چرخ‌دستی یا ترولی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چرخ‌دستی یا ترولی

ترول به چرخ دستی گفته می شود که برای حمل وسایل کوچک در رستوران ها، سالن های پذیرایی، هتل، بیمارستان و .... استفاده می شود. این وسیله کاربردی به دلیل وزن سبک و با وجود چهار چرخ روان براحتی حرکت و وسایل را با سرعت بالایی منتقل می کند. از دیگر مزیت های چرخ دستی ترولی می توان به حرکت بی صدا و روان آن اشاره کرد که دلیل آن وجود چرخ هایی است که از پلاستیک مقاوم تهیه می شوند. این چرخ ها هنگام حرکت بر روی کف ساختمان هیچ صدایی تولید نمی کنند. 
از ترول های دستی در برخی از فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ هم استفاده می شود که برای حمل کالا کاربرد دارد که البته شکل و ساختار آن با ترول های رستورانی متفاوت است. در رستوران برای بردن غذا و نوشیدنی بر روی میز مشتریان و سپس جمع کردن ظروف کثیف و وسایل از روی میز چرخ دستی ترولی کاربرد دارد. 
همچنین در کلینیک ها و بیمارستان ها پرسنل این مراکز برای بردن دارو، غذا و سایر تجهیزات پزشکی بر روی تخت بیمار از چرخ دستی ترولی استفاده می کنند که نه تنها سرعت کار را بیشتر می کنند، بلکه از شکسته و آسیب دیدن وسایل بیمارستان هم جلوگیری می شود و به کار خدمات رسانی به بیماران نظم و انسجام بیشتری می دهد.

مزیت استفاده از چرخ دستی ترولی

به طور کلی مزیت های چرخ دستی ترولی را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

صرفه جویی در فضای حمل و نقل و نیروی کار

در رستوران ها، هتل ها و بیمارستان ها برای حمل مواد غذایی، دارو و ظروف از ترول استفاده می شود که به جای استفاده از چندین نیروی کار، تنها تعداد معدودی استخدام می شوند که وسایل مورد نیاز مشتریان و بیماران را با استفاده از چرخ دستی ترولی بر روی تخت یا میز آنها قرار می دهند. همچنین باعث افزایش سرعت کار و رسیدگی به مشتریان و بیماران در رستوران ها و بیمارستان ها می شود که نیازها و سفارشات آنها در مدت کوتاهی به دستشان می رسد.


انعطاف پذیری بالا

یکی دیگر از مزیت های چرخ دستی ترول است که با جابجایی قطعات می توان نحوه استفاده از آن را براحتی تغییر داد. همچنین می توان از چرخ دستی ترولی برای حمل انواع مواد غذایی بسته بندی شده، بطری های شیشه ای، ظروف فلزی و شکستنی استفاده کرد. در قسمت چهار لبه طبقات محافظ نصب می شود که از افتادن و سقوط وسایل و ظروف بر روی زمین جلوگیری می کند. به همین دلیل با اطمینان خاطر می توان ظروفی همچون بطری شیشه و بشقاب های شکستنی را بر روی چرخ دستی ترول قرار داد.

جدیدترین ترولی های بازار دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی دارند

سهولت شستشو و تمیز کردن

به دلیل اینکه مواد غذایی، دارویی و ظروف بر روی چرخ دستی های ترولی حمل می شود، کثیف و آلوده بودن سطح طبقات آن باعث انتقال بیماری و میکروب می شود. به همین دلیل سطح طبقات ترولی باید در طی روز یک بار با دستمال مرطوب تمیز شوند. رعایت بهداشت چرخ دستی های ترولی در بیمارستان ها اهمیت بیشتری دارد که دلیل آن وجود انواع میکروب ها و بیماری هاست که سبب انتقال بیماری های مسری می شود.
البته این نوع چرخ دستی ها از فلزهای ضدزنگ و عموماً از استیل تهیه می شوند که به دلیل سطح صاف و صیقلی با دستمال خیس هم براحتی تمیز می شوند. با این وجود برای زدودن هر نوع باکتری بر سطح ترول شستشوی هفتگی آن ضرورت دارد. بهتر است در بیمارستان ها و کلینیک ها برای جلوگیری از ایجاد باکتری بر روی چرخ دستی ترولی از موادضدعفونی کننده هم استفاده شود. 


استحکام و مقاومت بالای ترولی

یکی از ویژگی های چرخ دستی ترولی استحکام بالاست که دلیل آن استفاده از فلزهای مقاوم با ضخامت بالاست که از فرو رفتگی و شکستگی ترول جلوگیری می کند. چرخ ها هم برحسب میزان ظرفیت ترول هستند که برای چرخ دستی ها کوچک که ظرفیت کمتری دارند، از چرخ های کوچکتر استفاده می شود. جنس این چرخ ها از پلاستیک فشرده و مقاوم است که با گذاشتن بار سنگین بر روی ترولی شکسته نمی شوند. 

سیستم گرمایشی و سرمایشی در چرخ دستی ترولی

جدیدترین ترولی های بازار دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی دارند که پرسنل مراکز و سازمان ها برحسب نیاز مواد غذایی و دارویی که بر روی ترول می گذارند، یکی از این دو سیستم را فعال می کنند. به عنوان مثال برای حمل نوشیدن به سیستم خنک کننده نیاز است که با فشردن یک دکمه می توان از نوشیدنی های روی چرخ دستی ترولی را خنک کرد. برای جلوگیری از سرد شدن غذا در حین رساندن آن به میز مشتریان می توان سیستم گرمایشی را روشن کرد. 

یکی از ویژگی های چرخ دستی ترولی استحکام بالاست که دلیل آن استفاده از فلزهای مقاوم با ضخامت بالاست