همبرگر پز

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

همبرگر پز

چرا باید از دستگاه همبرگر پز استفاده کنیم؟

روی آوردن به غذاهای فست فود و کبابی بسیار زیاد شده است. به علت آماده شدن سریع و مزه ی بی نظیر، این مدل غذاها تبدیل به پرطرفدار ترین غذاها شده اند مخصوصا برای کودکان و مجالس مهمانی. با بالا رفتن نیاز به این غذاها و محدود شدن خانواده ها از نظر زمان، طراحان به فکر افتادند و دستگاه های زیادی برای آماده کردن راحت تر و سریع تر فلافل، ساندویچ و همبرگر به بازار عرضه کردند. البته بسیاری از آن ها به علت طراحی ضعیف و یا کاربری پایین با شکست روبرو شده اند و استقبالی از آن ها نشد. اگر از جمله طرفداران و علاقه مندان به همبرگر و یا انواع استیک هستید و به علت آشکار نبودن مواد اولیه و بعضا استفاده از گوشت های نامناسب و نامرغوب در همبرگرهای آماده، نمی خواهید از فست فود ها همبرگر تهیه کنید، دستگاه همبرگر پز وسیله ای است که به آن نیاز دارید. حتما برایتان لذت بخش خواهد بود که بدانید، می توانید همبرگر و استیک را با مواد اولیه ی مرغوب و ادویه ها و طعم دلخواه خود در منزل پخت و پز کنید. چرا که علاوه بر مطلوب بودن طعم، مسئله ی سلامت رژیم غذایی هم مطرح است. این امر با دستگاه همبرگر پز برای شما مقدور خواهد بود.

 

دستگاه همبرگر پز چیست؟

این دستگاه مانند ساندویچ ساز و گوشت کوب برقی است. در واقع تلفیقی از ساندویچ ساز و گریل است. که به شما امکان گریل کردن و پختن همبرگر و انواع استیک را می دهد. این صفحات از جنس گرانیت، چدن و یا تفلون نچسب هستند. با استفاده از این دستگاه شما یک روش سالم برای تهیه ی انواع همبرگر و استیک را آن هم در هر زمان و در منزل خودتان، در اختیار دارید. از طرفی از هر دو صفحه حرارت به گوشت منتقل می شود. بنابر این استیک و همبرگر شما به طور یکنواخت پخته می شود. همچنین صفحات دستگاه همبرگر پز، به وسیله ی یک لولا به هم متصل هستند.

 

مزایا و ویژگی ها ی دستگاه همبرگر پز 

یک سیستم قطره چربی یکپارچه در این دستگاه طراحی شده است. این سینی برای چربی هایی در نظر گرفته شده است که هنگام کباب کردن گوشت، از آن خارج می شود. با این روش غذای شما چربی کمتری خواهد داشت و سالم تر خواهد بود. پس اگر باید رژیم غذای بدون چربی داشته باشید با این وسیله به پخت همبرگر بپردازید. با دستگاه همبرگر پز دیگر نیازی به صبر کردن برای پخت یک رویه و چرخاندن آن ندارید. چرا که از هر دو صفحه حرارت یه صورت هم زمان به گوشت منتقل می شود و در زمان کوتاه تری همبرگر شما آماده است. علاوه بر همبرگر می توانید انواع استیک گوشت و مرغ را هم بصورت دلخواه آماده کنید. با دمای خوب و مطلوبی که دستگاه به شما می دهد یک کوره ی مناسب در اختیار دارید. به دلیل چراغ نشانگری که شما را از وضعیت همبرگر آگاه می کند نیازی به باز و بسته کردن دستگاه ندارید.

در این وسیله یک سیستم کنترل دما تعبیه می شود که هنگامی که دستگاه از نظر دمایی قابلیت پخت همبرگر را داشت و به دای دلخواهی که تنظیم کرده اید رسید، شما را با خبر می سازد. این سیستم مانع از بیش از حد داغ شدن صفحات دستگاه می شود که به افزایش طول عمر دستگاه می انجامد. صفحه های بالا و پایین همبرگر پز از جنس تفلون و نچسب هستند. بنابر این تمیز کردن این صفحات کار راحتی خواهد بود. بدنه ی دستگاه از جنس استنلس استیل و بسیار با دوام و مقاوم است. ضمنا به دلیل طراحی خاص می توانید دستگاه را عمودی و یا افقی قرار دهید.

 

هنگام خرید به این نکات توجه کنید 

به ولتاژ مصرفی و قدرت موتور دستگاه دقت کنید. حتما به رنج درجه حرارت دستگاه توجه کنید. دستگاه شما باید بتواند حرارت مورد نظر شما برای پخت کامل و یا پخت یک همبرگر آبدار را فراهم کند. در واقع این خیلی مهم است که بدانید دستگاه شما تا چه درجه حرارتی را می تواند برای شما فراهم کند. مانند هر وسیله ی دیگری، سایز دستگاه را باید قبل از خرید بدانید. چون مهم است در کدام قسمت از فضای آشپزخانه قصد قرار دادن همبرگر پز را دارید. برخی از همبرگر پزها مجهز به قفل روی دسته هستند. این قفل برای بسته شدن کامل دستگاه هنگام پخت همبرگر است. ضمنا چراغ نشان گر وضعیت را حتما چک کنید. این چراغ نشان می دهد که دستگاه روشن یا خاموش است و یا به حرارت مورد نظرتان برای پخت همبرگر رسیده است. صفحات دستگاه همبرگر پز باید قابلیت جدا شدن و شسته شدن توسط ماشین ظرفشویی را هم داشته باشند و دستگاه شما باید دارای ترموستات کنترل دما باشد تا از سوختن دستگاه جلوگیری کند. حتما به گارانتی دستگاه دقت کنید. بهتر است پایه های ضد لغزش روی دستگاه تعبیه شده باشد تا از لرزیدن حین انجام کارتان جلوگیری کند و دستگاه به راحتی سرجای خودش ثابت باقی بماند.

 

در هنگام استفاده از این وسیله این نکات را رعایت کنید

ضخامت گوشتی که تهیه می کنید بسیار مهم است. این ضخامت باید طوری باشد که همبرگر هم کاملا مغز پخت شود و هم قسمت روی آن نسوزد. به گنجایش دستگاه خود توجه کنید و متناسب با آن ضخامت همبرگرها را تعیین کنید. توجه کنید که این دستگاه را پس از اتمام استفاده باید از برق جدا کنید. ابتدا دکمه ی تنظیم کننده ی دستگاه را روی وضعیت خاموش قرار دهید و سپس سیم را از دو شاخه بکشید.

 

تمیز کردن دستگاه 

به دلیل وجود سینی  قطره ای که جمع آوری روغن را انجام می دهد تمیز کردن این دستگاه بسیار آسان است. می توان از یک پارچه و مایع ظرفشویی استفاده کرد و یا صفحات آن را جدا کرده و در ماشین ظرفشویی قرار داد تاشسته شوند. دومین نکته سینی قطره جمع کن را هم بشویید. همچنین در تمیز کردن دقت کنید که از جسم سخت و زبر استفاده نکنید تا روی صفحات دستگاه خط و خش نیفتد. تا نیم ساعت بعد از خاموش کردن دستگاه اقدام به شستن و تمیز کردن آن نکنید. اجازه دهید دستگاهتان خنک شود بعد آن را تمیز کنید. با این روش به افزایش طول عمر دستگاه هم کمک کرده اید.