تخت جک دار

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

تخت جک دار

این نوع از تخت یا به زبان دیگر تخت جک دار یکی از پرکاربردترین تخت‌ها بشمار میرود. شما به راحتی میتوانید از فضای زیر این نوع از تخت و یا تشک به عنوان کشو، کمد و یا برای قرار دادن لباس‌هایتان استفاده نمایید. به همین دلیل این نوع از تخت‌ها برای اتاق‌ها یا بهتر است بگوییم اتاق خواب‌های کوچک بسیار مناسب هستند.  

 

مدل‌های تخت جک ‌دار

 

تخت جک دار دارای دو نوع جک است که میتواند بین 900 تا 1000 نیوتن وزن را تحمل کند. این تخت‌ها را در سه مدل تمام کلاف و نیم کلاف و همچنین مدلی که در آن کلاف پایین وجود ندارد، در بازار میتوان یافت. استفاده از تخت جک دار بسیار ساده و آسان است به طوری که بعد از خرید آن، نیازی نیست تا کسی را برای نصب آن به خانه بیاورید و در واقع نیازی به نصب ندارد.  البته در مدلی که کلاف پایینی وجود ندارد، نیاز است تا  تخت به سرویس خواب بوسیله چند پیچ متصل شود.

یکی از مسائل مهم در هنگام استفاده از تخت جک دار این است تا در هنگام باز کردن تخت جک دار مراقب باشید که تشک بر روی تخت قرار گرفته باشد در غیر این صورت ممکن است درب تخت جک دار به طور ناگهانی باز شود و به صورت و یا بدن شما آسیب برساند.

یکی از مسائل مهمی که باید به آن توجه نمایید این است که هنگام باز کردن در تخت جک دار کسی بر روی آن نباشد و همچنین در معرض گرمای زیاد و یا آتش نباشد چرا که در درون جک‌ها گاز فشرده وجود دارد و ممکن است انفجار صورت بگیرد.

فراموش نکنید بین تخت تاشو و یا کم‌جا و تخت جک دار تفاوت وجود دارد، تخت جک دار روی سرویس خواب قرار میگیرد ولی تخت تاشو و یا کم‌جا بر روی دیوار نصب می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

مزایای استفاده از تخت جک دار

 

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم تخت‌ جک دار فضای بسیاری را برای ما فراهم میسازد، به طوری که دیگر نیازی نیست تا از کمبود فضای اتاق بنالیم. شاید یا خود بگویید " از کشوها و یا پاتختی برای وسایلم استفاده میکنم" اما موضوع مهم این است که باکس‌ها و فضای زیرین تخت جک‌ دار سه برابر بیشتر است.

یکی دیگر از مزایای داشتن یک تخت جک دار این است که دیگر لازم نیست تعداد زیادی بوفه و یا کمک برای وسایلتان تهیه کنید، چرا که شما با داشتن چنین تختی همه چیز را از نظر و دید دیگران به راحتی میتوانید پنهان کنید و نگران بهم ریختگی داخل کمدتان ( یعنی باکس‌های زیرین تخت جک دار ) نباشید.

همچنین دیگر لازم نیست تا برای برداشتن وسایل از زیر تخت روی زمین خم بشوید و تنها با باز کردن جک تخت، شما به راحتی میتوانید وسایلتان را از درون باکس‌ها بردارید.

از دیگر مزایای تخت جک دار میتوان به تمیز کردن ساده و راحت تخت نیز اشاره نمود. دیگر نیازی به جابه جایی این وسیله سنگین نیست.

در صورتیکه برای قرار دادن وسایل در داخل فضای زیر تخت جک دار برنامه‌ای از پیش تعیین نموده‌اید، قبل از هر چیزی به سازنده تخت اعلام نمایید که به چه مدل باکسی نیاز دارید.

 

 

 

 

 

 

 

ارتفاع تخت جک دار

 

به یاد داشته باشید که تخت‌های جک دار به راحتی بر روی سرویس خواب شما نصب میشوند، بنابراین شما با خیال راحت می توانید برای داشتن فضا و باکس برای زیر تختتان تصمیم بگیرید. بهتر است اینطور بگوییم که شما خود تصمیم گیرنده برای ارتفاع تختتان هستید. ( فراموش نکنید که اندازه سقف اتاق بسیار در این رابطه اهمیت دارد و شما باید با توجه به سایز اتاق ارتفاع تخت را مشخص کنید.)  

 

ویژگی‌های یک تخت جک دار خوب

 

  1. یک تخت جکدار باید از استحکام لازم برخوردار باشد. به همین دلیل اکثر این تخت‌ها از جنس اسکلت فلزی‌ست.
  2. ارتفاع تخت همانطور که گفته شد به تصمیم شما خواهد بود. به طوری که عمق باکس‌ها حداقل 24 سانتیمتر‌ست.
  3. این نوع از تخت‌ها قابلیت نصب تاج را نیز دارند به طوری که شما میتوانید هر تاجی را با رنگ مورد علاقه‌تان بر روی آن داشته باشید.
  4. روکش تاج میتواند مانند سایر تخت‌ها جنس متفاوتی داشته باشید ( برای مثال از جنس پارچه، چرم یا جیر باشد که زیبایی اتاق خواب شما را چندین برابر میکند.)
  5. تخت جک دار میتواند متحرک (دارای چرخ) و یا ثابت باشد. البته این به کاملا به انتخاب شما بستگی دارد.

 

موارد استفاده از تخت جک دار

 

همانطور که گفته شد شما به راحتی میتوانید وسایلتان را در باکس‌های زیرین تخت جک دار به دور از چشم دیگران پنهان کنید. با توجه به این موضوع داشتن چنین تخت هایی در اتاق خواب کودکان یک امتیاز مثبت به شمار میرود چرا که شما به راحتی میتوانید در کسری از زمان اتاق فرزندتتان را مرتب نمایید.

یکی دیگر از موارد استفاده این تخت، اتاق مهمان است. شما به راحتی میتوانید تخت مهمانتان را بدون اینکه خود او نیز بداند به یک انباری مبدل نمایید.

و بالاخره استفاده از تخت‌های جکدار در داخل اتاق خواب اصلی‌ست. شما به راحتی میتوانید زیر تختتان را به یک انباری بزرگ تبدیل کنید بدون اینکه ترس از فضای کم داشته باشید.

 

 

 

 

 

قیمت تخت جک دار

تخت جک دار با توجه به نوع جک و ضخامت فلز آن دارای قیمت‌های متفاوتی‌ست. چنانچه تخت شما عریض‌تر باشد، در نتیجه میزان فلز و اندازه تخت جکدار نیز بزرگتر خواهد شد. همچنین استفاده از دکور و یا قفسه‌هایی در زیر تخت و یا اطراف آن نیز بر قیمت تخت تاثیر خواهد داشت. این موضوع به ارتفاعی که برای تخت نیز در نظر دارید مربوط میشود.

همانطور که گفته شد، در صورتیکه برای تخت خود تاج تهیه نمایید و جنس آن را چرم، جیر و یا پارچه انتخاب کنید، بنا بر انتخاب شما قیمت نیز متفاوت خواهد بود.

به طور کلی باید بگوییم که جک‌ها در تخت تقریبا یکسان هستند و تنها مدل تختی که شما برای منزلتان انتخاب می‌کنید، بر قیمت تخت تاثیر میگذارد.