وسایل تزئینی اتاق خواب

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

وسایل تزئینی اتاق خواب

خانه به عنوان محیطی که زمان بسیار زیادی را در آن سپری میکنیم و پناهگاه ما بعد از یک روز سخت کاری و استرس زا است از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

 

با توجه به این موضوع، اهمیت دکوراسیون و چینش وسایل هر قسمت از منزل به وضوح مشخص می شود. امروز به لطف شبکه های مجازی و با پیشرفت اگاهی مردم از علم دکوراسیون شاهد توجه بیشتری به این امور هستیم.

 

اتاق خواب محل استراحت و یا مطالعه است و همانطور که میدانید این فعالیت ها نیازمند محیطی آرام و سرشار از انرژی مثبت است. با توجه به اهمیت ویژه اتاق خواب در خانه و القاء حس آرامش و آسایش یکی از قسمت هایی است که با استفاده درست و مناسب از وسایل تزیینی، می توان زیباییش را دو چندان کرد. گاهی با استفاده از وسایل بسیار ساده و انتخاب رنگ بندی درست متناسب با رنگ اتاق
می توان زیبایی چشمگیر و حس خوب آرامش را به وجود آورد. جالب است که بدانید حتی با بودجه بسیار کم و جزیی هم میتوان تنها با بکارگیری از خلاقیت تغییری اساسی در اتاق خواب به وجود اورد. در زیر به چند مورد اشاره شده است :

 

بالشت های رنگی

با استفاده از تعدادی بالشت های رنگی با طرح های متنوع بر روی تخت میتوان حس زیبایی و گرمای رنگ ها را به زیبایی به تصویر کشید . گرچه تهیه این بالشت ها هزینه چندانی ندارند ولی حس و رنگ جدیدی که به اتاق خواب می دهند بسیارفراتر از چیزی است که تصور می شود .خوشنبختانه تنوع در پارچه بقدری بالا است که هرکس میتواند با استفاده از آن سلایق و سبک شخصی اش را نمایان کند

 

روتختی و ملحفه های رنگی:

روتختی در طراحی اتاق خواب نقش خیلی مهمی دارد مثلا با توجه به سبک اتاق که می تواند کلاسیک،مدرن و یا سنتی باشد می توان از روتختی های متفاوتی استفاده کرد .استفاده از ملحفه های رنگی و طرح دار به فضا رنگ جدیدی می بخشند. با استفاده از روتختی های سفید به همراه یک رنگ ملایم می توان حس تمیزی و پاکی را نمایش داد. به عنوان نمونه به چند مورد از استفاده از تنوع روتختی در عکس های زیر دقت کنید.

 

گلدان های تزینی در اتاق خواب :

وجود گلدان چه نوع از طبیعی چه از نوع مصنوعی در اتاق خواب حس خوب طبیعت و جریان زندگی را به طور ظریفانه ای به اتاق خواب می افزاید. جدا از زیبایی خیره کننده گلدان های طبیعی ،قابلیت پاکسازی و تصفیه هوای فضای اتاق است .همچنین نیاز  همه ما به انرژی گیاهان را که امروزه در زندگی ماشینی بسیار کم شده است را جبران می کند.

 

منبع نور مناسب:

همواره باید توجه داشت که نور در اتاق خواب نقش اساسی دارد. نورو نورپردازی مقوله ای است که بسیار جای کار دارد و می تواند بر خلاف تصور تغییر اساسی در اتاق خواب و هر نقطه ای از خانه ایجاد کند. در انتخاب منبع نورباید به نکاتی از قبیل :مقدار فضا،نوع دکوراسیون و قابلیت کم و زیاد شدن نور دقت کرد.

بهترین حالت نور اتاق خواب استفاده از نورهای مخفی به طرق مختلف هست و یا استفاده از آباژورهای مختلف  در طرح ها و رنگ های مختلف.

آباژورها انواع مختلفی دارند از جمله :آباژورهای دیواری که مناسب اتاق خواب هایی با فضای کوچکتر هستند و در استفاده از فضا صرفه جویی می شود . آباژورهای رو میزی که باعث زیبایی بیشتر در چیدمان میز کنار تخت می شوند.

 

کفپوش اتاق خواب:

همواره از دیرباز تا کنون موکت ها و فرش ها جزیی جداناپذیر از اجزای منزلمان بوده اند و همیشه حس گرما و نرمی را به ما القاء کرده اند. امروزه این دو عنصر مهم و کاربردی در دکوراسیون منازل تنوع بالایی پیدا کرده اند که باید در انتخاب آنها با توجه به نیازمان انتخاب کنیم. به طور کلی موکت پوششی است که به منظور حس نرمی ولطافت ،کاهش صدا و اضافه کردن رنگ به محیط ازآن استفاده می شود و می تواند از الیاف طبیعی و یا مصنوعی ساخته شده باشد.

 

موکت ها با اهداف خاصی طراحی شده اند. مثلا موکت هایی با طرح های شلوغ و برجسته مناسب مکان هایی است که می خواهیم کثیفی در آن کمتر دیده شود و یا موکت هایی با رنگ های خنثی مناسب محیط نشیمن هستند تا بتوانند جلوه مبلمان را دو چندان کنند.

 

 

موکت ها از نظر جنس با هم متفاوت هستند .آنها می توانند از الیاف طبیعی و یا مصنوعی ساخته شده باشند .با توجه به بودجه مد نظر و نوع کاربردی که می توانند داشته باشند میتوان انها را در طرح ها و رنگهای مختلف تهیه کرد.

 

پرده:

پرده یکی دیگر از وسایل تزیینی اتاق خواب است که دید زیادی دارد . برای داشتن اتاق خوابی زیبا و خیره کننده در انتخاب پرده باید وسواس بیستری به خرج داد و با دقت و اگهی اقدام کنیم .

 

 

پرده های توری و حریر:

کاربرد استفاده از پرده های توری و حریر علاوه بر زیبایی فوق العادشان روشنایی بخشیدن به محیط های است که به اندازه کافی روشنایی ندارند .در این مکان ها استفاده از پرده ای ضخیم باعث تاریک شدن محیط و کوچک تر نشان دادن اتاق خواب می شود.ایده دیگر از پرده ، استفاده از پردهای والن دار می باشد.

 

 

کاغذ دیواری :

یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد تغییر و زیبایی در اتاق خواب استفاده از کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری ها از جنس ها و طرح و رنگ های خاصی ساخته شده اند. بنابراین انتخاب کاغذ دیواری از بین این همه تنوع کار دشواریست. برای انتخاب کاغذ دیواری باید به رنگ و طرح آن بسیارتوجه شود تا با وسایل دیگر موجود در اتاق خواب هماهنگی و هارمونی داشته باشد. نکته دیگر اینکه درست است که همه تلاش ما درطراحی اتاق خواب استفاده از انرژی رنگ هاست ولی باید دقت شود که رنگهای خیلی تند و به اصطلاح عموم جیغ مناسب اتاق خواب نیستند . اتاق خواب محلی برای استراحت و ریلکس کردن است .و نباید با استفاده نادرست از انرژی رنگها در خواب و استراحتمان اختلال ایجاد کنیم اگر به اشتباه از رنگ های نامناسب استفاده شود می تواند باعث سردرد و بیخوابی شود به عنوان مثال رنگ های مانند قرمز و زرد و نارنجی اصلا مناسب اتاق خواب نیستند . از طرفی دیگر رنگ های مثل آبی کم رنگ ،صورتی ،سبز بسیار انتخاب هوشمندانه ای هستند که باعث آرامش در محیط اتاق خواب می شوند.