ملزومات اتاق خواب

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

ملزومات اتاق خواب

ملزومات اتاق خواب شامل چه مواردی می‌شود


همانطور که می‌ دانید اتاق خواب یکی از بخش های اساسی هر خانه محسوب می شود. اتاق خواب محلی است که افراد زمان استراحت خود را در آن می گذرانند. طراحی و دکوراسیون اتاق خواب ظرافت خاصی دارد و باید نکاتی را درباره آن رعایت کرد. در دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید از رنگ‌ های متنوع و شاد استفاده کرد؛ چرا که در روحیات افراد تاثیرزیادی می‌گذارد. از طرفی بهتر است در اتاق خواب از ملزومات مناسبی استفاده شود. اما ملزومات اتاق خواب چیست و چه کاربردهایی دارد؟ لوازم اتاق خواب با توجه به سنین افراد متفاوت است؛ اما به طور کلی از یک سری لوازم و وسایل تشکیل شده که عبارتند از:

 

تخت خواب

تخت خواب یکی از مهمترین وسایل اتاق خواب است که تقریبا در تمام منازل یافت می شود. تخت خواب نوزادان و بزرگسالان با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارد. تخت خواب نوزادان از جثه کوچکتری برخوردار بوده و همین طور باید تشک نرم و لطیفی داشته باشد تا نوزاد دچار حساسیت پوستی نشود. از طرفی تخت بزرگسالان نیز باید تشک طبی داشته باشند تا فرد دچار دردهای کمر نشود. 

 

پاتختی

پاتختی یکی دیگر از ملزومات اتاق خواب است که در دکوراسیون بیشتر با نام ساید تیبل نیز شناخته می‌ شوند. پا تختی وسیله ی ضروی برای اتاق خواب نیست اما بیشتر افراد از آن برای زیبایی و جذابیت بیشتر اتاق خواب استفاده می کنند. در واقع بیشتر از پاتختی برای جذابیت تخت خواب به کار گرفته می شود که استفاده کردن از آن در اتاق خواب الزامی نیست و تا حد زیادی به سلیقه افراد و نحوه طراحی اتاق خواب بستگی دارد.

 

کنسول و میز آرایش و آینه

این وسایل بیشترین کاربردی که در اتاق خواب دارند؛ دکوراتیو و کاربردی است. چرا که از کنسول در کنار دراوور استفاده می شود که دراوورد باکس هایی دارد که برای جمع کردن لباس ها گزینه خیلی مناسبی می باشد و هر وسیله ای که در اتاق خواب اضافی است را می توان در کشوهای دراور قرار داد. از طرفی کنسول و آینه نیز قابلیت تزئینی دارند که بیشتر برای خانم ها کارایی دارند.

 

پرده

پرده شاید وسیله جزئی در ملزومات اتاق خواب باشد اما تاثیر زیادی در دکوراسیون آن دارد؛ چون که پرده علاوه بر پوشاندن فضای داخلی اتاق خواب و حفظ حریم خصوصی، دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تکمیل می کند.

 

فرش

فرش یکی دیگر از ملزومات اتاق خواب است که وظیفه پوشاندن کف زمین را برعهده دارد و بیشتر افراد از فرش به عنوان عنصر اصلی در دکوراسیون اتاق خواب می‌دانند. از طرفی فرش با قرار گرفتن در زیر وسایلی مانند تخت و کمد، از سر خوردن آن ها جلوگیری می کنید.

 

جالباسی

جا لباسی نقش بسیار پر رنگی در اتاق خواب دارند چرا که انواع جا لباسی اعم از جا لباسی‌های ایستاده یا جالباسی‌های آویز در پشت درب‌ها؛ از جمله وسایلی هستند که در اولین ورود  افراد به اتاق خواب از آن برای قرار دادن لباس هایش استفاده می کنند. استفاده از جا لباسی باعث می شود تا نیازی به تا کردن و مرتب سازی البسه نداشته باشیم.  از طرفی هر چند عموم مردم این وسایل  را کم اهمیت می دانند اما کاربردهای بسیاری دارند.

 

نحوه خرید ملزومات اتاق خواب

از آن‌جایی که بیشتر ملزومات اتاق خواب از چوب و یا فرآورده‌ های آن تولید می شوند. در فروشگاه های صنایع چوبی عرضه می شوند. در گذشته افراد برای تهیه لوازم و ملزومات اتاق خواب به فروشگاه های چوب مراجعه می کردند. از طرفی خرید شخصی وسایل چوبی با مشکلاتی از قبیل حمل و نقل طولانی و شکستگی وسایل مواجه هستند. از طرفی بخش بزرگی از فروشگاه های آنلاین به عرضه محصولات و ملزومات مورد نیاز اتاق خواب اختصاص یافته است که افراد با مراجعه به فروشگاه و آگاهی از رنگ و شکل و قیمت خرید ملزومات اتاق خواب، آن ها را تهیه کرده و سپس در محل تحویل می گیرند.

 

قیمت ملزومات اتاق خواب

قیمت و هزینه ملزومات اتاق خواب به عواملی مانند جنس وسایل، کیفیت چوب آن، نحوه طراحی و مدل آن بستگی دارد و هر چقدر کیفیت لوازم به کار برده شده در ملزومات اتاق خواب بیشتر باشد؛ قیمت آن بالاتر است؛ بنابراین برای خرید ملزومات اتاق خواب ابتدا جنس لوازم به کار رفته شده در آن ها را بررسی کرده و سپس قیمت های آن ها را مقایسه کنید و در آخر اقدام به خرید نمایید.

 

نحوه تمیز کردن ملزومات اتاق خواب

 برای نظافت و تمیز کردن هر یک از ملزومات اتاق خواب، باید نکاتی را رعایت اما به طور کلی برای نظافت کردن ملزومات اتاق خواب هر هیچ گونه مواد شیمیایی قوی استفاده نکنید؛ چرا که این مواد نه تنها باعث تمیز کردن لوازم اتاق خواب نمی شوند بلکه از آن جایی که بیشتر این لوازم از چوب یا فرآورده های تولید شده ان بر اثر تماس با مواد شیمیایی، ساختارشان از بین می رود. از طرفی سعی کنید برای تمیز کردن این لوازم از اسپری های مخصوص چوب استفاده کنید و یا از دستمال مرطوب استفاده نمایید تا گرد و خاک ملزومات اتاق خواب را از بین ببرید؛ چرا که این وسایل به سرعت و به شدت آلودگی را به خودشان جذب می کنند. همچنین برای افزایش طول عمر ملزومات اتاق خواب آن ها را در محیط های مرطوب و یا در معرض آفتاب شدید قرار ندهید؛ چرا که اشعه فرابنفش درون چوب را خراب و به مرور زمان پوسیده می کند.