محافظ و روکش تشک

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

محافظ و روکش تشک

 

پاکیزگی و بهداشتی بودن اطراف ما بخصوص خانه و اتاق خواب ما اهمیت زیادی دارد و می تواند بر روی سلامتی ما نقش بسزایی داشته باشد. تشک‌ با بدن تماس مستقیمی دارد و اگر محلی برای رشد میکروب‌ها و باکتری‌ها باشد برای ما فرزندان مان مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد و باعث بیماری ما خواهد شد.

 

 در زمان انتخاب تشک باید به ویژگی ها و آناتومی بدن خود توجه کنید تا بتوانید از میان طرح ها و مدل های متنوع تشک انتخاب خوبی داشته باشید. تشک ها را برای مدت طولانی استفاده می کنیم و مهمان چندین ساله ما هستند و نمی توان آنها را شست و به همین دلیل باید تا جایی که امکان دارد نظافت و پاکیزگی را رعایت کرد تا بتوان از تشک استفاده کرد.

 

محافظ تشک چیست؟

 

محافظ تشک پارچه ای ضد آب از جنس لمینیت است. با کمک محفظ تشک می توانید شکل ظاهری تشک را برای مدت طولانی حفظ کنید. با کمک محافظ تشک می توانید از نفوذ آب و هرگونه مایعات به سطح تشک جلوگیری ‌کنید و تشک را برای مدت طولانی سالم و تمیز نگه دارید. این محافظ ها قابلیت شست و شو دارند و مانند ملحفه ها میتوانید آنها را بردارید و به راحتی بشورید.

 

 

پارچه محافظ تشک چگونه است؟

 

پارچه محافظ های تشک معمولا خاصیتی ضد آب و ضد لک دارند و از پارچه های تشکی محافظت می کنند، لایه لمینیت یا  TPU ضد آب در این محافظ های تشک به کار می رود.

 

پارچه های حوله ای و بسیار نرم نیز در ساخت محافظ تشک استفاده می شوند و این محصول را بسیار مرغوب کرده و باعث لطیف شدن آنها می شوند و آن  را لطیف می کنند.

 

محافظ مانند کاوری می تواند باعث جلوگیری از نفوذ هر گونه رطوبت، گرد، غبار و باکتری به پارچه اصلی  تشک می شود.

محافظ های تشک دارای لایه توری یا کش در لبه ها هستند که سبب می شوند بر روی تشک محکم قرار بگیرند در حالی که جریان هوا نیز بر روی تشک به راحتی انجام شود و از عرق کردن پارچه روی تشک جلوگیری می کند.

 

مزیت استفاده از محافظ تشک

 

تشک محلی برای خواب ماست و امری عادی است که مو، ترشحات بدن، پرز، باکتری، گردوغبار و .... قرار بگیرند و اگر به آنها رسیدگی نشود و ملحفه و رویه تشک شست و شو نشود باعث ایجاد انواع بیمارها و حساسیت و حتی آسم خواهد شد.

می دانید که سلول های پوستی ما از بدن می شوند و روزانه مقدار زیادی تعریق خواهیم داشت حتی زمانی که هیچ تحرکی نداشته باشیم. اگر رویه بالشت یا تشک شسته نشود محلی برای رشد میکروب ها قارچ ها برای بدن ما می شوند. به همین دلیل استفاده از پد محافظ تشک به شما توصیه می شود.

جذب بالای آب و مواد رطوبت، وجود محافظ تابستانه و زمستانه، داشتن قابلیت شست وشوی راحت با ماشین لباسشویی از دیگر قابلیت های این محافظان تشک می باشند.

محافظ تشک مانند تشک ها دارای طرح و سایز های متفاوتی است که بهتر است با توجه به سایز تشکی که دارید آن را انتخاب کنید تا محکم روی آن قرار بگیرند و مدام جمع نشوند و شما را دچار مشکل نکنند. اگر به‌طور اتفاقی، آب یا سایر نوشیدنی‌ها روی تخت بریزند با وجود محافظ تشک به لایه‌های داخلی تشک آسیبی وارد نمیشود  و تشک تان همیشه تمیز و بدون لک باقی خواهد ماند.

 

محافظ در چهار طرف کش دارد تا به‌خوبی روی تشک ثابت بماند و زمانی که بر روی تخت غلت‌ می زنید محافظ از جای خود تکان نمی خورد.  اگر آب و دیگر مایعات به تشک نفوذ کند باعث فشردگی الیاف و اسفنج‌های داخل تشک می شود و باعث کم شدن عمر تشک خواهد شد.