پرده کرکره‌ای

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

پرده کرکره‌ای

پرده کرکره ای یکی از پرده های سبک است که براحتی نصب می شود که مزایای زیادی دارند. این نوع پرده ها نسبت به سایر پرده ها ارزان قیمت تر هستند و طرح و رنگ متنوعی هم دارند. مزایای دیگر این پرده ها به صورت زیر است:

 

برای خانه های کوچک می توان از پرده های کرکره استفاده کرد؟

خانه های که فضای کوچک دارند و اثاثیه و مبلمان ها جای زیادی را اشغال می کنند، جایی برای نصب پرده های سلطنتی و تزئینی نمی ماند. بنابراین باید در فکر نصب پرده هایی بود که فضای کمتری را اشغال می کنند. پرده های کرکره به دلیل اینکه فقط قاب پنجره را می پوشانند و تزئینات اضافی ندارند، بهترین گزینه برای منازل کوچک هستند.  

 

این نوع پرده ها چطور نور را کنترل می کنند؟

یکی از سوالات مشتریان شاید این باشد که پرده های کرکره چطور می توانند نور در فضای داخلی را کنترل کنند. قسمت پارچه ای پرده های کرکره ای مانع از عبور نور در داخل اتاق می شود. در یکی از انواع پرده های کرکره که شید رول نام دارد، قسمت توری هم که اجازه ورود نور را به داخل اتاق می دهد که به نوعی تعادل را ایجاد می کند و زیبایی بیشتری هم دارد.

 

پرده های کرکره ها چند نوع هستند؟

پرده های کرکره ای به سه نوع پارچه ای، آلومینیومی و چوبی تقسیم می شود. پرده های آلومینیومی برای فضاهای عمومی و اداری مناسب تر هستند. این نوع پرده ها از استحکام زیادی برخوردارند و به شستشو هم نیاز ندارند و با دستمال کشی می توان گرد و غبار را از روی آنها پاک کرد. پرده های پارچه ای برای منازل و مکان های مسکونی مناسبند. این نوع پارچه ها قابلیت شسستشو دارند و در طرح های متنوعی در بازار موجودند. پرده کرکره ای چوبی از جنس حصیر هستند که مقاومت بالایی دارد.

 

آیا از پرده های کرکره می توان برای خانه های مدرن استفاده کرد؟

برخلاف تصور بسیاری از مشتریان پرده های کرکره برای تمامی دکوراسیون های مدرن، کلاسیک و سنتی مناسب است. با توجه به اینکه این نوع پرده ها در طرح و رنگ متنوع تولید می شوند، در نتیجه در هر دکوری می توان از آنها استفاده کرد. برای خانه های مدرن، پرده های کرکره شید رول دار بهترین گزینه هستند که از پارچه و تور تهیه می شوند و زیبایی خاصی دارند. 

پرده کرکره یک نوع پرده سبک است

 

رنگ بندی پرده های کرکره ای به چه صورت است؟ 

رنگ و طرحی که برای پرده های کرکره استفاده می شود، با توجه به کاربرد آنهاست. اگر پرده کرکره برای مکان های اداری باشد، اغلب از رنگ های تیره و رسمی استفاده می شود. برای دکوراسیون منزل رنگ های شاد و سرزنده کاربرد بیشتری دارند. مشتریان می توانند مطابق با رنگ سایر وسایل یا کاغذ دیواری منزل از میان طرح و رنگ های مختلف، پرده مورد نظر خود را خریداری کنند. برای خانه های کلاسیک پرده های کرکره چوبی یا  حصیری مناسب هستند. همینطور اگر پرده کرکره رنگ تیره یا طرح چوب داشته باشد، می توان از آن برای دکوراسیون کلاسیک استفاده کرد.

 

آیا پرده کرکره ضخامت دارد؟

پرده های کرکره ای دارای انواع و اقسام مختلفی دارند که ضخامت آنها یکسان نیست. برخی از پرده ها ضخامت بیشتری دارند که از جمله می توان به پرده های آلومینیومی و چوبی اشاره کرد. البته ضخامت به معنای استحکام نیست و در برخی از پرده ها با وجود ضخامت، ممکن است در مقابل نفوذ آب توان زیادی نداشته باشند. پرده های کرکره حصیری با نفوذ آب از بین می روند. پرده های پارچه ای ضخامت چندانی ندارند. اما با توجه به نوع مصنوعی یا طبیعی بودن الیاف، مقاومت زیادی دارند.