پتو ارگانیک

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

پتو ارگانیک

پتو یکی از منسوجات اتاق خواب است که از دو نوع الیاف طبیعی و مصنوعی تهیه می شوند. پتوهایی که در بازار موجود است، طرح، رنگ و جنس های متفاوتی دارند و با قیمت های مختلف عرضه می شوند. در این بین پتوهایی که با الیاف طبیعی تهیه می شوند، گرانتر هستند. زیرا الیاف های طبیعی با پوست سازگاری بیشتری دارند و دوام و استحکام آنها نسبت به الیاف های مصنوعی بیشتر است. 
به طور کلی برای تولید پتو الیاف طبیعی از مواد مختلفی استفاده می شود که عبارتند از:

 

پتوهای پنبه ای

پنبه یکی از الیاف های طبیعی که به دلیل نرمی و لطافت کاربردهای متعددی در صنعت نساجی دارد. اما برای تهیه پتو از پنبه خالص استفاده نمی شود و ممکن است در آن مقدار کمی از الیاف های مصنوعی دیگر همچون پلی استر یا آکریلیک هم استفاده شود. اما به هر حال میزان پنبه موجود در پتو باعث نرمی و سبکی آن می شود. این نوع پتوها پرز کمی دارند و وزن کمی دارند. 
پتوهای پنبه ای برای فصول گرم سال به صورت یک لایه و برای فصل سرد سال به صورت دو لایه هستند که از پتوهای دو لایه پنبه ای می توان به جای لحاف های سنگین استفاده کرد. همچنین به دو نوع طرح دار و برجسته یا نوع ساده تقسیم می شوند و که قیمت های متفاوتی هم دارند.

پتو الیاف طبیعی با پوست سازگاری بیشتری دارند

 

 

 پتوهای ارگانیک

این نوع پتوها نسبت به سایر پتو با الیاف طبیعی گرانترند و برای کسانی که به حساسیت های پوستی مبتلا هستند و همچنین برای کودکان، مناسبند. پتوهای ارگانیک به طور کامل از پنبه خالص تهیه می شوند. لطافت و نرمی این پتوها در نوع خود بی نظیر است. همچنین به دلیل حفظ دما بدن برای فصل زمستان مناسب و در فصل تابستان هم خنک هستند. 

 

آیا پتوهای پشمی مناسب هستند؟

نوع دیگری از پتو با الیاف طبیعی با پشم تهیه می شود که مناسب ترین نوع پتوها برای فصل زمستان و مناطق سردسیر هستند. این نوع پتوها به دلیل داشتن پرزهای بلند عایق خوبی برای هوا هستند و در نتیجه از خروج هوای زیر پتو و ورود سرما به سمت بدن جلوگیری می کنند. اما به دلیل اینکه پرزهای این نوع پتوها بلند است، گاهی باعث حساسیت پوستی می شود. برای افرادی که پوست حساس دارند، پتوهای پشمی توصیه نمی شوند. یا توصیه می شود در زمان استفاده حتما از روکش و ملحفه استفاده کنند تا پرزها به طور مستقیم با پوست تماس نداشته باشد.

 

پتوهای پشم شیشه ای برای زمستان مناسب هستند؟

به دلیل اینکه پشم شیشه عایق خوبی برای گرماست، پتوهایی که از این الیاف تهیه می شوند، برای زمستان مناسب هستند. پتوهای پشم شیشه بدون پرز و کرک هستند و در نتیجه برای کسانی که آلرژی پوستی دارند و یا به ناراحتی های تنفسی مبتلا هستند، مناسبند. پتوهای پشم شیشه شباهت زیادی به لحاف دارند. با این تفاوت که سبک تر و نازک تر هستند. پشم شیشه به عنوان یک پر کننده در لابه لای یک پارچه ضخیم قرار می گیرد. پارچه از جنس نخی و الیاف طبیعی است که هیچ آسیبی به پوست نمی رساند. اگر چه پتوهای پشم شیشه نازک هستند، اما گرم و راحتند و برای سالمندان و کودکان هم مناسبند.

 

آیا پتوهای مسافرتی هم از الیاف طبیعی تهیه می شوند؟
 

پتوهای مسافرتی سبک، نرم و راحتند و براحتی می توان آنها را با خود جابجا کرد. این پتوها از دو نوع الیاف طبیعی و مصنوعی تهیه می شوند. پتوهایی که از الیاف مصنوعی تهیه می شوند، دوام زیادی ندارند و پس از چند بار استفاده پرز می دهند و زبر می شوند. اما پتو مسافرتی که از پنبه یا کتان تهیه شده باشد، تا مدتها کیفیت خود را حفظ می کند و قابل استفاده است.

 

پتوهای بافت از چه الیافی تهیه می شوند؟

همانطور که از اسم این نوع پتوها مشخص است به صورت بافت تهیه می شوند. این نوع پتوها مناسب فصل زمستان هستند. برای تهیه پتوهای بافت از انواع کامواهای طبیعی و مصنوعی استفاده می شود و کیفیت و دوام آنها را کامواها مشخص می کنند. برخی از پتوهای بافت با استفاده از کامواهای پشمی تهیه می شوند که گرم و راحتند. پتوهایی که با کامواهای پنبه ای و کتانی بافته می شوند، نرم و لطیف تر هستند.