بالشت

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

بالشت

اکثر مردم در مورد انتخاب بالش خود زیاد فکر نمیکنند مگر اینکه آنها بد بخوابند یا از درد (معمولا گردن یا کمر درد) رنج ببرند، اما بالش درست می تواند تأثیر زیادی بر روی کیفیت خواب شما، سلامت و خوب بودن شما داشته باشد .
انتخاب بالش درست اولین گام است. هیچ بالشی نیست که برای همه مناسب باشد. همه ما اشکال و اندازه های مختلف و سبک های مختلف خوابیدن داریم و بنابراین باید یک بالش را انتخاب کنیم که برای هر یک از ما مناسب باشد. مشکل اینجاست که انواع مختلف بالش وجود دارد، از کجا باید شروع کنیم؟
نگران نباشید، در اینجا یک راهنمای دستی برای کمک به شما برای محدود کردن گزینه ها آورده شده، که در هیچ زمانی بهتر از آن آسوده نخواهید خوابید.

حساسیت و آسودگی در خواب

بالش کرکی یا بالش های پر باکیفیت معمولا طوری ساخته شده اند که ایجاد آلرژی نکنند. آنها نیز به طور معمول دارای یک کاور درونی بسیار باکیفیت برای نگه داشتن پرزها و کرکها هستند. اگر به شدت از آلرژی رنج می برید، از بالش های مصنوعی ضد حساسیت استفاده نمایید.

اگر شما بطور کلی از آلرژی رنج نمی برید و به پر نیز آلرژی ندارید - انتخاب هر پرکننده بالش خوب است

اگر به پر آلرژی دارید، دچار آسم بوده یا سایر حساسیت های قابل ملاحظه ای دارید -  از پرکننده های مصنوعی مانند پلی استر ، هالو فایبر، میکروفایبر  یا بالش های فومی استفاده نمایید.

 

 

استایل و نوع خواب شما

احتمالا استایل شما مهمترین عامل در انتخاب بالش مناسب است. استایل، سطح مورد نیاز بالش (ضخامت) را تعیین می کند تا به اندازه کافی از سر شما حمایت کند و گردن شمارا با ستون فقراتتان تنظیم کنید.  همانطور که تشک، بالش و استانداردهای آن در آسودگی خواب شما موثر است نحوه خوابیدن شما نیز موثر بوده و نوع بالش شما را تعیین می نماید.

آیا شما بیشتر:

رو به جلو می خوابید (روی شکم)؟ یک بالش نرم تر، بالش کرکی یا یک بالش الیاف مصنوعی کوتاه را انتخاب کنید.

رو به پشت می خوابید (روی کمر) - یک بالش ضخامت متوسط را انتخاب کنید (بالش پر از کرک، بالش فومی ارتوپدی یا بالش الیاف مصنوعی با حجم متوسط)

رو به کنار می خوابید (پهلو) - یک بالش ضخیم متوسط (بالش کرکی، بالش فومی بلند یا بالش الیاف مصنوعی با حجم متوسط) را انتخاب کنید.

مخلوطی از تمام یا بعضی از اینها (خواب میکس) - یک بالش ضخامت متوسط را انتخاب کنید (بالش پر از کرک یا بالش مصنوعی متوسط)

اگر شما کسی هستید که به پهلو می خوابید، باید سعی کنید یک بالش نرم و کم چگالی بین زانوی خود (مخصوصا برای زنان) ایجاد کنید. شاید به نظر شما این غیر معمول باشد، اما کمک می کند تا به درستی پهلوهای خود را هم تراز کنید، فشار را کمتر نموده وبه شما احساس راحتی می بخشد.

 

 

هزینه مناسب برای بالشت مناسب

ما بالش ها را از  پایین ترین قیمت تا بالاترین قیمت بررسی کردیم و مانند بسیاری از چیزها، چیزی را که پرداخت می کنید دریافت می کنید. بسیاری از ما هزینه های گزافی را صرف دکوراسیون و خرید روتختی، تخت خواب،میز آرایش، پرده، و وسایل تزیینی اتاق می کنیم . من عاشق حراجی ها هستم اما همیشه از بالش های ارزان قیمت اجتناب می کنم؛ زیرا آنها هرگز ماندگار نیستند، انعطاف و شکل خود را از دست می دهند و کیفیت خواب شما را کاهش می دهند. به همین ترتیب، بالش های بسیار گران خیلی کیفیت بهتری از بالش های با قیمت مناسب ندارند.

شما عضو کدام یک از دسته های زیر می باشید:

من می خواهم هزینه هایم را کاهش دهم (ارزان قیمت) – به دنبال یک بالش ساخته شده از الیاف مصنوعی با یک نام تجاری خوب بروید.
من خوشحالم که کمی بیشتر خرج کنم اگر یک بالش با کیفیت بهتر به دست آورم. (قیمت مناسب)- بهترین بالش الیاف مصنوعی، بالشی لوکس و یا فومی را انتخاب کنید.
من می خواهم بهترین بالش را تهیه نمایم (گران قیمت) - بهترین کیفیت و لوکس ترین بالش را انتخاب کنید.

 

 

بی خوابی و عدم وجود بالشت مناسب

در نهایت، یک انتخاب وسیع از بالش هایی که برای کمک به افراد برای برطرف شدن مشکلات خاص خواب وجود دارد طراحی شده است.

آیا هیچ یک از این ها روی کیفیت خواب شما تأثیر می گذارد:

 
خروپف - در نظر بگیرید با استفاده از یک بالش ضد خروپف. این می تواند برای برخی افراد کارامد باشد.
 
گرفتگی نفس - بالش هایی برای کمک به کاهش علائم گرفتگی نفس در خواب وجود دارد.
 درد گردن - طیف گسترده ای از بالش های ارتوپدی برای حمایت ویژه گردن به ویژه درد گردن و بیماران مبتلا به اسپوندیلوز گردن وجود دارد.
 درد کمر- به دنبال بالشی باشید که به طور خاص برای کمک به تنظیم ستون فقرات طراحی شده باشد.
 بارداری - بالش طراحی شده برای زنان باردار به ویژه برای زنان باردار سه ماهه اول را انتخاب نمایید.

 

 

جنس محتویات بالشت استاندارد

 اولویت خرید شما به اندازه فرد شما شخصی است، اما سه نوع اصلی از پرکننده های بالش وجود دارد. اگر تمایل دارید هنگام خواب احساس خستگی کنید، ممکن است یک کرک غاز نرم یا پر را انتخاب کنید. این مواد گرما را حفظ می کنند و کمک می کنند تا در شب های سرد شما را از سرما حفظ کند. در نسخه های با کیفیت، به دنبال یک شاخص به نام تراکم بگردید، که اشاره به این دارد که چقدر بالش پر شده است (پر کردن بیشتر، بااعث محکم تر بودن و طولانی تر عمر بالش خواهد شد).

یک مزیت پر به کرک: آن فاقد لبه های تیز پر بوده که می توانند از بالش بیرون زده و پوست شما را خراش بیندارند. افراد مبتلا به آلرژی که می خواهند راحتی کرک یا پر را داشته باشند می توانند از بالش های ضد حساسیت ویژه ای برای آلرژی استفاده کنند.

 

 

سایز مناسب بالشت استاندارد

برای انتخاب اندازه بالش مناسب، باید سه عامل را در نظر بگیرید: تختتان چقدر بزرگ است، چند بالش نیاز دارید و چطور از آنها استفاده کنید. اندازه بالش تقریبا به تشک (استاندارد، کویین، کینگ) متصل است.
با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید مطابق قوانین عمل کنید - یک بالش بزرگ می تواند در یک تخت کوچکتر پوشش داده شود و با آن راحت باشد. اگر دوست دارید خودتان را در مقابل عده ای بالش برای مطالعه قرار دهید، آنهایی را که کوچکترند و می توانید آنها را لایه بندی کنید، خریداری نمایید. حتی در یک تخت کینگ بزرگ، یک بالشتک استاندارد ممکن است چیزی باشد که برای خواب انتخاب نمایید.