کباب پز

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

کباب پز

چرا باید یک کباب پز تهیه کنید؟

کباب از جمله غذاهای اصیل و محبوب در میان ایرانیان است. کباب ها به دلیل عدم استفاده از روغن در پختشان، از ارزش غذایی بالایی در رژیم غذایی برخوردار هستند. از آن جایی که امروزه اکثر افراد در آپارتمان ها زندگی می کنند، به دلیل فضای کم و دودی که آتش کباب ایجاد می کند، امکان برپا کردن بساط کباب و تهیه ی آن را در آشپزخانه ندارند. از این رو دستگاه های کباب پز به بازار معرفی و عرضه شده اند. دستگاه هایی که در انواع مختلف طراحی و ساخته شده اند و دیگر نیازی به فضای باز ندارند. همچنین خبری از دود آتش هم نیست. اگر شما هم به یکی از دلایل بالا در تهیه ی کباب مشکل دارید و یا تهیه ی کباب را صرفا در بیرون از منزل انجام می دهید، ما به شما تهیه ی یک کباب پز را پیشنهاد می دهیم.

 

کباب پز چیست؟

دستگاهی که برای پخت گوشت و مرغ استفاده می شود. گوشت را با حرارت ذغال، چوب، برق یا گاز به شکل کبابی با ارزش غذایی حفظ شده، می پزد تا میزان زیادی از آب آن حفظ شود، را کباب پز می گویند.

 

انواع کباب پز

کباب پزها را در مدل های مختلف ایستاده و رومیزی و در انواع ذغالی، برقی و گازی می توان یافت.

 

 

کباب پز ذغالی 

در مکان های سرباز برای پخت و پز می توان از نوع ذغالی استفاده کرد. می توانید آن را به راحتی با خودتان به هرجای تفریحی ببرید چون سوخت مورد نیازش ذغال است. اما استفاده از این نوع وسیله معایبی هم دارد مانند عدم کنترل روی حرارت آتش و تنظیم دما و نیاز به تجربه برای اینکه بدانید کی ذغال را باد بزنید و سیخ ها را حرکت داده و بچرخانید.

 

کباب پز گازی و برقی


کباب پز گازی برای کار کردن باید به گاز شهری و یا کپسول گاز مایع وصل شود. تفاوتی که با کباب پز گازی دارد این است که کارکردن با آن ساده تر است و دارای قیمت بیشتری است. کباب پز های برقی بهترین گزینه برای افرادی هستند که به فضای باز دسترسی ندارند و یا قصد دارند برای مهمانان در منزل با وسایل برقی کباب تهیه کنند. این کباب پزها را می توان روی کابینت هم قرار داد. در این مدل کباب دود تولید نمی شود و کاملا برای فضای منزل مناسب هستند. در این مدل کباب پز المنت وجود دارد که گرما را تامین می کند. همچنین کباب پز برقی دارای سینی نچسب است که کارایی تابه ی نچسب هم دارد. در واقع در این دستگاه به روش گریل کباب آماده می شود.

 

قطعات و اجزای تشکیل دهنده ی کباب پز برقی

از جمله اجزای اصلی تشکیل دهنده کباب پزهای برقی می توان سینی نچسب، سطح گریل، ترموستات قابل تنظیم، درب شیشه ای، تنظیم کننده ی ارتفاع توری، کلید تنظیم دستور االعمل های مخصوص پخت مواد غذایی متفاوت و دکمه ی تنظیم درجه حرارت را نام برد.

 

نکات مهم در خرید و تهیه ی کباب پز

توان 

 هنگام خرید کباب پز به توان دستگاه توجه کنید، چرا که هر چه توان دستگاه بیشتر باشد، سرعت آماده شدن کباب ها بیشتر خواهد شد. می توانید توان را از روی نیاز خودتان و میزان استفاده تان از دستگاه کباب پز مشخص کنید. در نهایت باید بدانید کباب پز شما چه میزان انرژی مصرف و چه میزان گرما تولید خواهد کرد.

 

امکانات 

دستگاهی که امکانات بیشتری داشته باشد، کاربری ساده تری هم دارد و استفاده از آن راحت تر است.

 

ابعاد 

به طول و عرض و ارتفاع دستگاه توجه کنید. باید برای فضایی که برایش در آشپزخانه در نظر گرفته اید مناسب باشد. همچنین بهتر است دستگاهتان خیلی سنگین نباشد و قابلیت حمل و جابجایی آسان را داشته باشد.

 

سینی چربی گیر 

این سینی باید نچسب باشد و فاقد تیزی. از این سینی برای جمع آوری روغن و مواد اضافی کباب اضافه می شود. بهتر است این سینی کشویی باشد.

 

حرارت یکنواخت

حرارت ایجاد شده در صفحات باید یکنواخت و یکسان باشد تا همه ی سطوح گوشت و کبابتان به طور یکنواخت و کامل، بدون ایجاد سوختگی بپزد.

 

قابلیت پخت انواع کباب

کباب پز شما باید بتواند انواع کباب از جمله کوبیده، چنجه، جوجه، برگ، میگو، گوجه و را بپزد تا برای شما تنوع غذایی به ارمغان آورد و دستتان در آشپزی باز باشد.

 

شست و شوی آسان 

بدنه و سایر قطعات و اجزای دستگاه باید قابلیت جدا شدن از هم را داشته باشند و بتوان آن ها را خیلی راحت تمیز کرد.

 

نکات بهداشتی که باید هنگام استفاده از کباب پز رعایت کنید 

برای حفظ بهداشت و سلامت غذایی که تهیه می کنید و افزایش طول عمر دستگاه، حتما باید دستگاه کباب پز را چه قبل و چه بعد از استفاده، تمیز کنید. حتما باید کباب را قبل، بعد از کباب شدن و خنک شدن آن، در یخچال نگه دارید تا فاسد نشود. مواد غذایی خام و پخته را در کنار هم و در یک ظرف نگهداری نکنید. این کار مانع از انتقال میکروب ها و ایجاد بیماری می شود.

 

در استفاده از کباب پز به این موارد توجه کنید 

گرم کردن کباب پز

 کباب پز شما چه گازی باشد و چه برقی حتما باید مدتی قبل از استفاده روشن شده باشد تا گرم شده و به دمای مناسب برسد. با این کار گوشت به صفحات کباب پز نمی چسبد. پس وقتی کباب پز را روشن کردید بگذارید درش ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بسته باشد تا گرم شود.

 

 تمیز کردن کباب پز 

قبل از اینکه دستگاه گریل شما کاملا سرد شود آن را تمیز کنید. اگر نتوانستید این کار را انجام دهید حتما دفعه ی بعد قبل از شروع استفاده دستگاه را به دقت بررسی و تمیز کنید. ازطرفی دمای بالا همیشه هم مناسب نیست چرا که باعث می شود روی کباب بسوزد و داخل آن نپخته و خام بماند. برای اینکه حرارت منتقل شود خوب است که به جای تنظیم بودن تمام وقت دستگاه روی حرارت بالا، یک طرف گوشت با دمای بالا و طرف دیگر با دمای پایین، حرارت ببیند و برای اینکه کباب شما زودتر بپزد نباید مدام در کباب پز را باز و بسته کنید. چون با این کار حرارت ایجاد شده در دستگاه از بین می رود.