وافل‌ ساز

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

وافل‌ ساز

وافل waffle یا ویفر به مدلی از شیرینی می گویند که بر اثر گرما دیدن خمیر وافل میان دو سطح چرب شده و داغ دستگاه وافل ساز تهیه می شود و با انواع مارمالاد، بستنی و سس شکلاتی می توان آن را سرو کرد. این مدل شیرینی، کیک و دسر را می توانید به عنوان یک میان وعده ی سالم برای عصرانه و یا حتی صبحانه انتخاب کنید. این دستگاه هم مانند ساندویچ ساز، دسر ساز و دستگاه گریل دارای دو صفحه می باشد که این صفحات با لولا به هم متصل شده اند. درون هر کدام از آن ها هم یک المنت مخصوص برای تولید گرما و حرارت وجود دارد .دو نوع کلی وافل ساز وجود دارد، یکی با صفحات قابل جابجایی و جداشدن از دستگاه و دیگری با صفحات غیر قابل جابجایی. سعی کنید مدلی که انتخاب می کنید قابلیت جداشدن صفحات داخلی را داشته باشد تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی آن ها را جدا کرده و تمیز کنید. اما در هر حالت چه صفحه ثابت باشد و چه با قابلیت جدا شدن، از جنس نچسب تفلون و درمدل های حرفه ای تر از چدن ساخته می شود. این جنس صفحه مانع از چسبیدن وافل می شود و وافل به راحتی می تواند از آن جدا شود. هنگام تمیز کردن این صفحات باید مراقب باشید تا روی آن خط نیفتد. می توانید از پارچه ی نرم یا ابر برای این کار استفاده کنید.

 

قبل از خرید وافل ساز به این نکات توجه کنید تا خرید بهتری داشته باشید:

 

انتخاب نوع وافل ساز از نظر ضخامت و تعداد گنجایش

ابتدا باید نوع وافل سازی که می خواهید بخرید را بدانید. برای دانستن این امر باید بدانید چه نوع وافلی می خواهید تهیه کنید، با چه ضخامتی و برای چند نفره. برای وافل سازها طبقه بندی استانداردی از نظر ضخامت و شکل وجود ندارد. دو مدل رایج تر هستند که بسته به ضخامت وافل هل به سنتی یا کلاسیک بودن تقسیم بندی می شوند. مدل هایی که ضخیم تر و یا بزرگتر هستند، وافل بلژیکی هستند. معمول ترین عامل تعیین کننده این است که بدانید آیا وافل بلژیکی دوست دارید یا آمریکایی. چون برای داشتن یک وافل بلژیکی نیاز دارید صفحات وافل سازتان عمیق باشند تا وافل ها به خوبی بتوانند پف کنند. اما سبک سنتی، دو یا چهار مربع کوچک دارد و 4 وافل می سازد و مدلی که بزرگتر است 6 وافل می سازد. هرکدام هم با اشکال مختلف تهیه شده اند که بسته به نوع دسر مد نظر و سلیقه ی خودتان انتخاب کنید. اما باید بدانید که آیا وافل های نازک و ترد می خواهید و یا ضخیم و با شکل های متفاوت.

 

سرعت داغ شدن صفحات

سرعت آماده کردن وافل فاکتور دیگری است که باید درنظر بگیرید تا در زمانتان صرفه جویی شود. سازندگان دستگاه وافل ساز به دنبال چگونگی افزایش حرارت و سرعت وافل سازها هستند. بعضی از مدل ها نیاز به زمان قابل توجه و زیادی برای گرم و داغ شدن دارند در حالی که دسته های دیگر در زمان کمتری داغ می شوند. پس ارزیابی کنید که سرعت گرم شدن و آماده شدن صفحات دستگاه برای تهیه ی وافل چه میزان است.

 

 سهولت در تمیز کردن دستگاه

توجه کنید مدل دستگاهی که انتخاب می کنید دارای صفحات قابل شستشو باشد و قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی را هم داشته باشد. البته اگر جنس کفه ها، نچسب و مرغوب باشد به وسیله ی یک پارچه و ابر هم می توانید دستگاهتان را تمیز کنید. بعضی از وافل ساز ها برای جلوگیری از کثیف شدن قابلیت ویژه ای دارند. همچنین بعضی از وافل سازها یک فنجان اندازه گیری مخصوص برای خمیر دارند که با استفاده از آن فنجان، که در واقع ظرفیت دستگاه را از نظر حجم خمیری که می خواهید درونش بریزید نشان می دهد، خمیر سرریز نمی شود و بدنه ی دستگاه را کثیف نمی کند. در واقع وافل باید قابلیت جلوگیری از سرریز شدن را داشته باشد.

 

لامپ و صدای هشدار دهنده

دستگاه وافل ساز شما باید به سیستم های هشدار دهنده ی صوتی و تصویری مجهز باشد برای آنکه زمان آماده بودن دستگاه از نظر میزان حرارت برای ریختن خمیر وافل را به شما نشان دهد و همچنین زمان آماده شدن وافل ها را. با این امکان شما نیاز به چک کردن وافل ها ندارید و می توانید به راحتی به سایر امور خود هم رسیدگی کنید. یک ویژگی خوب که بر روی بعضی از دستگاه های وافل ساز وجود دارد، مانیتورینگ بخار خروجی است که نشان می دهد آیا وافل های شما آماده هستند یا خیر. به این صورت که وقتی وافل آماده می شود و دستگاه دست از کار می کشد، بخار آزاد می کند که به این معنی است که خمیر تقریبا پخته است. اگر دستگاهتان تایمر داشته باشد می توانید آن را برای خود طوری تنظیم کنید که هنگام آماده بودن وافل به شما هشدار دهد.

 

 

تنظیم درجه حرارت و یکنواختی توزیع حرارت

دستگاه شما باید بتواند گرمایی به صورت یکنواخت در هر صفحه ایجاد کند چرا که مهم است که هر دوطرف وافل به یک میزان گرما و حرارت ببینند. البته اکثر وسایل برقی موجود در بازار این خاصیت را دارا می باشند. نگهداری آسان وافل ساز وسیله ای کاربردی برای استفاده ی هرروزه نیست پس حتما به فضای نگهداری آن توجه کنید. بعضی از این دستگاه ها نیاز به ماندن در جعبه برای جلوگیری از آسیب دیدن دارند. این مهم است که دستگاه توانایی عمودی و یا افقی ماندن را داشته باشد. برای انتخاب سبک و اندازه ی دستگاه حتما به فضای موجود در آشپزخانه تان و مکانی که برای قرار دادن دستگاه در نظر گرفته اید، توجه داشته باشید. مقدار ولتاژ برق مصرفی دستگاه وافل ساز الکتریکی دارای سیم و پلاگین است، اما بسته به میزان ولتاژ، پلاگین ها متفاوت هستند. علاوه بر این، وافل های دوگانه دو کابل دارند و نیاز به دو مدار جداگانه دارند. پس حتما دفترچه راهنمای وسیله را با دقت مطالعه کنید که ببینید آیا این وسیله برایتان کارایی خواهد داشت یا خیر. برای کنترل هزینه ی برق منزل و همچنین بالاتر رفتن عمر دستگاه بهتر است از دستگاهی با ولتاژ مصرفی پایین تر و رده ی مصرف بهتر استفاده کنید.