اتو مو و حالت دهنده

(26)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
فر کننده مو پرومکس 4755K
305000
ارسال رایگان
فر کننده مو پرومکس 4719k
244000
ارسال رایگان
فر کننده مو پرومکس 4713k
233000
ارسال رایگان
حالت دهنده مو پرومکس 4545k
358000
ارسال رایگان
اتو مو پرنسلی PR114AT
170000
ارسال رایگان
اتو مو پرومکس 5735
206000
ارسال رایگان
اتو مو پرنسلی PR147AT
351000
ارسال رایگان
حالت دهنده مو فیلیپس BHH811
594000
ارسال رایگان
اتو مو پرنسلی PR101ATB
266000
ارسال رایگان
فر کننده مو پرومکس 4750K
266000
ارسال رایگان
فر کننده مو پرومکس 4725k
256000
ارسال رایگان
فر کننده مو پرومکس 8500ez
176000
ارسال رایگان
اتو مو پرومکس 5850C
404000
ارسال رایگان
اتو مو پرومکس 5705
116000
ارسال رایگان
فر کننده مو پرومکس 8530ez
357000
ارسال رایگان
فر کننده مو پرومکس 8562ez
365000
ارسال رایگان
حالت دهنده مو پرومکس 8311
222000
ارسال رایگان
اتو مو پرنسلی PR128AT
238000
ارسال رایگان
حالت دهنده مو بیورر HTE30
168000
ارسال رایگان
اتو مو پرنسلی PR150AT
118000
ارسال رایگان
اتو مو پرنسلی PR121AT
122000
ارسال رایگان
اتو مو فیلیپس HP8316
439000
ارسال رایگان
فر کننده مو پرومکس 4577D
163000
ارسال رایگان
اتو مو مک استایلر MC-5515
465000
ارسال رایگان
اتو مو بابیلیس ST326SDE
259000
ارسال رایگان
فر کننده مو رمینگتون Ci606
423000
ارسال رایگان

اتو مو و حالت دهنده

زیبا و خوش‌حالت بودن مو‌ها امری است که جنسیت و سن نمی‌شناسد و برای همه دارای اهمیت ویژه‌ای است. البته این دغدغه در خانم‌های جوان مشهود‌تر است. اتوی‌ حالت دهنده‌‌ی مو از جمله ابزاریست که برای زیبایی و  مراقبت مو به کار می‌رود. با این وسیله می‌توان در کم‌ترین زمان ممکن موها را تغییر حالت داد و از مدل فر و مجعد به حالت صاف و لخت رسید. این وسیله از حرارت و گرما برای تغییر حالت استفاده می‌کند.

 

ساختمان و نحوه‌ی کار با اتوی حالت دهنده‌ی مو

اتوی‌ حالت دهنده‌ی مو دارای دو لبه است که در آن ها کفه‌ای با جنس‌های متنوع و به‌صورت تخت برای صاف نمودن مو وجود دارد. نحوه‌ی کار با اتوی‌مو این‌گونه است که دسته‌ای از موها را انتخاب کرده و بین صفحات اتو قرار می‌دهیم. در مرحله‌ی بعد صفحات را به سمت هم فشار می‌دهیم و تا پایین موها می‌کشیم. به این ترتیب اتو کردن مو تمام می‌شود.

 

انواع اتوی حالت دهنده‌ی مو

از نظر اندازه‌ی عرض کفی‌اتو، دو دسته اتوی‌مو داریم: مدل باریک و بلند که برای فر کردن مو هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و مدل بلند و پهن که برای صاف کردن موهای حجیم مناسب‌تر است. از نظر جنس کفی، ‌اتوی حالت دهنده‌ی مو به چند دسته‌ی مختلف تقسیم می‌شود که اینجا دسته بندی انواع کفی را ذکر می‌کنیم.

 

کفی معمولی اتو و حالت دهنده مو

برای افرادی که استفاده‌ی کمی از اتوی حالت دهنده‌ی مو دارند، این دسته از اتو موها مناسب هستند. کفی این اتوی‌مو از جنس فلز است. قابلیت تنظیم درجه حرارت ندارد و فقط به سه دسته‌ی کم، متوسط و زیاد قابل تغییر است.

 

کفی سرامیکی اتوی حالت دهنده مو

این مدل اتو حرارت را به صورت یکنواخت پخش می‌کند که مانع از سوختن مو می‌شود. قابلیت تنظیم درجه حرارت دارد و قیمت پایین تری در میان اتوموها دارد. از آنجایی‌که آسیب کم‌تری به موها می‌زند، طرفدار بیشتری هم در میان مردم دارد.

 

کفی تورمالین یا کهربایی اتو و حالت دهنده مو 

کهربا نوعی سنگ معدنی است که در صنعت آرایش و بهداشت بسیار کاربرد دارد. کهربا این خاصیت را دارد که به آرامی گرم می‌شود و گرما را درخودش نگه می‌دارد. این سنگ موها را صاف‌تر کرده و وز مو را ازبین می‌برد. همچنین کفی ساخته شده از جنس تورمالین یا کهربا، باعث درخشندگی و براق شدن مو می‌شود.

 

کفی یونیک اتوی حالت دهنده مو

این مدل از اتوی حالت دهنده‌ی مو برای موهای خشک بسیار مناسب است. چراکه رطوبت مو را حفظ کرده و حتی رطوبت هم به مو می‌بخشد. این دسته از اتوی‌مو نسبت به سایر مدل‌ها گران‌تر هستند.

 

کفی تیتانیومی اتو و حالت دهنده مو

این مدل اتو جدیدترین مدل اتوی‌مو است. بسیار سریع داغ می‌شوند و حرارت را به طور یکنواخت توزیع می‌کنند و همه‌ی قسمت‌های مو را به طور یکنواخت گرم می‌کنند. دارای دسته‌ی ایمنی هستند و مو را نمی‌سوزانند. توصیه می‌شود برای موهای ظریف و حساس از این دسته اتومو استفاده نشود.

 

در خرید اتوی حات دهنده‌ی مو به این نکات توجه نمایید

 

قیمت اتو و حالت دهنده مو

قیمت اتو و حالت دهنده مو با توجه به قدرت و شرکت سازنده آن بستگی دارد. اتو و حالت دهنده موهای پر قدرت از قیمت بالاتری نسبت به اتو و حالت دهنده های معمولی دارد و معمولا از اتو موها در سالن‌های زیبایی استفاده می‌کنند.

 

جنس موها

به عنوان اولین فاکتور باید جنس موهایتان را بشناسید. در اینجا با توجه به دسته بندی موها، نوع اتوی‌مو مناسب را پیشنهاد داده‌ایم.

موهای صاف و نازک: مدل هایی با کفی سرامیک برای این دسته از موها مناسب هستند چراکه باید اتو‌مویی استفاده شود که حرارت را به طور یکنواخت پخش کند و مانع از حرارت دیدن زیاد مو شود.

موهای‌فر: اتوهایی با کف تورمالینی یا تیتانیومی برای این دسته از موها پیشنهاد می‌شود. اتوموی‌شما باید قابلیت تنظیم درجه حرارت را داشته باشد تا با توجه به حجم و ضخامت موهایتان آن را تنظیم کنید.

موهای‌ضخیم و صاف: بهتر است کفی اتوموی شما پهن باشد. از هر مدلی استفاده می‌کنید باید قابلیت تنظیم حرارت را داشته باشد. این دسته موها گرمای بیشتری نسبت به سایر دسته‌ها نیاز دارند.

موهای‌فر و ضخیم: اتوی شما باید علاوه بر کفی پهن امکان ایجاد حرارت بالا را داشته باشد. اتوهای حالت دهنده‌ی تیتانیومی و یونیک مناسب‌ترین مدل‌ها هستند. چراکه علاوه بر حرارت بالا رطوبت مو را هم حفظ می‌کنند.

 

اندازه‌ی کفی

اگر می‌خواهید با این اتوها موهایتان را فر هم بکنید، اتوهایی با عرض صفحه‌ی 1.2 اینچی کاملا مناسب هستند. اگر موهای‌ضخیمی دارید کفی‌های پهن‌تر را انتخاب کنید. همچنین دسته‌های کوتاه برای موهای‌ کوتاه و دسته‌های بلندتر برای موهای بلندتر طراحی شده‌اند. قابل ذکر است که دسته‌های کوتاه‌‌تر قابلیت تمرکز و دقت بیشتری دارند.

 

قابلیت تنظیم حرارت

این قابلیت امکان استفاده برای هر جنس مویی را به شما می‌دهد. این امکان مخصوصا برای افرادی که موهای حساس و شکننده‌ای دارند، کاملا ضروری است.

 

جنس کفی اتومو

با توجه به جنس‌های مختلف که در همین مقاله توضیح داده شده است، اقدام به تهیه‌ی اتوی حالت دهنده‌ی مو بفرمایید. معمول‌ترین و رایج‌ترین مدل‌ها، کفی سرامیکی است. در هنگام خرید این دسته دقت کنید که تنها روکش سرامیکی نداشته باشد بلکه تمام کفی از جنس سرامیک باشد.

 

قطع کننده‌ی اتوماتیک

دستگاه اتوموی‌شما باید قابلیت قطع کردن اتوماتیک را داشته باشد تا در صورت بالا رفتن بیش از حد دمای‌اتو بتواند دما را پایین آورده و جریان گرما و برق را قطع کند و همین‌طور دارای یک سال گارانتی باشد.

 

 

نکاتی برای تمیز کردن اتوی‌ حالت دهنده‌ی مو

مدتی بعد از اولین استفاده از اتوی‌مو، مانند سشوار قسمت کفی که با مو در تماس است دارای حالت چسبندگی، سوختگی، دوده و کثیفی می‌شود. دلیل این آلودگی می‌تواند اسپری و تافت‌هایی باشد که برای حالت دادن به مو استفاده می‌شوند. این آلودگی کارایی اتوی‌مو را کم کرده و به موها هم آسیب می‌رساند. بنابراین باید هرچند وقت یکبار اتوی‌موی خود را تمیز کنید.

 

برای تمیز کردن اتوی‌مو اینگونه عمل کنید

ابتدا اتوی‌مو را خاموش کرده، از برق جدا کنید. بعد از خنک شدن کامل دستگاه اقدام به پاکسازی کنید. دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و 1 ق چای‌خوری هیدروژن پراکسید را مخلوط کنید تا یک خمیر‌متعادل به‌دست آید. بعد به وسیله‌ی اسفنج، مواد را روی کفی اتو بکشید و بعد از مدتی مواد را با یک اسفنج تمیز پاک کنید. همچنین می‌توانید از ترکیب یک چهارم فنجان آب‌گرم و به اندازه‌‌ی  یک قاشق غذاخوری مایع شستشو هم استفاده کنید. راه حل دوم این است که می‌توانید مقداری الکل را روی یک حوله مرطوب بریزید و حوله را روی سطح اتو بکشید. در نهایت با یک حوله مرطوب دیگر روی سطح اتو را تمیز کنید. قبل از روشن کردن اتو صبر کنید تا کاملاً خشک شود. دقت کنید که بعد از هربار استفاده بهتر است با یک حوله‌ی مرطوب سطح کفی اتوی حالت دهنده‌ی مو را تمیز کنید.