تشک کودک و نوجوان

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

تشک کودک و نوجوان

 

خرید تخت یا لوازمی که برای استراحت از آنها استفاده می کنیم بسیار اهمیت دارند، زیرا با بدن ما در ارتباط دارند و می توانند در صورت خوب بودن خستگی روز را از تن ما بیرون ببرند. اهمیت لوازمی که مربوط به خواب و استراحت می باشد برای اتاق کودکان و نوجوانان ما اهمیت بیشتری پیدا می کند. یکی از این لوازم مهم در اتاق خواب تشک تخت خواب است که ارتباط مستقیمی با بدن فرزندانمان دارد و اهمیت صد برابر دارند، زیرا کودکان ونوجوانان ما در حال رشد هستند و ستون فقرات و استخوان های حساسی دارند که در حال شکل گیری هستند و اگر از آنها به خوبی مراقبت نکنیم ممکن است در آینده دچار مشکلات حرکتی و ... شوند.

 

برای انتخاب تشک مناسب تخت فرزندمان چه کنیم؟

 

برای اینکه انتخاب مناسبی داشته باشیم و تشک خوبی را نیز تهیه کنیم در ابتدا باید به تختی که خریدید توجه کنید تا اندازه فضایی که دارید را بدانید و بعد از آن میزان هزینه ای که می خواهید برای این کار کنار بگذارید را مشخص کنید و در ضمن چه مدت زمانی فرزندتان باید از این تشک استفاده کند سوالاتی است که باید قبل از خرید از خودتان بپرسید.  

 

 

تشک را برای تخت نوزادتان می خواهید یا کودک 3 تا 7 ساله یا نوجوان تان که هر کدام از آنها تشک و البته تختی مناسب با سن و سال سان لازم دارند.

 

تنوع طرح و رنگ برای انتخاب تخت و تشک بسیار زیاد است و نباید هزینه زیادی را برای آنها به هدر بدهید و این را فراموش نکنید که فرزندان ما در حال رشد هستند و هر سال با قد و چثه ای تازه بزرگ خواهند شد و قرار نیست برای مدت زمان طولانی از تخت و تشکشان استفاده کنند مخصوصا نوزادان ما.

 

تشک کودکان و نوجوانان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

 به ابعاد تشک باید دقت کنید و باید آن را طوری انتخاب کنید که در تخت به خوبی قرار بگیرد و لبه های تشک از تخت بیرون نزند. دقت داشته باشید که لبه‌های تشک ۴ سانتی‌متر از چارچوب تخت فاصله داشته باشد و اگر این فاصله زیاد باشد ممکن دست و پا در آن گیر کند و فرزند تان را دار مشکل کند.

 

جنس تشک کودکان و نوجوانان

 

در زمان خرید تشک باید به جنس و پوشش تشک و موادی که آن را پر کرده اند باید توجه داشته باشید. جنس رویه تشک در میزان راحتی و احساس لطافت نقش بسیار زیادی دارد و بر روی راحتی خواب ما نیز تأثیر زیادی دارد.

 

تشکی که دارای پوشش‌های فیبردار است بهترین و البته گران‌ترین نوع تشک می باشد و به شما توصیه می کنیم تشکی را انتخاب کنید که با فوم، پنبه یا پشم با کیفیت و تراکم بالا پر شده باشند.

 

تشکی بخرید که استانداردهای تولید را داشته باشد و ضمانت نامه دارد. تشک مناسب و استاندارد در خواب و سلامت ستون فقرات کودک و نوجوانان شما تأثیر زیادی دارد.

 

 

تشکی هماهنگ با آناتومی بدن کودکان

 

تشک‌های مختلفی در بازار موجود هستند و همان طور که گفته شد باید تشکی استاندارد برای تخت فرزندانتان انتخاب کنید یعنی در واقع نه زیاد نرم باشند و نه خیلی سفت. برای تشت نرم بودن یا سفت بودن تشک باید در زمان خرید با انگشت به آن فشار وارد ‌کنید و نباید انگشت‌تان خیلی در تخت فرو برود. فراموش نکنید تشک باید به اندازه ای نرم باشد که به‌ راحتی فرم بدن را بگیرید و با قوس بدن هماهنگ شود و به فرم و آناتومی بدن آسیبی وارد نکند.

 

قوس کمر باید در زمان خواب حالت عادی خود را داشته باشد و زیر و رو کردن تشک را در طی چند سال فراموش نکنید تا عمر تشک کم نشود. انتخاب بالشت خود اندازه تشک مناسب اهمیت زیادی دارد و باید در زمان انتخاب نیز آن را درست انتخاب کنید.

 

 تشک های نوجوان در سایز 80*180 سانتی متر تولید می شوند و اغلب دارای فنر می باشند  به کار می رود. دو نوع تشک برای تشک های نوجوان تولید می شوند1- تشکهای فقط فنری که دارای 20 سانتیمتر ارتفاع هستند و درجه نرمی 3 یا  را به خود اختصاص می دهند و 2- تشک های طبی فنری که درجه نرمی 5 و البته ارتفاعی حدود 25 ساتی متر را دارند.