حوله

(22)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
حوله دست و صورت ترک طرح SENNA
29000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح JULIA
29000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح ALARA
29000
ارسال رایگان
حوله ترک مدل ANNA
683000
ارسال رایگان
حوله دستی طرح ANNA
28000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح OYKU
29000
ارسال رایگان
حوله دستی ترک English Home طرح گل
40000
ارسال رایگان
حوله دستی English Home طرح گل
25000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح English Home
20000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح ELSA
22000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت ترک طرح KALBIM
29000
ارسال رایگان
حوله دست ترک طرح DOREA
26000
ارسال رایگان
سرویس حوله عروس طرح EMILY
727000
ارسال رایگان
سرویس حوله عروس طرح SERENA
633000
ارسال رایگان
ست حوله ی عروس و داماد مدل RAMADA
683000
ارسال رایگان
حوله عروس مدل Ensily
766000
ارسال رایگان
حوله دستی طرح DIANA
26000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح SERRA
28000
ارسال رایگان
حوله دستی طرح English Home
20000
ارسال رایگان
حوله دستی ترک مدل English Home
35000
ارسال رایگان
حوله دست و صورت طرح English Home
25000
ارسال رایگان
حوله دستی ترک برند English Home
25000
ارسال رایگان

حوله

حوله هایی که بعد از استحمام استفاده می شوند، باید نرم و لطیف باشند. برخی از قسمت های بدن پوست نازک تری دارند که نباید با حوله زبر خشک شوند. در عین حال قدرت جذب آب و رطوبت حوله اهمیت زیادی دارد. در صورتی که به بهداشت حوله توجه نشود، بیماری پوستی را در پی دارد. برای نگهداری صحیح از حوله بهتر است به موارد زیر دقت کنید:


محیط مرطوب حمام و حوله

حوله را در محیط نمناک حمام قرار ندهید. پس از هر بار استحمام باید حوله را در هوای آزاد پهن کنید تا به طور کامل خشک شود. رطوبت محل مناسبی رشد باکتری های مضر و قارچ است. اگر از حوله مرطوب استفاده کنید این باکتری ها به پوست منتقل می شوند. 
پس از شستشوي حوله بايد آب آن را به طور کامل بگیرید و سپس روی رخت آویز پهن کنید. بهتر است حوله را در خانه خشک نکنید. بلکه باید در هوای آزاد و در نور مستقیم خورشید خشک شود. اگر از خشک کن استفاده می کنید، می تواند تا 80 درصد آب لباس ها را خشک کند. اما باز هم حوله باید پهن شود.


شستن حوله پس از 3 بار استحمام

بعد چند مرتبه استفاده از حوله باید آن را بشویید. تصور شما اینست که بعد از استحمام بدن تمیز شده است و حوله برای خشک کردن پوست استفاده می شود، اما باید بدانید که بعد از هر بار استحمام سلول های مرده بر روی پوست تجمع می کنند که با کشیدن حوله بر روی پوست این سلول ها از پوست جدا و بر روی حوله می روند. این سلول ها با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست. بنابراین شستن حوله حمام لازم است. به طور متوسط پس از هر 3 بار حمام، حوله را بشویید.

 

گذاشتن حوله در محیط خشک و تمیز

حوله را بعد از خشک شدن بهتر است در کمد مخصوص یا یک کشو قرار دهید. اگر به محیط کمد هم اطمینان ندارید، آن را درون یک ملحفه خشک قرار داده و سپس درون کمد بگذارید. نباید پس از حمام حوله را در گوشه ای رها کنید. حمام هم محیط مناسبی برای قرار دادن حوله نیست. 


دور انداختن حوله های کهنه

زمانی که حوله کهنه می شود، پرزهای آن هنگام خشک کردن بر روی پوست باقی می ماند. همچنین حوله های کهنه سریع کثیف می شوند و هاله ای از چرک و آلودگی بر روی آنها باقی می ماند. بهتر است حوله های کهنه را دور بیندازید. برای صورت که حساس تر است از حوله های کهنه استفاده نکنید. حوله ای که برای صورت استفاده می شود، باید لطافت بیشتری داشته باشد. البته زمانی که صورت را خشک می کنید، حوله را به آرامی و بدون فشار بر روی سطح پوست بکشید. 

 

 

 

اولین نکته در خرید حوله، توجه به نرمی و لطافت پارچه آن است.

 

نحوه شستشوی حوله حمام

برای شستشوی حوله باید دمای آب بالا و در حد جوش باشد. دمای مناسب بین 76 تا 77 درجه سانتیگراد می تواند تمامی میکروب های روی حوله را از بین ببرد. البته دقت داشته باشید که جنس حوله باید در مقابل دمای بالای آب مقاومت داشته باشد. برای جلوگیری از زبر شدن حوله پس از خشک شدن، بهتر است از پودر رخشویی بدون آنزیم استفاده کنید. همچنین استفاده از مایه نرم کننده هم می تواند حوله را نرم و لطیف کند. 
مواد ضدعفونی کننده و سفیدکننده برای حوله مناسب نیست. زیرا این مواد حساست زا هستند و باعث آلرژی پوست می شوند. برای اینکه حوله تمیزتر شود، می توانید آن را درون لگن به مدت چند ساعت خیس کنید. 
هیچگاه حوله را با دیگر لباس ها نشویید. بویژه زمانی که قرار است حوله را در ماشین لباسشویی بشویید، حوله را باید از دیگر لباس ها جدا کنید. میکروب هایی که در دیگر لباس ها هستند، در زمان شستشو وارد پرزهای حوله می شوند که حساسیت پوستی ایجاد می کند.