گریل و باربیکیو

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

گریل و باربیکیو

برای سلامت بدن، تغذیه مهم ترین فاکتور است. توجه بیشتر به تغذیه باعث سلامت جسم و روح شما خواهد بود. بهره گیری از برنامه غذایی سالم اهمیت بسزایی دارد. همانطور که می دانید غذاهای چرب و پرکالری از مضرترین غذاها هستند که باعث بیماری های بسیاری ازجمله چاقی و دیابت می شوند. با تهیه ی یک دستگاه گریل می توانید از غذاهای کم چرب و خوش طعم و لذیذ، یک رژیم سالم و خوشمزه برخوردار شوید. 

برای سلامت بدن، تغذیه مهم ترین فاکتور است. توجه بیشتر به تغذیه باعث سلامت جسم و روح شما خواهد بود.  بهره گیری از برنامه غذایی سالم اهمیت بسزایی دارد. همانطور که می دانید غذاهای چرب و پرکالری از مضرترین غذاها هستند که باعث بیماری های بسیاری ازجمله چاقی و دیابت می شوند. با تهیه ی یک دستگاه گریل می توانید از غذاهای کم چرب و خوش طعم و لذیذ، یک رژیم سالم و خوشمزه برخوردار شوید.

گریل غذا از جمله راه های مفید برای پخت و پز غذا، مخصوصا انواع گوشت است. این دستگاه می تواند با استفاده از حرارت مستقیم آتش، مواد غذایی را به صورت نیم پز، آبدار، گریل و پخت کامل بپزد. با این روش می توان ارزش غذایی انواع کباب را حفظ کرد.

از جمله تفریحات سالم و جذاب برای سپری کردن اوقات فراغت، تهیه و پخت غذا در فضاهای باز است. ابزار و وسایل گوناگونی برای این کار وجود دارد که کباب پزهای سنتی از ارزانترین و دم دست ترین این ابزار هستند. اما مسئله ی مهم در اینجا راحتی انجام کار و همچنین صرف زمان کم تر است. به همین دلیل شاهد گسترش استقبال از دستگاه های کباب پز یا باربیکیو هستیم.

باربیکیو از روش های پختن غذا است که به خصوص در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش مواد غذایی مخصوصا گوشت و مرغ، روی حرارت یا آتش طبخ می شوند. در روش باربیکیو حرارت مورد نیاز را با ذغال، چوب، برق یا گاز تامین می کنند؛ چرا که اینگونه مواد غذایی کمترین میزان آب را از دست می دهند. دستگاهی که با این روش غذا را طبخ می کند می را اصطلاحا باربیکیو یا بی بی کیو یا کباب پز می نامند. در این بین شرکت های زیادی تلاش می کنند که باربیکیوهای متفاوت، منحصر به فرد، همگام با تکنولوژی و با قابلیت های خلاقانه و پیشرفته به مشتریان ارائه دهند. در انتخاب این وسیله حتما باید معیارهایی را درنظر بگیرید. گریل شدن وقتی صورت گرفته است که هر خوراکی با حرارت ملایم دستگاه گریل یا با استفاده از توری مشبک روی منقل یا اجاق گاز خانه پخته شود. بهترین روش برای گریل کردن، استفاده از دستگاه گریل است که در آن نیازی به قرارگیری مواد غذایی در مجاورت حرارت شعله گاز یا ذغال نیست· با وجود این ویژگی، احتمال آسیب رسیدن به بافت مواد غذایی و در نتیجه از بین رفتن ویتامین و ترکیب‌های مغذی آن ها به حداقل می‌رسد.

نکاتی که باید هنگام خرید گریل و باربیکیو در نظر بگیرید

آماده‌ سازی مواد غذایی

برای تهیه ی کباب با استفاده از دستگاه گریل و باربیکیو، باید گوشت را بسته به نوعش چند ساعتی درون موادی مانند آبلیمو، روغن زیتون، پیاز ،سبزیجات، زعفران و... قرار داد تا گوشت طعم دار شده و کباب  خوش مزه ای به دست آید.

 

نحوه استفاده از گریل و باربیکیو

برای تهیه ی غذایی کم چرب و سبک از دستگاه گریل استفاده کنید اما توجه داشته باشید که جنس کفه ی گریل خیلی قابل اهمیت است. جنس کفه ی این دستگاه باید مرغوب بوده و حتما نچسب باشداین دستگاه در حال حاضر جایگزینی برای تابه ها به حساب می آید، چرا که هم با سرعت بالایی داغ و آماده ی کار می شوند و هم قابلیت شستشوی آسان تری دارند.
روی دستگاه باربیکیو و گریل دکمه ای وجود دارد که آن را دکمه ی تنظیم ترموستات می نامند. عملکرد این دکمه به این شکل است که درجه حرارت گریل و خاموش کن اتومات را تنظیم می کند و این امکان را به مصرف کننده می دهد که بتواند به سایر امور خود برسد.

 

هنگام انتخاب گریل و باربیکیو به نکات زیر توجه کنید

در خرید این دستگاه هم حتما دقت داشته باشید که تمام قطعات آن قابلیت جداشدن داشته باشند تا بتوانید به راحتی آن ها را از هم جدا کرده و بسیار خوب تمیز کنید.
ازجمله قطعاتی که به همراه این دستگاه است، یک سینی با کارایی چکه گیر و برای جمع آوری عصاره و مواد غذایی در زیر صفحه کباب پز است که در زمان استفاده، بهتر است داخل آن آب ریخته تا مانع از تولید دود و ایجاد بوی غذا شود. درصورت برقی بودن گریل توجه کنید که بهتر است سیم آن قابلیت جدا شدن داشته باشد. از بزرگترین مزیت های دستگاه گریل، قابلیت جمع شدن آن است که برای حمل و نقل آسانترو قرار دادن داخل اتومبیل بسیار مهم است. با توجه به تعداد افراد خانواده، میزان غذایی که در هر وعده باید طبخ کنید و میزان فضایی که در اختیار دارید اندازه دستگاه را انتخاب کنید. خوب است لبه های گریل به شکل منحنی باشد تا روغن و مواد غذایی و یا آب خارج نشوند.

 

نکاتی دیگر درباره گریل و باربیکیو

مورد دیگر پایه دار بودن این دستگاه است که باعث راحتی کار هنگام استفاده می شود. هنگام خرید دستگاه گریل و باربیکیو توجه کنید که در قسمت توضیحات دستگاه حتما مواردی که ذکر شد به صورت کاملا واضح بیان شده باشد. قیمت دستگاه گریل و باربیکیو در بازاراز 150هزار تومان تا 2 میلیون تومان براساس فاکتورهایی مانند برند و کاربرد متغیر است.  باربیکیوها در ارتفاع های مختلفی طراحی شده اند همچنین بعضی از تولیدکننده ها قابلیت تغییر ارتفاع را روی محصولات خود قرار داده اند تا موجب راحتی کار مصرف کنندگان خود شوند. در این دستگاه  سیستم های پخت متفاوتی وجود دارد.  این سیستم می تواند مانند منقل های سنتی که برای پخت کباب استفاده می شود، سیخی باشد. یا اگر علاقه مند به مصرف همبرگر پز  هستید می توانید از سیستم توری که کارکردی به این شکل دارد که گوشت روی سطحی توری مانند قرار داده می شود. اگر از دسته طرفداران گوشت سرخ کرده و سیب زمینی و قارچ هستید، سیستم تابه ای یا همان ماهی تابه ای که برای سرخ کردن انواع گوشت و مرغ و برای کنترل میزان مصرف روغن کارایی دارد، به شما پیشنهاد می شود.

 

نکات بهداشتی قابل توجه برای استفاده از کباب پز

دستگاه خود را حتما قبل و بعد از استفاده کاملا تمیز و ضدعفونی کنید. این کار علاوه بر حفظ سلامت شما، به افزایش طول عمر باربیکیو هم کمک شایانی خواهد کرد.برای حفظ سلامت غذا و جلوگیری از آلوده شدن آن ها به میکروب ها، مواد غذایی خام و پخته را در یک ظرف قرار ندهید. برای افزایش طول عمر دستگاه، هرگز از ابزار فلزی برای زیر و رو کردن یا برداشتن مواد غذایی ، استفاده نکنید. برای آشپزی با باربکیو به این نکات توجه کنید به طور منظم توری را تمیز کنید، بعد از هر بار استفاده هم بهتر است این کار را انجام دهید که مواد خوراکی باقی مانده چسبیده به توری که در واقع توده های متراکم هیدروکربورها می باشند، ازبین بروند چراکه این مواد می توانند به مواد خوراکی تازه بچسبندهوای گرمی که توسط باربکیو تولید می شود، دارای گازهای دی اکسین است پس از تنفس آن خودداری کنید زیرا درصورت ضعیف بودن هم باز گازهای دی اکسین در آنها وجود دارد.