ماشین لباسشویی و خشک کن

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

ماشین لباسشویی و خشک کن

لباس شستن یکی از کارهای منزل است که در طی روز یا هفته چندین مرتبه با آن سر و کار دارید. با این وجود بسیاری با روش صحیح شستن و خشک کردن لباس ها آشنایی کافی ندارند. بهتر است برای شستشوی بهتر لباس ها، ملحفه ها، پرده ها و سایر منسوجات منزل این مطلب را تا انتها بخوانید.


نکته اول جدا کردن لباس ها

قبل از اینکه بخواهید لباس ها را درون لگن یا ماشین لباسشویی قرار دهید، ابتدا باید آنها را تفکیک کنید. لباس های سفید را باید جداگانه بشویید. همچنین لباس هایی که رنگ پس می دهند، باید به طور مجزا شسته شوند. دمای آب نباید برای همه لباس ها یکسان باشد. برخی از لباس ها با دمای بالای آب چروک می شوند و یا درخشندگی خود را از دست می دهند. در حالی که برخی باید با آب گرم شسته شوند.
بر روی لباس ها یک اتیکت قرار دارد که بر روی آن به صورت علامت میزان دمای آب نوشته شده است. قبل از شستشوی لباس ها با این موارد دقت کنید.
همچنین مایع سفید کننده برای همه لباس ها مناسب نیست. برخی از لباس های سفید رنگ به مایع سفیدکننده نیاز دارند. در حالی که لباس های رنگی لکه دار می شوند. درجه ماشین لباسشویی را باید براساس میزان کثیفی و جنس و نوع لباس ها تنظیم کنید.

قبل از شستشوی لباس ها ابتدا باید لباس های سفید و رنگی را از هم جدا کنید.

خشک کردن لباس ها

برخی از لباس ها اگر در خشک کن قرار بگیرند، آسیب می بینند. این لباس ها با اتیکت مشخص می شوند. اگر بر روی اتیکت لباس یک دایره درون یك مربع قرار بگیرد، به این معناست که می توانید لباس را در خشک کن بیندازید. اما اگر بر روی همین علامت ضربدر قرار گرفته باشد، به این معناست که نباید لباس را در خشک کن قرار دهید.
اگر لباس ها را بر روی بند رخت انداخته اید، بهتر است در مقابل آفتاب و یا در مجاورت هوای آزاد باشد. اما برای لباس های بافت بهتر است آن را در سطح شیب دار قرار دهید. آویز کردن این نوع لباس ها باعث شل شدن و گشادی لباس می شود. روش دیگر خشک کردن انداختن لباس ها بر روی رادیاتور شوفاژ است. اگر از وسایل گرمایشی دیگری استفاده می کنید، بهتر است به درجه دما و حرارت توجه کنید تا لباس ها نسوزند. قبل از اینکه لباس را بر روی رخت آویز پهن کنید، آب آن را خوب بگیرید و سپس بتکانید تا چروک ها از بین برود. برخی لباس های نخی را قبل از اینکه به طور کامل خشک شوند، اتو کنید.


شستن و خشک کردن برخی از لباس ها

شستن و خشک کردن برخی لباس ها تکنیک های خاصی دارد. برای مثال شستن یک دامن پیلسه دار نسبت به دامن های ساده سخت تر است. در صورتی که این نوع دامن بخوبی شسته و خشک نشود، فرم و حالت خود را از دست می دهد. همچنین برای لباس های پشمی نباید از آب گرم استفاده کنید. به طور کلی شستن لباس های بافت سخت تر است. آویزان کردن آنها هم نباید مثل سایر لباس ها باشد و بر روی رخت آویز قرار دهید. بلکه باید بر روی سطح شیب دار قرار بگیرند تا آب آنها به آرامی خارج شود. اما لباس های نایلونی را می توان با آب گرم بشویید. آب این نوع لباس ها حتی بدون چلاندن، خارج می شود.