فلزی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

فلزی

پاتختی فلزی نسبت به نوع چوبی مقاومت بیشتری دارد که در برخی از کارگاه های تولیدی سرویس خواب به صورت کامل تولید و در بازار عرضه می شود که در این صورت مشتریان هیچ مشکلی از بابت تهیه پاتختی نخواهد داشت. اما زمانی که مشتری بخواهد پاتختی فلزی را به صورت مجزا خریداری کند، برایش کمی دشوار می شود. چرا که تختواب را خریداری کرده و حالا برای خرید پاتختی کمی مضطرب می شود.
اگر تختخواب فلزی باشد، خرید پاتختی فلزی هم ضرورت پیدا می کند. البته اجباری نیست و می توان برای تختخواب های چوبی هم از پاتختی های فلزی همرنگ استفاده کرد. این نوع پاتختی ها می توانند به شکل کمدِ کوچک و یا قفسه های فرفوژه دار باشند. 

 

چگونه پاتختی فلزی مناسب خریداری کنیم؟

برای خرید پاتختی مواردی همچون جنس و کیفیت فلز، طرح و شکل پاتختی، رنگ پاتختی، سادگی پاتختی، کشوها و اندازه پاتختی اهمیت دارد. بنابراین برای خرید پاتختی فلزی خوب بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 

آیا جنس و کیفیت فلز پاتختی اهمیت دارد؟

برخی از پاتختی های موجود در بازار از جنس آهن هستند که اگر در معرض آب و رطوبت قرار بگیرند، پس از مدتی زنگ می زنند. بهتر است پاتختی فلزی از آلیاژ ضدزنگ باشد و یا برای آن از روکش های محکم و مقاوم استفاده شود. در صورتی که روکش پاتختی فلزی مقاوم نباشد، پس از مدتی ممکن است پوسته روی آن کنده شود. 

پاتختی های فلزی مقاومت بالایی دارند.

 

اگر پاتختی به صورت کمد و کشودار باشد، گیره های کشو، ریل های بکار رفته در کشو ها، لولاهای بکار رفته در درب ها، اتصالات استفاده شده هم از دیگر مواردی است که در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید.  

 

طرح و شکل پاتختی چطور باشد؟

دومین مولفه ای که در زمان خرید پاتختی باید به آن توجه کنید، طرح و زیبایی آن است. طراحی و شکل پاتختی باید با چیدمان منزل شما همخوانی داشته باشد. اگر چیدمان منزل کلاسیک است، باید از پاتختی با طرح های سلطنتی و کلاسیک دیدن کنید و برای خانه هایی که به سبک امروزی طراحی شده اند، پاتختی های نقلی و کوچک مناسب ترند. 
همچنین نباید فضای خانه و جای قرار دادن پاتختی را از نظر دور کنید. اینکه پاتختی چه میزان از فضای اتاق شما را اشغال می کند، اهمیت زیادی دارد. قرار است وسایل اضافه و ضروری را در پاتختی جابه جا کنید تا فضای کمتری اشغال شود. حال نباید پاتختی خودش دست و پاگیر شود. به گوشه های اتصال قطعات فلز هم دقت کنید که بخوبی بهم متصل شده باشند و در عین حال ماده اتصال بیرون نزده باشد.

 

رنگ پاتختی فلزی چطور باشد؟

پاتختی های فلزی هم مانند نوع چوبی و MDF با طرح و رنگ های متنوع تولید و عرضه می شود که دست مصرف کنندگان را برای خرید باز می گذارند. هماهنگی رنگ پاتختی با فضای اتاق اهمیت زیادی دارد. همچنین باید بین پاتختی و تختواب و سایر وسایل موجود در اتاق یک هارمونی برقرار شود تا زیبایی بیشتری را برای اتاق خواب شما به ارمغان آورد. رنگ های تیره برای اتاق های کوچک مناسب نیستند. زیرا به نظر می رسد جای زیادی را اشغال کرده اند. بهتر است برای اتاق های کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید.

 

آیا پاتختی های فلزی ساده مناسب هستند؟

هر روز شاهد طرح های جدید پاتختی در بازار هستیم. اگر می خواهید پاتختی را برای چندین سال نگهدارید و قصد تعویض آن را ندارید، پس بهتر است نوع ساده تر آن را انتخاب کنید. پاتختی هایی که طرح های شلوغ دارند، بعد از مدتی تکراری شده و علاقه تان نسبت به آنها کم می شود. پاتختی هایی که به شکل قفسه فرفوژه دار طراحی می شوند، برای قرار دادن وسایل ضروری و مورد نیاز در زمان خواب مناسب هستند. اما چون فاقد کشو هستند، نمی توان وسایل گرانقیمت را در آنها نگهداری کرد.

 

کشوها و اندازه پاتختی فلزی چقدر باشد؟

مورد دیگری که در زمان خرید پاتختی فلزی باید به آن توجه کنید، اندازه و تعداد کشوهای آن است. اگر تعداد وسایل ضروری زیادی است، پاتختی با کشوهای بیشتر را انتخاب کنید تا بتوانید وسایل را در آن جاسازی کنید. برای اتاق های کوچک بهتر است پاتختی با ارتفاع بلندتر را انتخاب کنید. 
پاتختی های پهن و عریض جای زیادی را اشغال می کنند. پاتختی های فلزی وزن سنگین تری نسبت به نوع چوبی دارند. در زمان خرید بهتر است به این نکته دقت داشته باشید. چرا که پاتختی های بزرگتر، جابجایی را هم برایتان سخت تر می کند.