمان ها نباید در قسمت ورودی حمام باشند. زیرا فضایی است که در آن در حال رفت و آمد هستید. قرار گرفتن مبلمان ها در ورودی حمام به معنای محدود شدن رفت و آمد است.
حمام های لوکس و بزرگ علاوه بر مبلمان دارای کابینت های مستقل هم هستند تا وسایل شستشو (شامل انواع صابون و شامپو، لوازم اصلاح، سشوار و ....) در آنها نگهداری می شود. مبلمان ها در کنار کابینت ها قرار می گیرند تا زمان نیاز بتوانید بدون تکان خوردن وسایل مورد نیاز را براحتی بردارید.
قابلیت شسشتوی مبلمان ها باعث می شود تا بتوانید پس از هر بار استحمام براحتی پوسته آنها را با مواد شوینده بشویید. رد هیچ لکه و بخار آبی بر روی مبلمان حمام باقی نمی ماند. البته برای پر کردن مبلمان ها از مواد پرکننده نرم استفاده می شود که این مواد ضد آب هستند و با نفوذ آب در داخل مبلمان دوام و مقاومت خود را حفظ می کنند.

 

 

مبلمان حمام چه کاربردهایی دارند؟

مبلمان های حمام برای نشستن و استراحت در حمام استفاده می شود. با توجه به اینکه نشستن در کف حمام باعث نفوذ باکتری و انواع قارچ ها بر روی پوست می شود، باید بر روی وسایل دیگری بنشینید. مبلمان ها برای این منظور طراحی شده اند. البته برای حمام های کوچک و افرادی که حمام آنها در چند دقیقه کوتاه انجام می شود، مبلمان حمام یک وسیله اضافه محسوب می شود.

 

لوازم جانبی مبلمان حمام چیست؟

مبلمان حمام یک صندلی نرم است که فضای کمی را اشغال می کند. اما به تنهایی کافی نیست و در کنار آن وسایل دیگری هم در حمام قرار می گیرد که از جمله می توان به کمد مخصوص برای نگهداری از لباس و حوله اشاره کرد. کمد مخصوص حمام در داخل حمام و در محیط مرطوب آن قرار نمی گیرد. بلکه جز ملزومات و وسایل حمام است که باید دور از رطوبت قرار بگیرد.
توالت فرنگی برای حمام های بزرگ استفاده می شود. البته با قرار دادن توالت فرنگی وجود یک پنجره هم برای تعویض هوای حمام ضرورت دارد. البته فاصله بین مبلمان و توالت فرنگی باید حفظ شود و آن را باید در جایی قرار دهید که دور از خط دید باشد.
میز آینه هم یکی دیگر از ملزومات مبلمان حمام است. این میز با عرض ۷۶ تا ۹۲ سانتی‌متر و ارتفاع ۷۶ سانتی‌متر ساخته می شود. میز آینه اغلب به صورت چهارپایه تهیه می شود. حتی با 61 سانتیمتر فضا هم می توان یک میز آینه قرار داد.