همزن

(1)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
همزن عمودی با خردکن مونوتک مدل mmc-70hb
679000
ارسال رایگان

همزن

یک همزن خوب تقریبا همه کار ها بجز پختن را برای شما انجام می دهد، از جمله مخلوط کردن خمیر و ورز خمیر در کمتر از یک دقیقه درحالی که شما وسایل دیگر را آماده می کنید کار همزن تمام شده است. اما هزینه برخی همزن ها بیشتر از وسایل دیگر است، بنابراین لازم است مطمئن شوید قبل ازخرید، مدل مناسب برای شما کدام است و بررسی کنید که آیا می توانید یک همزن خوب با قیمت کمتر خریداری کنید. همزن معمولا به عنوان وسایل برقی آشپزخانه و یا مخلوط کننده کاسه دار شناخته می شود، که علاوه بر این انتخابی عالی برای نانوایی ها و کسانی که می خواهند کیک، نان، شیرینی و دسر را بدون صرف ساعت ها وقت در آشپزخانه آماده کنند، می باشد. در ادامه انواع مختلف همزن و ویژگی های مورد نیاز را برای شما توضیح می دهیم. در کشور ما هر کس می داند که همزن چیست، اما اکثر ما با صدای گوش خراش یک همزن برقی، در حالی که مادر یا پدر درحال مخلوط کردن شیر با انواع میوه و یا خرد کردن سیب زمینی یا پیاز بوده اند، بزرگ شده ایم. دستگاه همزن قطعا یکی از اساسی ترین لوازم آشپزخانه است که نمی توانیم بدون این دستگاه بسیاری از دسر ها را آماده کنیم. برای ست کردن و تنظیم دکوراسیون میتوانید رنگ همزن را با ماکرویو، دسر ساز، پلوپز و چرخ گوشت خود ست کنید و آن را داخل کابینت قفسه دار و یا روی کابینت های آشپزخانه خود درحالی که به عنوان یک عضو کارا و زیبا می درخشد، قرار دهید.

 

 

انواع همزن

در اصل انواع مختلفی از همزن وجود دارد. همزن کاسه دار که تمرکز بر پخت دارد و با استفاده از کاسه اصلی و اتصالات استاندارد برای مخلوط کردن و همزدن استفاده می شود. غذا ساز که خروجی های اضافی برای اتصالات مختلف دارد و می تواند در انواع کارها مورد استفاده قرار گیرد. این وسیله علاوه بر مخلوط کردن و همزدن مواد غذایی، میتواند مواد غذایی سفت مثل گوشت را با ظرافت ببرد. همزن دستی که مکانیزم مکانیکی داشته و اکثرن برای کاربرد های معمولی و بدون نیاز به سرعت مورد استفاده قرار می گیرد، همانطور که انتظار می رود قیمت غذا ساز بیشتر از همزن ها است، اما این دستگاه اغلب کمیاب است و معمولا فروشگاه های کمی این دستگاه را دارند. دستگاه های غذا ساز برای هرگونه کار با مواد غذایی و آماده سازی آنها طراحی شده است، آنها می توانند لوازم خوبی برای شروع کار در یک آشپزخانه باشند. اگر میخواهید کارهایی بیشتر از خرد کردن انجام دهید، ممکن است عملکردی بهتر از همزن داشته باشد، لازم به ذکر است به امکانات اضافی که غذا ساز به شما می دهد، توجه کنید.

 

 

راهنمای خرید همزن

قبل از خرید، از لوازم جانبی اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که همزن تمام امکانات لازم را دارا می باشد. هر مدل باید دارای یک قلاب همزدن خمیر و یک تیغه خفاش شکل جهت مخلوط کردن باشد. دستگاه همزن باید دارای محافظ، جهت جلوگیری از بیرون ریختن مواد غذایی داخل ظرف باشد. در غیر این صورت شما بعد از همزن ، باید تمام آشپزخانه را با دستمال تمیز کنید. معمولا یک لبه انعطاف پذیر را در یک طرف یک تیغه استاندارد قرار می دهند که به شما اجازه جدا کردن مقداری از مواد غذایی هنگام همزدن را می دهد. لامپ یک ویژگی نوین است که برای همزن ها در سال 2017 شاهد آن بودیم، نورپردازی یکپارچه به شما این امکان را می دهد که جزئیات بیشتری را در داخل کاسه همزن مشاهده کنید. به خصوص اگر آنرا جایی قرار داده اید که پشت به نور لامپ آشپز خانه است، یک همزن با لامپ روشنایی تهیه نمایید. بعضی از همزن ها دارای یک کاسه دوم برای مخلوط کردن مقادیر کوچکتر یا بزرگتر نیز هستند.

اندازه همزن

همزن مواد غذایی دارای اندازه های مختلف می باشد، بنابراین مطمئن شوید که آشپزخانه فضای کافی برای مدل مورد نظرتان را دارد. به فاصله کابینت های دیواری و زمینی فکر کنید که وقتی همزن را روی کابینت قرار دادید، ممکن است بازوی  اهرمی بالای میکسر به کابیت بالایی برخورد کند. پس به اندازه همزن و فاصله کابینت های خود دقت کنید. همچنین در مورد چگونگی مخلوط کردن مقدار زیاد مواد غذایی فکر کنید که اگر شما نیاز به حرکت همزن داشته باشید، همزن شما داخل یک کابینت نصب نشده باشد.

 

 

 

 

اندازه و محل ذخیره سازی همزن

میکسرهای ایستاده به طور کلی با کاسه بزرگتر عرضه می شوند، بنابراین می توانید مقدار قابل توجهی را همزمان هم بزنید. اگر دوست دارید کیک های منحصر به فرد بپزید ( بیش از دو کیک همزمان مخلوط کنید )، باید سراغ یک همزن با یک ظرف بزرگ (حداقل 500 میلی لیتر) بروید. بعضی از همزن ها دارای لوازم جانبی زیادی هستند پس باید قبل از خرید، اطمینان حاصل کنید که جای کافی برای آن مدل همزن را داشته باشید. اگر فکر می کنید جای مناسب را ندارید، یک مدل را انتخاب کنید که شامل یک محفظه یا پایه برای نگهداری داشته باشد. بعضی از آنها طراحی شده اند که شما بتوانید لوازم جانبی مثل کاسه را بسته بندی کنید.

 

شستشوی همزن

شستن همزن با دست می تواند کمی از شستشو با ماشین ظرف شویی، به ویژه برای تمیز کردن فاصله های بین اتصالات همزن، بهتر باشد. به دنبال یک مدل با لوازم جانبی مطمئن برای شستشو با ماشین ظرفشویی بگردید. این مهم است که ابتدا دستورالعمل ها را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که همزن، قابل شستشو در ماشین ظرف شویی باشد. زیرا شستشو اشتباه اتصالات در یک ماشین ظرفشویی می توانند باعث پوسیدگی پلاستیک شود. حتی قطعاتی که به عنوان قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی شناخته می شوند، اگر با آب خیلی داغ شسته شوند آسیب می بینند. بعضی از تولید کنندگان در برابر درجه حرارت بالای 40 درجه سانتیگراد و هم چنین خشک کردن کامل توسط ماشین ظرفشویی هشدار می دهند زیرا دمای بالا باعث نرم شدن و تغییر شکل ظرف خواهند شد. اغلب لوازم جانبی باید در بالای قفسه ماشین ظرفشویی و به تنهایی شسته شوند، بنابراین دستورالعمل ها را اول بررسی کنید. امیدواریم از خرید و کار با این وسیله لذت ببرید.