پرده

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

پرده

پرده یکی از لوازم جانبی است که ما برای تزئین خانه هایمان از آن استفاده می کنیم. پرده ها در سبک های مختلف می توانند سفارشی دوخته شوند یا از فروشگاه ها نیز آماده خریداری شوند. نکته مثبتی که در مورد پرده ها وجود دارد این است که می توان از هر نوع الگو، رنگ و پارچه برای استفاده در داخل خانه  استفاده کرد. همچنین می تواند با سایر سبک های پرده ترکیب و یک ظاهر جذاب تر فراهم کند. اما علاوه بر اضافه کردن جذابیت، پرده همچنین نقش مهمی در نگه داری یک منطقه خصوصی و کنترل مقدار نور ورودی به اتاق را ایفا می کند. در اینجا نکاتی را برای خرید پرده آشپزخانه و اتاق غذاخوری برای شما دوستان ارایه می دهیم.

 

پرده اتاق غذاخوری

وقتی که اکثر ما به اتاق غذاخوری فکر می کنیم، بوفه ها، صندلی ها و لوسترها به ذهنمان می آیند اما به همان اندازه در اتاق غذاخوری پرده ها نیز مهمند (البته اگر پنجره ای وجود داشته باشد). در میان تمام مبلمان سخت که  این اتاق را پر می کنند، شگفت انگیز بودن برخی از پارچه ها و اضافه کردن لمس نرمی حس دیگری به اتاق می بخشد . بنابراین حتی اگر شما به طور معمول پرده های آویزان و دراپه ها را استفاده نمی نمایید، اضافه کردن اندکی پرده به اتاق ناهار خوری ارزش ریسک کردن دارد.

 

انتخاب پرده و دراپه برای اتاق غذاخوری

در مورد سبک اتاق خود و اینکه چه چیزی به آن می آید فکر کنید. اگر پرده های بزرگ آویزان  که روی زمین می افتند را دوست دارید ، به دنبال آن بروید. اگر ترجیح می دهید یک سایز مناسب تر را انتخاب کنید کمی ساده تر است. نکته این است که از یک پارچه (پرده) برای اضافه کردن نرمی و لطافت (در مقابل با نور یا پنجره) استفاده نماییم.

 

 

پارچه و الگوی پرده اتاق غذاخوری

یک نگاه جذاب در اتاق ناهار خوری، حاصل ست کردن همه چیز با هم است. با استفاده از همان نوع پارچه برای پنجره، که برای بالشتک یا روکش صندلی ها استفاده شده است. این کمی قدیمی و سنتی است، اما اتاق ناهار خوری یکی از مکان هایی است که این مدل واقعا در آن جواب می دهد. لازم به ذکر است که این کار قطعا لازم نیست. شما همیشه می توانید یک رنگ را از یک قطعه هنری یا یک پارچه دیگر برداشته و از آن استفاده کنید، اگر یک رنگ ساده می خواهید.  همچنین می توانید پرده ها و دراپه ها را با یک الگو انتخاب کنید. فقط مطمئن شوید که به نوعی کل رنگهای اتاق را در این الگو با هم در آمیخته اید.

هنگامی که نوبت به نوع پارچه می رسد، انتخاب آن به مدل، طرح و نگاهی که می خواهید از اتاق شما برداشت شود بستگی دارد. حریرهای ابریشمی زیبا و مخمل های پر برای فضاهای رسمی و دراماتیک عالی هستند، در حالی که کتان سبک تر و حتی دیگر پارچه های سبک می توانند برای فضای غیر سمی و سبک تر زیبا به نظر برسند.

اندازه پرده اتاق غذاخوری

به یاد داشته باشید هنگام انتخاب پرده های بلند پرده ها و دراپه ها باید حداقل تا کف اتاق را بپوشانند. همچنین می توانید اندکی بالاتر از سطح کف اندازه بگیرید ولی دقت کنید هرگز خیلی کوتاه نشوند.  وقتی آنها  تا کف اتاق نیایند، باید کوتاهتر شوند. اکثر طراحان بر این باورند که این یکی از بزرگترین اشتباهات مردم هنگام تزئین (برای هر اتاقی، و نه فقط اتاق ناهار خوری) است.

 

 

پرده آشپزخانه

انتخاب یک پرده برای آشپزخانه کم اهمیت تر از سایر قسمتهای خانه به چشم می رسد.در اینجا چند نکته اساسی و ایده هایی برای  زیباسازی آشپزخانه شما ذکر می شود.

جنس پارچه پرده آشپزخانه

پرده ها در انواع گوناگون پارچه ها موجود می باشند. لازم است نیازهای خود را برای هدایت و هدفمند کردن خریدتان تعیین نمایید:
نیاز به حفظ حریم خصوصی: به سمت پارچه های سنگین یا پوشش تاریک بروید.
نیاز به دکوراسیون / طراحی: به سمت پارچه های سبک و لطیف بروید.
پرده در نزدیکی سینک: پارچه ای را انتخاب کنید که به راحتی قابل شستشو باشد(مثل پنبه، کتان)، چون بو و کثیفی شست و شو ممکن است به آنها بچسبد.
پرده در نزدیکی اجاق گاز: این پرده ها را ترجیحا از موادی که ضد آتش هستند تهیه فرمایید (به عنوان مثال اگر آنها آتش بگیرند، شعله باید خود به خود خاموش شود. شما همچنین می توانید یک حفاظ برای آن نصب کنید.

رنگ پارچه پرده آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما در حال حاضر یک تم و / یا رنگ داشته باشد، باید مراقب باشید که پرده ها را یکپارچه در آن بگنجانید.  رنگ آنها را به کاشی ها (از جمله کاشی های دیواری)، اوپن، مبلمان و غیره نزدیک کنید.
اگر کاشی های رنگ خنثی داشته باشید، باید این بی طرفی را با پرده های خود نگه دارید. انتخاب خود را نسبت به رنگ های بژ، سفید و یا نرم تمایل دهید. اگر می توانید، طیف وسیعی از نمونه های رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید و بررسی کنید که آیا آنها با بقیه آشپزخانه شما مطابقت دارند یا نه.

 

 

الگوی پارچه پرده آشپزخانه

هنگامی که به الگوهای پرده می رسیم، یک بار دیگرلازم به ذکر است که الگو نیز بستگی به نگاه و سلیقه شما برای آنچه شما می خواهید آشپزخانه شما آنگونه به نظر برسد دارد.. همه چیز ممکن است:
پارچه ساده و یکدست
پارچه راه راه (مساوی یا نامتقارن)
پارچه گلدار(گلدوزی، روبان دوزی، قلابدوزی و غیره)
پارچه با شکل های هندسی
شما طیف گسترده ای از گزینه های موجود در بازار برای نوع پارچه پرده های خود را می توانید انتخاب کنید بسته به اینکه آشپزخانه شما، مدرن، هنری یا یکپارچه با کلاسیک باشد.

 

کجا و با چه قیمتی

شما می توانید پرده های آشپزخانه خود را از پرده فروشی ها در بازار و یا به صورت اینترنتی و آنلاین خریداری نمایید.
از لحاظ قیمت، محدوده وسیعی وجود دارد که بستگی به اینکه آیا شما آنها را سفارشی یا آماده تهیه می کنید دارد. اگر پرده خاصی مد نظر شما باشد که خیاط آن را بدوزد معمولا قیمتی بالاتر از پرده های کرکره ای و آماده ی بازار می شود، اما باز هم بستگی به جنس پارچه ای که انتخاب می نمایید نیز دارد.