روتختی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

روتختی

آیا شما به دنبال یک روتختی هستید تا فضای اتاق خود را زیباتر کنید و از اتاق خواب خود بیشتر لذت ببرید؟ در حالی که آسایش و کیفیت عوامل غیر قابل بحثی هستند، انتخاب پوشش مناسب برای فضای شخصی اتاق شما می تواند خیلی بیشتر حایز اهمیت باشد. انتخاب ملافه ها و دکوراسیون واقعیات ما از شخصیت های ماست و می تواند عمق، معنا و الهام بسیاری را  از خانه نمایش دهد. هنگامی که شما بهترین ورق های تخت را انتخاب می کنید،نکته کلیدی این است که مطمئن شوید که با زیبایی شناسی اتاق خواب شما هماهنگ است و همچنین نیازها و راحتی شما را برآورده می کند. به طور کلی، واژه "روتختی" برای اشاره به تمام لایه های بالایی تخت استفاده می شود و لایه ای از گرما و راحتی را به تخت اضافه می کنند. روتختی ها بر اساس ساختار و کاربردشان از انواع مختلفی هستند و ما برخی از جزئیات آنهارا بیان می کنیم.

کامفورتر و یا روکش روتختی

کامفورترها برای مراقبت از ملافه ها به آسانی قابل استفاده هستند، و بیشتر به عنوان یک لایه فوق العاده تزئینی به عنوان ملافه استفاده می شوند. عموما رنگشان سفید یا شیری است. آنها به طور خاص برای حفظ گرمای اضافی طراحی شده و گاها با دوختن دو لایه پارچه پر از پشم، پنبه، و انواع مواد دیگر ساخته شده اند. مواد پرکننده دارای قابلیت عایق بندی بوده و به حفظ مقدار کافی از گرما کمک می کنند. مدل سنتی آن سبک وزن و طبیعی است - که از پرهای اردک / غاز ساخته شده است در حالی که نمونه های جدید بیشتر از مواد مصنوعی مانند پلی استر ساخته شده اند و برای افرادی که به مدل های سنتی آلرژی دارند مناسب ترند.

سطح وزن و گرمای کامفورتر، توسط ضخامت محتوی وکرک داخلی آن تعیین می شود. در مدلهای سنتی در یک فضای کیسه مانند، مثل یک جعبه از محتویات داخلی پر می شود، که در سراسر آن به طور یکسان پخش می شود و کوک زده می شود. ممکن است در طول آن خطوط دوختی وجود داشته باشد چرا که محتویات آن تکان نخورد. روکش ها گرمای اضافی را ارائه می دهند و به شکل سنتی می توانند حداکثر مقدار هوای عایق را حفظ کنند. همه چیز طبیعی و سبک، این کمربند سنتی بهترین برای حفظ گرماست.

 

لحاف روکش برای روتختی

بسیار شبیه به روکش است، و از  پر، پنبه، ابریشم، پلیستر و چندین مواد دیگر برای گرما دهی پر می شود. به طور کلی، لحاف ها مثل روکش های تزئینی نیستند که فقط در رنگ های سفید و یا شیری باشند. به همین سبب می توانند به راحتی با پرده ها و کمد اتاق شما ست شوند . این ها به عنوان  پوششی برای تزئین و محافظت از ملحفه ها استفاده می شوند. کاور و روکش آن به طور جداگانه می تواند شسته شود، و از این رو راحت تر از روکش های سنتی و کامفورتر است که اغلب شستن آن ها مشکل است. لحاف ها معمولا در سادگی و سهولت استفاده  مناسب تر بوده و اغلب با شامپو های خاص برای یک ظاهری زیباتر شسته می شوند.

مانند روکش ها، آنها در وزن های مختلف و انواع مواد پر کننده موجود می باشند. گرمای آن به وزنش، مواد پر شده و مقدار پر کردن محتویات استفاده شده بستگی دارد. این تخت خواب های نرم، شل و پفکی برای اتاق های مدرن و معمولی بسیار عالی هستند و در اکثر نقاط جهان بسیار محبوب هستند. لحاف ها ساده، و شستشوی آسان بوده و می تواند با طیف وسیعی از پوشش ها استفاده شود. از آنجا که کاور و پوشش آن ها قابل جابجایی است، برای تعمیر و نگهداری و شستشو عالی هستند. آنها می توانند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند و می توانند ثابت مانده و با تمام اشکال و رنگ های دیگر کاورها مورد استفاده قرار گیرند.

 

 

پتوی روتختی

پتو یک گزینه ملافه هنری است که به عنوان پوشش تخت استفاده می شود. آنها از سه لایه تشکیل شده اند - لایه ی پایین لایه ی پارچه، لایه ی متوسط لایه ی نرم و لایه ی بالایی. لایه بالایی یک بالشتک معمولا با دوختن چندین قطعه پارچه به صورت پیچیده برای ایجاد یک کاور بالایی ساخته می شود. لایه میانی - پنبه ای، شامل تکه های پشم شیشه، لایه نازک (پشم)، یا پنبه می باشد. لایه ی پایین آن یک تکه پارچه ی ساده است که پایه ی سفت را فراهم می کند. این سه لایه با یک روش به نام Quilting با استفاده از دوخت یا روابط به یکدیگر متصل می شوند. با استفاده از کوک در فواصل منظم در امتداد الگوی طراحی دوخت هایی در آن است، در حالیکه برای بستن از روبان یا نخ استفاده می کند تا لایه های یکدست را با هم هماهنگ کند.

این نوع پتو معمولا از چهار چیز پر می شوند، طبیعی آنها پنبه، پشم و پر است، و چهارمی مصنوعی است که اغلب پلی استر است. به غیر از این، پرکن های دیگری نیز گاها وجود دارد از قبیل ابریشم، بامبو و همچنین پلاستیک بازیافت. پرکننده های طبیعی یک انتخاب مناسب برای لباس های قابل تنفس، سبک و راحت است. با این حال، اگر شما نیاز دارید که این پتو اغلب شسته شود، پرکننده های مصنوعی انتخاب خوبی برای شستشو در ماشین لباسشویی ایجاد می کنند. این پتو معمولا در مقایسه با روکش و یا لحاف بسیار نازک است، اما برای فصل بهار و پاییز، مناسب است. این نوع پتو برای ماه های گرم تر سال مناسب می باشد. زیرا نرم بوده و برای تنفس مناسب هستند. آنها در صورت نیاز به هوای سرد، به عنوان یک افزودنی در کنار روکش یا لحاف به عنوان یک لایه اضافی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع پتو با ماشین لباسشویی قابل شستشو هستند و در مقایسه با روکش ها ماندگاری و دوام بیشتری دارند. آنها به طور سنتی برای علامت گذاری رویدادهای زندگی و جشن های ویژه مورد استفاده قرار می گرفتند.

 

 

جنس روتختی مناسب شما

جنس روتختی می تواند از پلی استر، پنبه، پشم و یا کتان باشد. برای مثال پنبه استاندارد بسیار خنک می بالشد ولی پنبه مصری کمی گرم تر می باشد. اما در طول زمان روکش های پنبه ای نازک شده و از بین می روند بنابراین عمر کوتاهی دارند. در مقابل، پنبه های مصری فشرده تر بوده و نرمی و لطافت و اندکی عمر بیشتری دارند.اما روتختی های ساخته شده از پلی استر ممکن است به راحتی روکش های پنبه ای احساس راحتی نکنند اما در مقایسه با دوام بیشتری دارند. در تعمیر و نگهداری نیز بسیار ساده تر است، و اگر دوام و تعمیر و نگهداری اولویت های کلیدی شما باشد انتخاب خوبی است.
میکرو فایبرنیز یک پارچه مصنوعی است که همچنین می تواند سطح بالایی از راحتی و قابلیت نگهداری را فراهم کند. این جنس بسیار با دوام است و پارچه به نظر می رسد بدون چروک و رنگ رفتگی کمتر. اگرچه ملافه های میکروفایبر احساس نرمی و راحتی می کنند، این مواد گاهی اوقات می توانند باعث تحریک و واکنش های آلرژیک در افراد دارای پوست حساس شوند. این ماده همچنین منجر به جذب بیشتر خاک و گرد و غبار بیشتر و در نتیجه منجر به شستشو و تمیز کردن بیشتر می شود.

تراکم نخ پارچه نخی، تعداد نخهای افقی و عمودی که در هر اینچ مربع از یک روتختی در حال اجراست، شمارش خواهد شد. در قدیم، هر روتختی که تراکم بیشتری داشت، راحت تر و نرمتر از بقیه احساس می شد. اگرچه این اعتقاد همه بوده است، اما ممکن است در همه موارد درست نباشد. شمارش تعداد استاندارد ها در جایی بین 200 تا 800 قرار دارد. روتختی های لوکس معمولا از 800 شروع می شوند و می توانند تا 1000 ادامه داشته باشند.